14,0000 zł
0,72% 0,1000 zł
Telestrada SA (TLS)

Informacja o wpływie pandemii koronawirusa COVID-19 na bieżącą działalność Spółki

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2020
Data sporządzenia:
Skrócona nazwa emitenta
TELESTRADA S.A.
Temat
Informacja o wpływie pandemii koronawirusa COVID-19 na bieżącą działalność Spółki
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zarząd spółki Telestrada S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako: Emitent), w nawiązaniu do oświadczenia Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych "ESMA" oraz komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego niniejszym informuje, że aktualnie zidentyfikował następujące skutki związane z wpływem pandemii koronawirusa COVID-19 na bieżącą działalność Emitenta:
1. Skierowanie znaczącej części pracowników do pracy zdalnej
Spółka od strony systemów IT przystosowana jest do udostępnienia pracownikom możliwości pracy zdalnej zarówno w zakresie obsługi ruchu telekomunikacyjnego od strony technicznej jak i uruchamiania nowych usług. Na bieżąco pracuje biuro obsługi klienta w systemie rozproszonym, działy pozyskiwania klientów detalicznych i biznesowych, windykacja, działy rozliczeń. Wygaszono działalność zarobkowego parkingu znajdującego się na terenie firmy a przeznaczonego dla osób podróżujących z lotniska Chopina. Spółka skierowała do pracy zdalnej wszystkie osoby, które poruszały się komunikacją miejską lub których najbliższe osoby poruszają się komunikacją miejską ograniczając ryzyko wprowadzenia zagrożenia na teren budynku firmy. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dokumentów, zapewniono żele odkażające do obowiązkowego użycia przy wejściu do budynku. Zespoły ludzkie kluczowe dla utrzymania ciągłości działania podzielono tak aby część osób pracowała zdalnie a część w biurze. Zapewniono w ten sposób długoterminowe bezpieczeństwo funkcjonowania firmy. Spółka jest przygotowana do funkcjonowania nawet w przypadku konieczności całkowitego wyłączenia pracy na terenie biurowca firmy. W takim wypadku zostanie jednak wyłączona możliwość wysyłki nowych kart SIM do klientów. Obecnie taka sytuacja nie ma miejsca.
2. Znaczące zwiększenie ruchu telekomunikacyjnego
Spółka odnotowuje znaczący wzrost ruchu telekomunikacyjnego, w szczególności w zakresie obsługiwanych na systemach inteligentnych firmy infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Głównego Inspektoratu Pracy oraz kilkudziesięciu placówek medycznych. Zrealizowano przygotowane wcześniej scenariusze gwałtownego zwiększenia przepustowości sieci, prowadzony jest bieżący monitoring dostosowania infrastruktury i kierowania ruchu. Spółka odczuwa pojedyncze przypadki przeciążenia sieci, na które reaguje na bieżąco. Prowadzone są dalsze pilne prace rozbudowy punktów styku z innymi operatorami.
3. Wzrost i spadek popytu na usługi
Spółka obserwuje zmniejszone o około 30% zainteresowanie zamówieniami on-line usług komórkowych. W opinii Zarządu sytuacja taka jest przejściowa w szczególności w przypadku usług sprzedawanych w formie elektronicznej (dla większości sprzedawanych pakietów komórkowych nie jest wymagana forma papierowa umów a wszystkie działania odbywają się w trybie elektronicznym). Jednocześnie spółka przygotowuje się na sygnalizowane na bieżąco zwiększone zapotrzebowanie placówek medycznych na usługi call medica (inteligentne kolejkowanie i kierowanie połączeń z rejestracją dzwoniących i nagrywaniem połączeń) i placówek publicznych świadczących usługi informacyjne dla ludności.
Obecnie Zarząd nie widzi negatywnego wpływu zaistniałej sytuacji na przychody i dochody firmy w dającym się przewidzieć okresie.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-20 Jacek Lichota Prezes Zarządu Jacek Lichota
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.