REKLAMA

TVP dzieciom

2004-12-06 18:19
publikacja
2004-12-06 18:19
W poniedziałek, 6 grudnia rozpocznie się kolejna, dwunasta już edycja telewizyjnej akcji charytatywnej "Reklama Dzieciom"Jak co roku, jej głównym punktem będzie jedyny nadawany w Wigilię w TVP1 blok reklamowy, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby dzieci. Pieniądze uzyskane w ubiegłorocznej akcji zasiliły konta 56 fundacji, organizacji i stowarzyszeń ubiegających się o pomoc.

- "Pomysł naszej akcji narodził się 12 lat temu, gdy reklama na antenie telewizji publicznej była nowym zjawiskiem. Zależało nam na tym by pokazać, że może ona służyć innym. Cieszy mnie, że dzisiaj nasz pomysł dzielenia się reklamowym przychodem podchwytują stacje komercyjne" - powiedział dyrektor Biura Reklamy TVP Zbigniew Badziak.

Od 6 grudnia na ekranach telewizyjnej "Jedynki" będziemy oglądać zapowiedzi wigilijnej akcji. 60-sekundowy zwiastun ma formę krótkiej kreskówki, w której zwierzęta mówią ludzkim głosem. O akcji "Reklama dzieciom" będą rozmawiać także goście porannego programu "Kawa czy Herbata" oraz prezenterzy "Jedynki" w spotkaniach ze swoimi gośćmi na antenie.

Charytatywny blok reklam nadany zostanie w Wigilię przed "Wiadomościami" o 19.30. Będzie to jedyny blok reklamowy w tym dniu na antenach Telewizji Polskiej, a za udział w nim sponsorzy akcji zapłacą specjalną cenę. Koszt 30-sekundowego spotu w tym bloku jest ponaddwukrotnie wyższy od ceny w tym paśmie w pozostałe dni grudnia. Tegoroczną akcję wsparły już następujące firmy: Nestle Polska (marki Winiary i Nescafe), Kraft Foods Polska (marka Jacobs Krönung) i Era GSM.

W ubiegłym roku dzięki hojności reklamodawców zebrano 998 tysięcy złotych, które przeznaczono na wsparcie finansowe 56 placówek. Było wśród nich m.in. Stowarzyszenie "Łódzkie Hospicjum Dla Dzieci" (pieniądze z "Reklamy Dzieciom" umożliwiły zakup respiratora), Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Genetycznymi GEN (pomoc przeznaczono na rehabilitację), Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki (zakup respiratora), Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (zabieg implantacji stymulatora bodźców nerwowych), Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Samarytanin" (adaptacja ośrodka na potrzeby hipoterapii), Fundacja "Postępy w otolaryngologii i leczeniu głuchoty" (zakup sprzętu medycznego), Lubelskie Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia (zakup aparatu służącego do oczyszczania dróg oddechowych) i wiele innych organizacji.

Tegoroczny dochód z akcji podzielony zostanie między instytucje i organizacje, które złożą odpowiedni wniosek. O przyznaniu dotacji zdecyduje powołana przez TVP Komisja ds. Darowizn. Do biura zarządu TVP wpłynęło już w tym roku ponad 250 podań w tej sprawie. Wnioski przyjmowane będą do końca grudnia 2004r., a lista beneficjentów tegorocznej akcji zostanie ogłoszona na początku roku 2005.
Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki