TVN sprzedaje 25% udziałów w Onet Holding na rzecz Ringier Axel Springer Media

TVN podpisał z Ringier Axel Springer Media AG umowę sprzedaży pozostałych 25% udziałów w Onet Holding sp. z o.o., podał TVN. Transakcja jest następstwem umowy zawartej między TVN a Ringier Axel Springer Media AG w 2012 r.

(Onet.pl)

"Zakup pozostałych udziałów w Onet Holding sp. z o.o. to naturalny krok biznesowy zgodny z naszą strategią cyfryzacji, który pozwoli nam na dalszą realizację planów rozwoju oferty produktów i usług. Planujemy kolejne inwestycje w tworzenie kontentu ze szczególnym uwzględnieniem treści mobilnych, formatu video i reklamy natywnej. Chciałbym podziękować TVN za dobrą współpracę przez te lata" - powiedział CEO Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan, cytowany w komunikacie.

"Współpraca z Ringier Axel Springer układała się doskonale. Sprzedaż naszego pakietu akcji w spółce Onet Holding pozwoli TVN skoncentrować się na rozwoju portfolio i budowaniu marek rozrywkowych, newsowych i lifestylowych na platformy liniowe i cyfrowe" - powiedział prezes i dyrektor generalny TVN Jim Samples, cytowany w komunikacie.

Onet Holding to spółka joint venture założona przez Ringier Axel Springier i TVN w 2012 r. Holding jest właścicielem 100% akcji spółek Onet, Skąpiec.pl, Opineo oraz ma 63% udziałów w City Nav. Głównym aktywem grupy jest Onet.pl, jeden z najpopularniejszych horyzontalnych portali w polskim internecie. Do grupy Onetu dodatkowo należą m.in. Sympatia.pl, Zumi.pl czy Nasza-Klasa.pl.

TVN to jedna z wiodących spółek mediowych w Polsce oferująca lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne: TVN, TVN 7 i TTV oraz dwanaście kanałów tematycznych dostępnych odpłatnie: TVN 24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV Home & Garden, Food Network, Travel Channel, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalny NTL Radomsko, które są udostępniane przez operatorów telewizji kablowej i satelitarnej.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 33 ~Hmmmm

Teraz wiecie dlaczego tvn nienawidzi Polski??

! Odpowiedz
15 3 ~Wujo

Akurat Ci Polacy wolą TVN niż Urbanowską telewizję publiczną

! Odpowiedz
3 20 ~Dżejms

Agentura sprzedaje pogrobowcom nazi. Zmiana że hej. Choć może i z tą agenturą to nie nadążam bo tam też były przemiany i już mogę nie ogarniać czyja aktualnie.
Tak czy inaczej to nie nasze w obu opcjach. Wrogie.

! Odpowiedz
5 23 ~wwwmmm

Ruski szpion układa się z niemieckim faszystą na polskim rynku, niebywałe!

! Odpowiedz
2 37 ~lol

Nie oglądam TVNu i jest mi z tym dobrze. Umysł musi się rozwijać, a nie degenerować...

! Odpowiedz
2 21 ~Bernie

W Niemczech czy Francji -niemozliwe do realizacji,zeby obcy w naszym kraju mącili.

! Odpowiedz
2 16 ~oki

A więc 5 kolumna działa.

! Odpowiedz
1 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 20 ~Tomuś

Kiedy Rząd zabierze się za zagraniczne macki w mediach, i za "SB" w mediach ?

! Odpowiedz
13 4 ~Zofia

Niech rząd zabierze się za SB we własnych szeregach np TW Wolfgang.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne