REKLAMA

TIM jeszcze w '20 chce ogłosić politykę dywidendową; nie planuje akwizycji

2020-09-24 11:44
publikacja
2020-09-24 11:44
fot. Kacper Pempel / FORUM

TIM pod koniec roku chce ogłosić politykę dywidendową - powiedział prezes Krzysztof Folta podczas czwartkowej wideokonferencji. Dodał, że w najbliższych latach TIM zamierza rozwijać się organicznie i nie planuje akwizycji.

Prezes Folta poinformował, że grupa w najbliższych trzech latach nie planuje akwizycji.

"Chcemy się rozwijać w sposób organiczny. Przez najbliższy okres nie widzę do tego alternatywy i nie chcę budować rozwoju firmy na akwizycjach" - dodał.

"Chcemy być firmą, która jest postrzegana jako stabilna jeśli chodzi o finansowanie, rozwój i prawdopodobnie pod koniec roku - myślę, że w listopadzie, ogłosimy politykę dywidendową. Chcemy być postrzegani jako spółka dywidendowa" - powiedział prezes.

TIM pod koniec 2019 r. wypłacił 0,80 zł dywidendy zaliczkowej na akcję, czyli łącznie 17,76 mln zł (z czego 5,55 mln zł pochodziło z zysku za 2019 r., a 12,2 mln zł ze środków zgromadzonych na funduszu dywidendowym). W czerwcu 2020 r. walne zgromadzenie zdecydowało, by pozostałą część zysku za 2019 r. w wysokości 17,2 mln zł przeznaczyć na fundusz dywidendowy. W 2018 roku spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 22,2 mln zł, czyli 1 zł na akcję.

TIM jest dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. W skład grupy wchodzi również spółka 3LP (oferująca zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-commerce) oraz Rotopino .pl (właściciel sieci sklepów internetowych z narzędziami w całej Europie). (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki