Tajwan: hakerzy okradli bankomaty, podejrzani są Rosjanie

Hakerzy ukradli z bankomatów tajwańskiego banku First Bank równowartość ponad 2 mln USD - informuje w środę Reuters. Kradzieży z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania dokonano podczas weekendu. Tajwańscy śledczy podejrzewają dwóch Rosjan.

Agencja Reutera podkreśla, że była to pierwsza tego rodzaju kradzież na Tajwanie. Hakerzy najprawdopodobniej posłużyli się smartfonem, włamując się do systemu bankomatów i inicjując wypłacanie gotówki. Łącznie okradli 41 bankomatów. Szybko zabierali pieniądze i odchodzili, co nagrały kamery monitoringu. Sprawców dotychczas nie ujęto.

Tajwański resort sprawiedliwości poinformował w środę, że złodziei zidentyfikowano - są obywatelami rosyjskimi. Najprawdopodobniej opuścili Tajwan już w poniedziałek.

First Bank zgłosił kradzież 70 milionów tajwańskich dolarów, czyli ok. 2,2 mln USD. Trwa analiza programów, którymi posłużyli się hakerzy.

Producentem okradzionych bankomatów jest niemiecka firma Wincor Nixdorf. Portal heise.de informuje, że po kradzieży trzy wielkie tajwańskie banki na wszelki wypadek wyłączyły bankomaty tego producenta. Na Tajwanie jest w sumie 5 tys. bankomatów tej firmy. (PAP)

az/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil