REKLAMA

Tablety sprzedają się najlepiej

2011-03-23 08:00
publikacja
2011-03-23 08:00
Sprzedaż tabletów na całym świecie rośnie. Coraz większą popularność zdobywają urządzenia pracujące na Androidzie. Z badań firmy badawczej Strategy Analytics wynika, że pod koniec 2010 roku udział platformy Google zwiększył się z 2% do 22%. Z kolei sprzedaż urządzeń opartych na tym systemie operacyjnym wzrosła o 2000%. Rok 2011 będzie prawdopodobnie kontynuacją tego trendu, dzięki wielu nowym modelom urządzeń pracujących na Androidzie.

Według danych sprzedażowych sklepów komputerowych sieci ALSEN, w lutym 2011 r. konsumenci spośród dostępnych w ofercie urządzeń mobilnych najchętniej kupowali tablety.  Specjaliści ds. sprzedaży w sieci ALSEN przewidują, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się coraz większego zainteresowania tabletami oraz wzrostu sprzedaży tych urządzeń. Należy pamiętać, że  grupa ta dopiero wchodzi do sprzedaży detalicznej w Polsce. Dopiero teraz zaczną się pojawiać kolejne modele, które były prezentowane na targach CES 2011 w Las Vegas i na MWC 2011 w Barcelonie.

„Obecnie na całym świecie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie i popyt na tablety. Podsycają go sami producenci, którzy koncentrują swoje działania właśnie na tej grupie produktowej. Na rynku jest coraz więcej tabletów, a kolejne urządzenia  mają już wkrótce pokazać się w sprzedaży. Coraz wyższa ich sprzedaż w Polsce pokazuje, że wśród konsumentów rośnie świadomość, w jakich zastosowań tablet może zastąpić im laptopa czy netbooka” - powiedział Jan Zdebel, Prezes Zarządu sieci ALSEN.

Bestsellery w kategorii urządzenia mobilne w sieci ALSEN (luty 2011)

  • Tablet Creative ZiiO 7’’ 8 GB
  • Nawigacja samochodowa Garmin NUVI 1200 3.5 EEU,A,S,I
  • Telefon Nokia C7 Black
  • Telefon Nokia X3-02 Blue

„W tej chwili wielu konsumentom tablety kojarzą się z wysoką ceną. Jednak już teraz do sprzedaży trafiają dobre urządzenia w cenie zaledwie powyżej 1000 zł. Większość z nich wyposażona jest w system operacyjny Google Android, jak np. Creative ZiiO. Produkt ten był najlepiej sprzedającym się urządzeniem mobilnym w ubiegłym miesiącu oraz znalazł się w Top 10 ogólnego rankingu sprzedaży. Wypada  bardzo korzystnie przy porównaniu ceny do jakości, co docenili nasi klienci”– komentuje Jan Zdebel

 

 Informacja prasowa
Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki