Tadeusz Kościński: Podatki to inwestycja

Musimy współpracować z rynkiem, by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce – powiedział w piątek minister finansów Tadeusz Kościński podczas spotkania z pracownikami poznańskiej Izby Administracji Skarbowej.

(FORUM)

Tadeusz Kościński złożył w piątek wizytę w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu. „To państwo jesteście jednostką, która ma styczność z rynkiem, z klientami” – powiedział do pracowników Izby.

„Musimy współpracować z rynkiem. Żeby rynek, podatnik, rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce, (...) że jest to coś pozytywnego, że KAS i Ministerstwo Finansów to nie jednostka, która zabiera. My w imieniu klientów (...) te pieniądze przekazujemy, byśmy mogli (je - PAP) inwestować i rozwijać polską gospodarkę” – powiedział minister.

Zwrócił uwagę, że to pracownicy skarbówki mają styczność z podatnikami, czyli - jak podkreślał minister - „z klientami”.

„Mamy 27 mln klientów, więc to państwo wiedzą czego klienci potrzebują. Naszą rolą w ministerstwie jest, by państwa wspierać naszymi produktami. Niestety, nasze produkty są podatkiem, ale też są bardzo potrzebne" - przyznał.

„Bardzo ważne jest, że pracujemy dla klientów, że jesteśmy służbą. Musimy przekazywać klientom, co chcemy zrobić, że chcemy rozwijać gospodarkę. I najważniejsze, żeby (podatnik - PAP) wiedział, gdzie jego pieniądze idą, że to są inwestycje, a nie tylko koszt” – powiedział Kościński.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 tryby

Jednym słowem: członek rządu PIS, to "stan umysłu".
Coś jak na filmach z wypadkami w Rosji.

! Odpowiedz
0 119 asdzxc

Instytucje państwa polskiego są największym wrogiem moim, mojej rodziny i mojego zakładu pracy.

! Odpowiedz
0 67 marianpazdzioch

Chore, ale mam to samo. Nie gnębi mnie ruski, nie gnębi Niemiec, tylko rodacy swoim głosowaniem na komunistów i z-dziei.

! Odpowiedz
4 63 fakpejsy

Zydzi zawsze tak ladnie opowiadaja...
zeby wiecej ukrasc!

! Odpowiedz
2 63 zenonn

SKĄD TEN CZŁEK SIĘ URWAŁ?
Kiedy trafi do więzienia?

! Odpowiedz
0 82 a-zet

" by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce"

Aha. To może pan minister będzie łaskaw określić stopę zwrotu z tej inwestycji?

! Odpowiedz
0 37 specjalnie_zarejestrowany2

Wygląda na takiego od 40%.

! Odpowiedz
17 10 silvio_gesell

Podatki to jest spłata długu. Żeby można było nazwać podatki inwestycją, dług musiałby być ujemnie oprocentowany, a póki co jest oprocentowany dodatnio.

! Odpowiedz
1 79 awenturyn1

"Podatki są bardzo potrzebne..." -chyba tobie , żebyś mógł paść się na nich, co wybitnie na zdjęciu widać. Następny nic nie warty "koleś" socjalisty mateuszka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.