REKLAMA

TERMO2POWER S.A.: Termo2Power rozpoczyna zbieranie zamówień na folię Solar Power na polskim rynku.

2020-09-22 12:48
publikacja
2020-09-22 12:48
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 31 / 2020
Data sporządzenia: 2020-09-22
Skrócona nazwa emitenta
TERMO2POWER S.A.
Temat
Termo2Power rozpoczyna zbieranie zamówień na folię Solar Power na polskim rynku.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:


Zarząd Termo2Power S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka", "Emitent"), w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 3/2019 o realizowaniu strategii “powiązanej dywersyfikacji”, informuje o rozpoczęciu dystrybucji na polskim rynku folii Solar Power.

Folia Solar Power, którą Emitent będzie dystrybuował na polskim rynku, to nowy produkt "roll to roll" w dziedzinie technologii fotowoltaicznej (“cienka folia” - “thin Film”), oparty na różnych warstwach o grubości mikrona, które skutecznie przetwarzają światło na energię elektryczną. Stosowanym rozwiązaniem w folii Solar Power jest to, że warstwy aktywne są zamknięte w wytrzymałych, tanich foliach polimerowych, które razem tworzą elastyczną "cienką folię" z warstwą kleju do przyklejania folii na powierzchni.

Wyróżnikiem folii Solar Power w branży fotowoltaicznej jest to, że jej waga 600 g na m2 stanowi zaledwie około 5% wagi zwykłych paneli słonecznych i nie wymaga żadnej metalowej konstrukcji do montażu, dlatego też nie ma konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz umożliwia instalowanie fotowoltaiki na większości dachów budynków komercyjnych, które obecnie w większości przypadków nie są wystarczająco wytrzymałe dla tradycyjnych instalacji fotowoltaicznych paneli słonecznych.


W porównaniu do tradycyjnych instalacji fotowoltaicznych, w przypadku użycia folii Solar Power nie ma potrzeby wiercenia otworów, nie ma ryzyka przecieków i nie ma potrzeby stosowania ogrodzeń oraz angażowania ochrony, jak jest to wymagane w przypadku farm słonecznych montowanych na ziemi. Jednocześnie czas potrzebny na zamontowanie instalacji z wykorzystaniem folii jest znacznie krótszy niż w przypadku instalacji tradycyjnych paneli. Dwie osoby mogą zainstalować 1 m2 folii Solar Poawe na minutę. Łączna cena instalacji folii Solar Power za kW będzie porównywalna z instalacjami tradycyjnych paneli fotowoltaicznych.

Oprócz zastosowania na dużych powierzchniach hal logistycznych, dachów fabrycznych i fasad, folia Solar Power może być również montowana na dachach samochodów ciężarowych.

Emitent rozpoczął sprzedaż folii Solar Power w dniu 21 września 2020 roku w próbnych rozmiarach i rozpoczał zbieranie zamówień na sprzedaż pełnowymiarowych folii Solar Power z dostawą na koniec drugiego kwartału 2021 roku.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-09-22 Jacob Brouwer Prezes Zarządu Jacob Brouwer
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki