REKLAMA

TFI Allianz Polska ma 40-proc. partycypację w PPK

2019-11-29 13:17
publikacja
2019-11-29 13:17
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska podpisało ze 124 instytucjami zatrudniającymi ok. 100 tys. pracowników, umowy na zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - poinformowało w piątek Towarzystwo. Jak dodano, partycypacja w PPK wynosi ok. 40 proc.

"Podpisaliśmy umowy o zarządzanie ze 124 instytucjami, które zatrudniają ok. 100 tys. pracowników. Na dzień 25 listopada w naszych PPK mamy ok. 39 tys. uczestników, co oznacza, że partycypacja wynosi prawie 40 proc." - powiedziała cytowana w komunikacie Anna Bąkała z zarządu TFI Allianz Polska.

Wśród klientów TFI Allianz Polska znalazły się firmy z sektorów: handel, produkcja, logistyka, motoryzacja, usługi, informatyka, finanse.

Umowy na zarządzanie PPK towarzystwo podpisało m.in. z siecią Rossmann SDP, Mercedes-Benz Polska, Bawaria Motors, Rainbow Tours, Nałęczów Zdrój, Vive Textile Recycling, Euler Hermes.

TFI Allianz zarządza także PPK dla pracowników spółek z grupy Allianz w Polsce.

"Partycypacja w poszczególnych spółkach jest bardzo wysoka, średnio ok. 83 proc., a w samym TFI 93 proc." - napisano.

Towarzystwo przekazało, że 19 listopada TFI Allianz Polska uruchomiło pierwsze notowania ośmiu subfunduszy Allianz Plan Emerytalny i rozpoczęło inwestowanie pierwszych środków klientów PPK.

"Teraz nasze działania skupione będą wokół prezentacji ofert kolejnej grupie przedsiębiorców" - przekazała Bąkała.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Od 1 lipca tego roku jako pierwsze do systemu weszły największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Potem, co pół roku - do stycznia 2021 r. - system będzie wprowadzany w coraz mniejszych firmach. Polski Fundusz Rozwoju, który jest odpowiedzialny za uruchomienie i wdrożenie PPK zakłada, że systemem docelowo zostanie objętych nawet 7-8 mln osób.

Do 25 września firmy, które na 31 grudnia 2018 r. zatrudniały ponad 250 pracowników, były do 25 października zobowiązane na zawarcia z instytucją finansową umowy na zarządzanie PPK. Następnie najpóźniej do 12 listopada 2019 r. firmy były zobowiązane do zawarcia umowy o prowadzenie PPK.

Zgodnie z przepisami, pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK. Wpłaty należy przekazać do instytucji finansowej począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o prowadzenie PPK.

Mniejsi pracodawcy, zatrudniający co najmniej 50 osób według stanu na 30 czerwca 2019 r., zostaną włączeni w program PPK od 1 stycznia 2020 r. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
enigusia
No i spoko, każdy myślę w perspektywie czasu skorzysta na tym programie. Oczywiście dla mnie się liczy, żebym to i ja i inni ludzie tacy jak ja mogli cieszyć się z dodatkowych oszczędności
sawkaa
Mnie to bardziej interesuje ile osób będzie chciało uczestniczyć w tym programie, bo co prawda moja firma jeszcze jakiś czas będzie się przyglądała wszystkiemu i w przyszłym roku dołączy do grona tych wszystkich uczestników. Bo dla mnie to liczy się tylko możliwość i wysokość odkładanych pieniędzy

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki