REKLAMA

Tajlandia: emigranci z Birmy organizują akcje solidarności z poszkodowanymi przez cyklon Nargis

2008-05-20 11:02
publikacja
2008-05-20 11:02
W Tajlandii emigranci z Birmy organizują przez najbliższe trzy dni akcje solidarności z poszkodowanymi przez cyklon Nargis. W Birmie rozpoczęła się trzydniowa żałoba. Władze ogłosiły ją dopiero w 18 dni po przejściu kataklizmu, który pochłonął życie ponad 130 tysięcy ludzi.

Głównym celem akcji solidarnościowych organizowanych w birmańskich skupiskach emigracyjnych jest zebranie funduszy na pomoc dla poszkodowanych przez cyklon, a także uświadomienie opinii publicznej skali łamania praw człowieka przez birmańską juntę wojskową.

W Chiang Mai w północnej Tajlandii odbędą się publiczne debaty na temat sytuacji w Birmie, koncerty, a także aukcje dzieł sztuki autorstwa birmańskich twórców emigracyjnych, z których dochody zostaną przeznaczone na pomoc dla ofiar kataklizmu.

Podobne akcje prowadzone są drugim skupisku birmańskiej emigracji w miasteczku Mae Sot. Myat Thu. Działacze opozycyjnego ugrupowania "Pokolenie 88" zbierają ubrania, leki oraz inne potrzebne rzeczy dla poszkodowanych przez cyklon.

Według ocen przedstawicieli organizacji humanitarnych pomoc potrzebna jest ponad dwóm milionom ludzi. Do tej pory dotarła jedynie do jednej czwartej potrzebujących.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki