REKLAMA

Szymon Hołownia pokazał pięć recept Polski 2050 na obecne problemy w kraju

2022-05-20 15:33
publikacja
2022-05-20 15:33
Szymon Hołownia pokazał pięć recept Polski 2050 na obecne problemy w kraju
Szymon Hołownia pokazał pięć recept Polski 2050 na obecne problemy w kraju
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia przedstawił w piątek recepty na obecne problemy w kraju. Wśród pięciu punktów jego programu znalazło się m.in. wsparcie dla pracujących młodych ludzi, bezpieczeństwo żywnościowe i oszczędny rząd.

Hołownia przebywa w piątek w województwie podlaskim.

"Dzisiaj potrzebujemy konkretnej, spójnej odpowiedzi rządzących na problemy, które toczą dzisiaj ludzi" - mówił Hołownia na konferencji prasowej w Michałowie (Podlaskie). Wśród problemów wymienił drożyznę, raty kredytów i "szalejącą inflację".

"To jest dzisiaj problem młodych rodzin, które zaraz będą musiały wyprowadzać się z domów ze swoimi dziećmi, bo nie mają jak spłacić kredytu, dzieci, które już dziś wiedzą, że nie pojadą na wakacje w tym roku, emerytów, którzy nie wiedzą jak przy takich cenach, które dzisiaj są, poskładają do kolejnego pierwszego" - podkreślił.

Powiedział, że Polska 2050 ma przygotowane konkretne rozwiązania na tę sytuację. Nazwał je receptami.

Pierwszym pomysłem jest oszczędny rząd. Jak mówił Hołownia, oszczędny rząd to podstawa, by być wiarygodnym wobec ludzi.

Lider Polski 2050 mówił też o bezpiecznych oszczędnościach. O tym, że potrzebne są obligacje, które będą oprocentowane na poziomie inflacji. "One, żeby miały silny impuls antyinflacyjny powinny być emitowane przez Narodowy Bank Polski i powinny być dostępne w bardzo szerokiej ofercie na bardzo różne okresy czasu, również w indywidualnych planach emerytalnych, bo inaczej nie przyniesie skutku" - stwierdził.

Hołownia przedstawił także rozwiązania dla młodych ludzi, którzy pracują. Mówił, że młodzi pracujący do 26 roku życia powinni być zwolnieni w całości ze składek, które płaci pracownik, a między 27 a 30 rokiem życia z połowy składek. Ocenił, że będzie to "ratunkowy pakiet" dla młodych, którzy potrzebują pieniędzy. "My musimy młodym ludziom pomóc dzisiaj na starcie w tej sytuacji, w której oni nie zgromadziwszy oszczędności, nie zbudowawszy żadnego kapitału, nie mający czasem mieszkania - wychodzą na rynek i ta sytuacja, w której się znajdują jest po prostu przerażająca" - mówił lider Polski 2050.

Kolejną "receptą" zaproponowaną przez Hołownię jest bezpieczeństwo żywnościowe. Hołownia chce, aby w związku z obecną sytuacją "zerowy" VAT na żywność by nie do końca lipca 2022, a do końca roku, natomiast na podstawowe produkty żywnościowe powinien być utrzymany dopóki inflacja nie spadnie poniżej 5 proc. "To jest kwestia naszego życia i śmierci, tego czy będziemy mieli co jeść czy nie" - mówił Hołownia.

Hołownia chce też zrobić "porządek" z rządowymi spółkami. Przedstawił na konferencji dane, z których wynika, że takie spółki jak PKN Orlen i PGNiG notują zyski, a w tym samym czasie Polacy płacą najwięcej za paliwo i gaz.

Hołownia w czwartek przebywał w Kisielicach (Warmińsko-mazurskie), gdzie zwiedzał gminę, która - jak mówił - jest samowystarczalna energetycznie. Przed konferencją w Michałowie spotkał się z właścicielem tamtejszej biogazowni, która zapewnia ciepło systemowe m.in. do urzędu i basenu w tym mieście. W ocenie Hołowni, to rozwiązanie modelowe, które rząd powinien wspierać w całej Polsce. "Nie ma lepszej metody na zapewnienie bezpiecznego i taniego ciepła systemowego na terenach rolniczych" - ocenił Hołownia.

Lider Polski 2050 na piątek wieczór ma zaplanowane jeszcze spotkanie z mieszkańcami w Białymstoku.(PAP)

autorzy: Sylwia Wieczeryńska, Robert Fiłończuk

swi/ rof/ godl/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (25)

dodaj komentarz
mikroprzedsiebiorca
Przede wszystkim Hołownia popierał lockdowny i ten cały bałagan z nim związany, które doprowadziły do wysokiej inflacji,wysokiego długu, przerw w dostawach i wprowadzeniem recesji w gospodarce. A teraz ma recepty na to co zrobił PIS ramie w ramię z prawie wszystkimi ugrupowaniami sejmowymi...idź pan stąd...
qwertas
Wszystkie z tych pięciu recept opierają się o płacz Hołowni na social media.
gcisoallse
Jakie kwalifikacje ma Hołownia, żeby wyznaczać kierunki polityki państwa frontowego mającego granicę z Rosją? Obawiam się, żz absolutnie zerowe.
mknowak
A ktoś w tym bałaganie rządowo-opozycyjnym ma w ogóle jakiekolwiek kwalifikacje ?
boris-vodka
HEheheh....Ludzie nie wiedzą co bedzie za miesiąc a on wie co będzie w 2050r.....Krótka piłka znamy te długoterminowe "wizje","inwestycje" w fundusze itp. ...Frajerów jeszcze jak widać nie brakuje. Może powiesz Hołownia jaka bedzie inflacja pod koniec roku?
olmert
Podlasie to macierz Sajmona :)
1a2b
trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby poważnie traktować hołownie
pakamera
Głosujcie na Hołownie.Nikt wam nie da tyle,ile Hołownia wam obieca.
pakamera
Recapta Hołowni - państwo ma dać wszystkim potrzebującym i do tego być oszczędne.Perpetum mobile.
podatnik-
Liczy, że wygra i będzie robić to samo lub lepiej a oto przykłady opozycji: gdzie jeden jest podwójnym oszustem( Biedroń oszukał Naród/Wyborców już dwa razy, samorządowe w Słupsku - że startował, europejskie - obiecał oddać mandat do PE drugiej na liście). A drugi podwójnym wybrańcem Bogów czyli tow. Włodzimierz Czarzasty, którego Liczy, że wygra i będzie robić to samo lub lepiej a oto przykłady opozycji: gdzie jeden jest podwójnym oszustem( Biedroń oszukał Naród/Wyborców już dwa razy, samorządowe w Słupsku - że startował, europejskie - obiecał oddać mandat do PE drugiej na liście). A drugi podwójnym wybrańcem Bogów czyli tow. Włodzimierz Czarzasty, którego wyraźnie bawi poziom polityki PRLu bis. W PRLu miał wszystko jako syn sekretarza KC PZPR i po nim zostało parę kontaktów a później była prywatyzacja PRLu i "musiał" wziąć udział(MUZA) zostało mu parę groszy to sobie w Spale hotel kupił ciekawe czyje jest pozostałe 30%? Tak wyglądają życiorysy opozycji, na którą podobno warto głosować! kolejny gość to Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Fogelman( brak offset'u za F-16?)+ Tomasz Misiak(oskarżenie FAKT?)+Witold Drożdż(oskarżony-uniewinniony?) i czy z takiego zaplecza może wyjść = Niezależny Obywatelski Kandydat? na które Hołownia musi odpowiedzieć jak najszybciej i do tego ten Kobosko z wyglądem rasowego komisarza politycznego?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki