TP-LINK światowym numerem 1

Według najnowszego raportu przygotowanego przez In-Stat*, firma TP-LINK w pierwszym kwartale 2011 roku była największym na świecie dostawcą urządzeń służących do komunikacji bezprzewodowej oraz szerokopasmowej.  

Ponadto, w porównaniu do czwartego kwartału roku ubiegłego, zanotowano wzrost sięgający 5,33% w przypadku segmentu urządzeń bezprzewodowych oraz 4,2% dla rozwiązań dedykowanych do komunikacji szerokopasmowej.

Mariusz Piaseczny, marketing manager TP-LINK Polska, komentując wyniki osiągane przez firmę powiedział: „Pozycja numer 1 wśród światowych dostawców to efekt idealnego połączenia najwyższej jakości produktów z możliwie najniższą ceną. Będziemy kontynuować naszą strategię, która umożliwia klientom dostęp do technologii, na którą wielu dotąd nie było stać. Doskonała jakość, najlepsza technologia i najniższa cena zapewniają nam pozycję światowego lidera.”

Pięciu największych, globalnych producentów sprzętu sieciowego – Q1 2011

Urządzenia do komunikacji bezprzewodowej - WiFi

Miejsce w rankingu

Firma

Udział w rynku

1

TP-LINK

26,13%

2

NETGEAR

16,11%

3

D-Link

15,32%

4

Linksys

8,03%

5

Technicolor

7,01%

 

Urządzenia do komunikacji szerokopasmowej
(modemy xDSL, routery, bramki)

Miejsce w rankingu

Firma

Udział w rynku

1

TP-LINK

21,10%

2

D-Link

11,20%

3

NETGEAR

9,20%

4

Technicolor

8,40%

5

Huawei

6,00%

*In-Stat to uznany, światowy instytut badawczy oraz członek największego wydawnictwa B2B - Reed Business Information. Głównym zadaniem In-Stat jest badanie rynków elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń komunikacyjnych. Publikowane cykliczne raporty oraz analizy umożliwiają dogłębne zapoznanie się z obecnymi oraz przyszłymi trendami dotyczącymi tych sektorów rynku.

TP-LINK jest jednym z największych światowych producentów sprzętu sieciowego dla sektora SOHO i SMB. Firmę założono w 1996 roku i od tego czasu notuje ona  systematyczny wzrost udziałów w rynku produktów sieciowych. Obecnie współpracuje z ponad 600 dystrybutorami na całym świecie. Posiada dwie fabryki z 21 liniami produkcyjnymi. Doskonałe zaplecze techniczne oraz system zarządzania jakością zgodny z normą ISO9001 sprawiają, że produkty TP-LINK dają gwarancję wydajności, pewności
i stabilności działania. Jakość produktów została potwierdzona licznymi nagrodami
w niezależnych testach urządzeń. Oprócz urządzeń sygnowanych logiem TP-LINK firma produkuje wersje OEM dla innych dostawców produktów sieciowych.


Robert Kamiński
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne