Tajlandia: emigranci z Birmy organizują akcje solidarności z poszkodowanymi przez cyklon Nargis

W Tajlandii emigranci z Birmy organizują przez najbliższe trzy dni akcje solidarności z poszkodowanymi przez cyklon Nargis. W Birmie rozpoczęła się trzydniowa żałoba. Władze ogłosiły ją dopiero w 18 dni po przejściu kataklizmu, który pochłonął życie ponad 130 tysięcy ludzi.

Głównym celem akcji solidarnościowych organizowanych w birmańskich skupiskach emigracyjnych jest zebranie funduszy na pomoc dla poszkodowanych przez cyklon, a także uświadomienie opinii publicznej skali łamania praw człowieka przez birmańską juntę wojskową.

W Chiang Mai w północnej Tajlandii odbędą się publiczne debaty na temat sytuacji w Birmie, koncerty, a także aukcje dzieł sztuki autorstwa birmańskich twórców emigracyjnych, z których dochody zostaną przeznaczone na pomoc dla ofiar kataklizmu.

Podobne akcje prowadzone są drugim skupisku birmańskiej emigracji w miasteczku Mae Sot. Myat Thu. Działacze opozycyjnego ugrupowania "Pokolenie 88" zbierają ubrania, leki oraz inne potrzebne rzeczy dla poszkodowanych przez cyklon.

Według ocen przedstawicieli organizacji humanitarnych pomoc potrzebna jest ponad dwóm milionom ludzi. Do tej pory dotarła jedynie do jednej czwartej potrzebujących.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil