Tadeusz Kościński: Podatki to inwestycja

Musimy współpracować z rynkiem, by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce – powiedział w piątek minister finansów Tadeusz Kościński podczas spotkania z pracownikami poznańskiej Izby Administracji Skarbowej.

(FORUM)

Tadeusz Kościński złożył w piątek wizytę w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu. „To państwo jesteście jednostką, która ma styczność z rynkiem, z klientami” – powiedział do pracowników Izby.

„Musimy współpracować z rynkiem. Żeby rynek, podatnik, rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce, (...) że jest to coś pozytywnego, że KAS i Ministerstwo Finansów to nie jednostka, która zabiera. My w imieniu klientów (...) te pieniądze przekazujemy, byśmy mogli (je - PAP) inwestować i rozwijać polską gospodarkę” – powiedział minister.

Zwrócił uwagę, że to pracownicy skarbówki mają styczność z podatnikami, czyli - jak podkreślał minister - „z klientami”.

„Mamy 27 mln klientów, więc to państwo wiedzą czego klienci potrzebują. Naszą rolą w ministerstwie jest, by państwa wspierać naszymi produktami. Niestety, nasze produkty są podatkiem, ale też są bardzo potrzebne" - przyznał.

„Bardzo ważne jest, że pracujemy dla klientów, że jesteśmy służbą. Musimy przekazywać klientom, co chcemy zrobić, że chcemy rozwijać gospodarkę. I najważniejsze, żeby (podatnik - PAP) wiedział, gdzie jego pieniądze idą, że to są inwestycje, a nie tylko koszt” – powiedział Kościński.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 tryby

Jednym słowem: członek rządu PIS, to "stan umysłu".
Coś jak na filmach z wypadkami w Rosji.

! Odpowiedz
0 118 asdzxc

Instytucje państwa polskiego są największym wrogiem moim, mojej rodziny i mojego zakładu pracy.

! Odpowiedz
0 67 marianpazdzioch

Chore, ale mam to samo. Nie gnębi mnie ruski, nie gnębi Niemiec, tylko rodacy swoim głosowaniem na komunistów i z-dziei.

! Odpowiedz
4 63 fakpejsy

Zydzi zawsze tak ladnie opowiadaja...
zeby wiecej ukrasc!

! Odpowiedz
2 63 zenonn

SKĄD TEN CZŁEK SIĘ URWAŁ?
Kiedy trafi do więzienia?

! Odpowiedz
0 81 a-zet

" by podatnik rozumiał, że podatki są jego inwestycją w Polsce"

Aha. To może pan minister będzie łaskaw określić stopę zwrotu z tej inwestycji?

! Odpowiedz
0 37 specjalnie_zarejestrowany2

Wygląda na takiego od 40%.

! Odpowiedz
17 10 silvio_gesell

Podatki to jest spłata długu. Żeby można było nazwać podatki inwestycją, dług musiałby być ujemnie oprocentowany, a póki co jest oprocentowany dodatnio.

! Odpowiedz
1 79 awenturyn1

"Podatki są bardzo potrzebne..." -chyba tobie , żebyś mógł paść się na nich, co wybitnie na zdjęciu widać. Następny nic nie warty "koleś" socjalisty mateuszka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.