TVP chce kupić serwis Showmax

Telewizja Polska jest zainteresowana zakupem serwisu Showmax, który z końcem stycznia 2019 roku ma zniknąć z Polski - dowiedział się portal Wirtualnemedia - Były już pierwsze kontakty w tej sprawie - powiedział portalowi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

(fot. Krzysztof Jarosz / FORUM)

W środę Showmax ogłosił, że kończy działalność na polskim rynku i z końcem stycznia 2019 roku zniknie jego oferta serwisu VOD. W komunikacie platforma poinformowała, że decyzja jest związana z planami koncernu Naspers, który jest właścicielem Showmaxa. Zgodnie z nimi Naspers przeniósł Showmaxa do spółki MultiChoiceGroup. Planuje sprzedać jej udziały, wprowadzając ją na giełdę w Johannesburgu.

Serwis Showmax był dostępny dla użytkowników sieci Play, bezpłatnie na okres 3-miesięcy, podobnie jak w T-Mobile.

Wiceprezes TVP Maciej Stanecki stwierdził, że po wycofaniu się Showmaxa z naszego rynku powstanie „pewna wolna przestrzeń do zagospodarowania przez jego konkurentów, a trzeba mieć świadomość że walka w polskim segmencie VoD jest bardzo zażarta”. (PAP Biznes)

pr/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 10 jasiek2017

Propaganda PiSowska bedzie w Showmaxie ?

! Odpowiedz
2 3 jes

Tak, i w dodatku płatna :)

! Odpowiedz
7 32 trooper

"TVP chce kupić serwis Showmax" = Polski podatnik chce kupić serwis Showmax.
Pytanie, po h.. nam podatnikom Showmax?

! Odpowiedz
5 24 grunwald1410

Za co chce kupić ??

! Odpowiedz
4 10 mb-1

Na 100% wywala produkcje Walaszka.

! Odpowiedz
35 56 trooper

Powoli replikujemy to co robi Orban na Węgrzech. Najpierw Państwo powoli dobija prywatne media, które z nimi nie współpracują, później dokonuje przejęcia. U nas ten proces dopiero raczkuje, na Węgrzech idzie już pełną parą. PRL BIS.

! Odpowiedz
24 49 karbinadel

Praca u podstawa. Z Solorzem się dogadali, że zostawią jego firmy w spokoju, jeśli Polsat nie będzie za głośno ujadał na PiS, czarni chcą kupić Radio Zet, teraz Showmax... Tylko na Amerykanów z TVN są za krótcy

! Odpowiedz
17 21 trooper odpowiada karbinadel

Wyjdzie, że Amerykanie nam Polakom po raz kolejny muszą tyłki ratować. Poprzednio poprzez lądowanie w Normanddi (d-day) dziś przez walkę z propagandą i niszczeniem przez rząd niezależnych mediów.

! Odpowiedz
1 14 karbinadel odpowiada trooper

No akurat lądowanie w Normandii to nam za dużo nie pomogło, bo już wcześniej Roosevelt oddał nas Ruskim. Nawet nie można powiedzieć, że sprzedał, bo w praktyce nie dostał nic w zamian

! Odpowiedz
7 17 pluto85md

Good luck and good bye.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne