REKLAMA

Tadeusz Kościński: Podatki to inwestycja

2019-11-29 11:24
publikacja
2019-11-29 11:24

Musimy współpracować z rynkiem, by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce – powiedział w piątek minister finansów Tadeusz Kościński podczas spotkania z pracownikami poznańskiej Izby Administracji Skarbowej.

/ FORUM

Tadeusz Kościński złożył w piątek wizytę w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu. „To państwo jesteście jednostką, która ma styczność z rynkiem, z klientami” – powiedział do pracowników Izby.

„Musimy współpracować z rynkiem. Żeby rynek, podatnik, rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce, (...) że jest to coś pozytywnego, że KAS i Ministerstwo Finansów to nie jednostka, która zabiera. My w imieniu klientów (...) te pieniądze przekazujemy, byśmy mogli (je - PAP) inwestować i rozwijać polską gospodarkę” – powiedział minister.

Zwrócił uwagę, że to pracownicy skarbówki mają styczność z podatnikami, czyli - jak podkreślał minister - „z klientami”.

„Mamy 27 mln klientów, więc to państwo wiedzą czego klienci potrzebują. Naszą rolą w ministerstwie jest, by państwa wspierać naszymi produktami. Niestety, nasze produkty są podatkiem, ale też są bardzo potrzebne" - przyznał.

„Bardzo ważne jest, że pracujemy dla klientów, że jesteśmy służbą. Musimy przekazywać klientom, co chcemy zrobić, że chcemy rozwijać gospodarkę. I najważniejsze, żeby (podatnik - PAP) wiedział, gdzie jego pieniądze idą, że to są inwestycje, a nie tylko koszt” – powiedział Kościński.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
tryby
Jednym słowem: członek rządu PIS, to "stan umysłu".
Coś jak na filmach z wypadkami w Rosji.
asdzxc
Instytucje państwa polskiego są największym wrogiem moim, mojej rodziny i mojego zakładu pracy.
marianpazdzioch
Chore, ale mam to samo. Nie gnębi mnie ruski, nie gnębi Niemiec, tylko rodacy swoim głosowaniem na komunistów i z-dziei.
fakpejsy
Zydzi zawsze tak ladnie opowiadaja...
zeby wiecej ukrasc!
zenonn
SKĄD TEN CZŁEK SIĘ URWAŁ?
Kiedy trafi do więzienia?
a-zet
" by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce"

Aha. To może pan minister będzie łaskaw określić stopę zwrotu z tej inwestycji?
specjalnie_zarejestrowany2
Wygląda na takiego od 40%.
silvio_gesell
Podatki to jest spłata długu. Żeby można było nazwać podatki inwestycją, dług musiałby być ujemnie oprocentowany, a póki co jest oprocentowany dodatnio.
awenturyn1
"Podatki są bardzo potrzebne..." -chyba tobie , żebyś mógł paść się na nich, co wybitnie na zdjęciu widać. Następny nic nie warty "koleś" socjalisty mateuszka.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki