Szydło: Zniesiemy podatek od kopalin. KGHM w górę

Podczas konferencji prasowej w Lubinie Beata Szydło, kandydat PiS na premiera, zapowiedziała zniesienie podatku od wydobycia niektórych kopalin. KGHM drożeje.

(fot. Adam Chelstowski / FORUM)

- Mamy projekt ustawy znoszącej podatek miedziowy. Jest to gotowa ustawa, która będzie wprowadzona w życie - zapowiedziała Beata Szydło. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zauważyła, że podatek dotyczy przede wszystkim KGHM-u, a jego zniesienie pozwoliłoby na pozostawienie pieniędzy w Lubinie i okolicach.

Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania
Kliknij, aby zobaczyć pełne notowania (Bankier.pl)

Na wypowiedzi Beaty Szydło szybko zareagowała giełda. Wprawdzie PiS od dawna opowiada się przeciw tzw. "kagiemnemu", jednak potwierdzenie tych deklaracji przez kandydata na premiera zwiększyło zainteresowanie papierami lubińskiego kombinatu. Spółka była dziś notowana nawet po 89,1 zł, jednak później entuzjazm nieco opadł i cena chwilę przed 16:30 wynosiła 87,8 zł. To o 4,8% więcej niż na wczorajszym zamknięciu.

Warto jednak zauważyć, że KGHM na północ zaczął kroczyć około godziny 15, a więc jeszcze przed wystąpieniem Beaty Szydło. Tuż przed deklaracją wzrost wynosił około 2%.

Zgodnie z projektem PiS wydobycie miedzi oraz srebra miałoby zostać zwolnione od podatku od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2026 r.

Podatek od wydobycia niektórych kopalin jest pobierany w Polsce od 18 kwietnia 2012 r., czyli od momentu wejścia w życie ustawy z dnia 2 marca 2012 r. o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Jedynym płatnikiem tego podatku jest obecnie KGHM.

Resort finansów zakłada, że dochód z podatku od wydobycia niektórych kopalin w tym roku wyniesie 1,45 mld zł, a w przyszłym 1,53 mld zł.

BPL/Adam Torchała/PAP

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kłamcywPiS

KGHM to dobro narodowe i powinien służyć całemu społeczeństwu; podatek miedziowy, który może nie jest najlepszym pomysłem, jednak temu służy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński

! Odpowiedz
0 0 ~mietek

proszę puste słowa PiS do dziś nie zniesiono podatku od kopalń ludzie połakomili się na 500+ a ceny w sklepach i podwyżkach OC idą tylko w górę

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 8 ~neo

Ktos znajomy pewnie kupil duzo akcji przed taka wypowiedzia.... wystarczy cos powiedziec nawet nieprawde lub noespelnione obietnice a gielda reaguje. Knf powinna sie zajac takimi wypowiedziami.

! Odpowiedz
6 6 ~Obywatel

KGHM będzie inwestował pieniądze za granicą i tam tworzył miejsca pracy , a naród polski będzie płacił wyższe podatki. PIS niech się opamięta. KGHM wyprowadza zyski za granicę!!! Ruda to dobro narodu.

! Odpowiedz
8 2 ~lob

Pozyjemy zobaczymy. Redukcja podatku to posłowie głosujący za winni wisieć na pobliskich latarniach. Znowu lobby nabija kase obcym. Debilny naród znów scierwo biorące jurgielt wybierze.

! Odpowiedz
1 3 ~pIs

Jak zawsze Niemiec z Rusem podzieli sie Polska

! Odpowiedz
5 4 ~Autor

Dlaczego bankom podwyszamy podatki a kopalniom obnizamy ?

! Odpowiedz
5 5 ~darpin67

Już odpowiadam...... Banki czerpią korzyści z ludności , a zwolnienie KGHM-u z podatku umożliwia wzrost produkcji (inwestycje), oraz wzrost zatrudnienia (zwiększenie dobrobytu przez zmniejszenie wydatków na zasiłki oraz zwiększenie produkcji dla kooperantów dla KGHM-u). - wystarczy czy nawijać dalej?

! Odpowiedz
3 5 ~TomekZ

a co KGHM nie płaci podatków ??? tylko jeden od kopalin ?? ...... za 2 lata PO. j ...eby wprowadzą podatek od podadtków i tak do końca aż wykonczą jedną z nielicznych firm, którą można się pochwalić !

! Odpowiedz
12 4 ~polak2

Ta pani nie nadaje się na Premiera..............Dbając o panstwo rząd premier,musi ?1) znieść uprzywilejowania ,emerytury ,krusy i inne.od kopalin to podatki trzeba podnieść jak Norwegia.kasę trzeba szukać i szanować wydatkując, nie rozdawnictwo Komunistyczne..

! Odpowiedz
6 8 ~polak2

Tak bedą mieć większą kasę na wydatki w Kanadzie Chile,i na pęsje prezesów i Zwiazkowców.A ruda to majatek całego społeczeństwa...................

! Odpowiedz
1 2 ~PasazerNostromo

Skoro wegiel to tez ruda, rozumiem ze jestes nie tylko za zniesieniem podatku KGHM ale takze dofinansowywaniem tej spolki z majatku calego spoleczenstwa. A nie, to tylko dla wyngla.

! Odpowiedz
3 5 ~Obserwator

I jeszcze proszę o deklarację że dacie każdemu dorosłemu obywatelowi samochód wartości min. 30 tyś. pl i może krowe żeby każdy miał świerze mleko. I jeszcze było by super jak PIS lub PO (bo to podobne gówna są) obiecają obywatelą że pod ich rządami w ciągu 4 lat staniemy się pierwszą potęgą gospodarczą w Europie, a w sumie co tam w Europie, na świecie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~antek

i po kawalku lasu, i mieszkanie dla każdego.
Czy sie stoi , czy sie leży średnia pensja sie należy.
glosuj na pIs

! Odpowiedz
2 0 ~obiektyw

Pis kupił KGHM , puścił news i teraz skeszuje leszcze. Miedź ma zadyszkę

! Odpowiedz
9 5 ~Adam222

No i dlatego nie będę głosował na PIS. Surowce to nasze wspólne bogactwo a nie sitwy z KGHM-u. Podatek musi pozostać. Poza tym mamy dziurawy budżet więc zamiast tego podatku PIS wprowadzi inny, który dotknie wszystkich obywateli.
Jestem przeciwny wspieraniu wybranych klik. KGHM z podatkiem i tak zarabia około 2 miliardy zł rocznie. Wystarczy. A pracownicy i zarząd mają jedne z najwyższych pensji w Polsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~Obywatel

Tak, najlepiej oddajmy wszystkie zasoby mineralne Polski za darmo. Najlepiej naszemu Ukochanemu Wielkiemu Bratu - USA (może wreszcie wtedy zniosą wizy dla Polaków już tyle razy obiecywali i nic). :/ PiS chyba jednak chce przepitolić jak Kukiz...

! Odpowiedz
8 7 ~benek

szydlo z worka albo jest idiota albo ma innych za idiotow

! Odpowiedz
4 5 ~lee

KOpacz nie ma już żadnych szans, nawet ci co PiS nie lubią a inwestują na giełdzie albo magą pośrednio być beneficjętami tej kasy z kghm pójdą na pPiS głosować

! Odpowiedz
1 3 ~terefere

bzdura.

! Odpowiedz
2 1 ~IOWW

Trzeba wziąć poprawkę na to, co politycy mówią przed wyborami :) Jak to się mówi "nikt Ci tyle nie da, co ja mogę Ci obiecać" :) A PiS, to już w ogóle rozdaje wszystkim i wszystko - czekam kiedy Pani Szydło obieca wszystkim maszynkę do drukowania pieniędzy ;)

! Odpowiedz
5 7 ~xxcx

politycy w Polsce nie mają pojęcia o sile ich słów i czynów oraz zaniechań. To pokazuje że państwa powinno być ograniczone do minimum. Ale pomysł dobry bo PO durnym podatkiem zniszczyło giełdę na długi czas.

! Odpowiedz
2 2 ~ziutek

mają mają nie bądz dziecko

! Odpowiedz
2 1 ~miro

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 13 ~KNF

Znowu PIS manipuluje giełdą.

! Odpowiedz
1 2 ~ed

Miedziowka sama sie OBRONI.

! Odpowiedz
2 7 ~olo

CIEMNY LUD KUPUJE

! Odpowiedz
3 6 ~doc

Dochody w dol, wydatki w gore i będzie git. Ta pani chyba nigdy nie prowadzila gospodarstwa domowego, a chce rzadzic państwem.

! Odpowiedz
5 4 ~Edward

Zaczynam mieć wątpliwości czy Beata Szydło, to najlepszy wybór na premiera. Czy nie lepszym premierem byłby Jarosław Kaczyński albo np. Ryszard Czarnecki a może młodsze pokolenie Joachim Brudziński albo Mariusz Błaszczak.

! Odpowiedz
4 3 ~olo

Brawo macie głosy inwestorów

! Odpowiedz
5 10 ~ech

Śmiać się chce słysząc te obietnice. Jak obejmą władzę i zobaczą w jakim szambie są finanse to im rura zmięknie. Sama obsługa niebotycznego długu pochłania wszystkie podatki PIT. Wszystko jest dno, PO rozwaliła, rozkradła ten kraj.

! Odpowiedz
4 34 ~SONDA

Czy uważasz, że politycy dorabiają sobie na GPW siejąc w mediach dezinformacje?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
1 14 ~ANTY_ryży_kutong

takie wiadomości w trakcie trwania sesji... GPW to pralnia pieniędzy nic wiecej

! Odpowiedz
2 15 ~forestfucker

Jeżeli wskutek takiej informacji, jak obietnica wyborcza kurs spółki giełdowej znacznie idzie w górę, lub w dół...
TO JA WĄTPIĘ !!! To już od dawna nie giełda ... TO CYRK...

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 18 ~kowal

Pani Szydło chyba jest tak, że nie ma takiej rzeczy na świecie której Pani nie może obiecać?

! Odpowiedz
5 10 ~Rooo

Obiecanki cacanki - to nawet jak to nie jest kiełbasa wyborcza to najszybciej 2017r
Chyba PISiory kupiły tanio teraz sprzedaż kasa na kampanie zdobyta:P

! Odpowiedz
9 13 ~lechu

Nie wiem czy już dzisiaj wyjeżdżać z tego zidiociałego kraju czy po wyborach i zwycięstwie PiS.
Strach się nie bać, rozpieprzą ten kraj w kilka miesięcy.

! Odpowiedz
13 11 ~Bobo

wyjedź dzisiaj. Po wyborach hjterzy PO będą na bezrobotnym.

! Odpowiedz
2 9 ~leo

No i żeby skompensować straty na podatku z KGHM rzad podniesie akcyzę na alkohol i papierosy o 30 %.

! Odpowiedz
0 1 ~jesh-ldn

a niech podniesie nawet 100% - mróweczki szybko wrócą na granice i beda chodzic, a akcyze bedzie jak zwykle zarabiac rzad czech, słowacji biaorusi ukrainy... tylko nie debili w rzadzie i MF

i bez alkoholu i tytoni spokojnie da sie zyc, bez benzyny nie bardzo, ale tez jak wywinduja to wroca VW transportery byłej poczty niemieckiej na 'słuzbe graniczną'

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~ocelot

Jak podniesie akcyzę to wpływy znowu spadną.

! Odpowiedz
1 14 ~yfyu

"TVN odwołuje debatę Szydło-Kopacz. "Przyczyną odmowa szefa sztabu PO" " a tak się kopacz dopraszała debaty :)

! Odpowiedz
0 9 ~as

Co na to KNF?

! Odpowiedz
0 0 ~cde

Royalties nie będzie.
A powinny być, płatne na żądanie w naturze.

! Odpowiedz
1 17 ~jj

Oprócz zniesienia podatku od kopalin i zwiększenie budżetu MON do 3% PKB zostało obiecane przez innego opowiadacza PIS:
- NIE PODNIESIE PODATKÓW !!!
- dołoży na każde dziecko 500zł od drugiego poczynając
- nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
- reaktywacja Stoczni w Szczecinie
- przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67
- (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju)
- obniży VAT do 22%,
- da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę Program „Twoje mieszkanie”
- podwyższy pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2
- przewalutuje frankowiczów,
- zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku,
- podniesie renty i zwiększy emerytury,
- podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać,
- podwoi nakłady na polską naukę
- repolonizacja banków
- nowe opodatkowanie hipemarketów i banków
- lekarz i dentysta w każdej szkole
- darmowe przedszkola
- obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
- wycofanie się z pakietu klimatycznego
- stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych
- likwidacja NFZ
- konstytucyjna ochrona lasów państwowych
- będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie
- będę bronił polskiej ziemi przed wykupem
- będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia
- wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
- polscy rolnicy powinni dostac należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
- zmian dotyczących tzw. ustaw śmieciowych.
- Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia
- NFZ powinna być zlikwidowana, pieniadze na ochronę zdrowia przekazac wojewodom
- informatyzacja ochrony zdrowia
- sieć szpitali zapewniajace pacjentom bezpieczeństwo.
- wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
- prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci
- likwidacja gimnazjow, przywracenie 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie liceum
- likwidacja systemu testowego
- umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących
- promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty
- zlikwidowanie dysproporcji pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami
- opłaty za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE
- Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany
- Zwiększenie popytu poprzez podniesienie płac, wsparcie eksportu- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi
- rozwój budownictwa mieszkaniowego
- Program reindustralizacji
- odbudowanie polskiego przemysłu
- wycofanie się z paktu klimatycznego
- instytucje naukowe muszą zostać odbiurokratyzowanie
- pałac prezydencki bedzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych
- Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem
polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych
- Powołanie Narodowej Rady Rozwoju
- Powolanie Rada Przedsiębiorczości
- sprawna i skuteczna dyplomacja
- stworzenie bezpieczeństwa energetycznego

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~abc

Ponadto zostanie reaktywowane woj. częstochowskie.

! Odpowiedz
1 4 ~las

Pani Szydło a co Pani zrobi z Kurellą który nie jest menedżerem tylko wysoko płatnym najemnikiem bez wykształcenia i wiedzy, jest takim samym zagrożeniem dla Tauronu obecnie jak górnictwo w przyszłości?

! Odpowiedz
4 2 ~mwa

A wiecie że kanadyjska spółka Rathdowney Resources przymierza się właśnie do otwarcia w Polsce kopalni?
http://forsal.pl/artykuly/743299,wydobycie-surowcow-w-polsce-na-slasku-powstanie-kopalnia-cynku-i-olowiu.html

Tak jakoś dziwnie wychodzi że jak jedynym wydobywającym były polskie firmy to podatek był, a jak nagle pojawiła się firma zagraniczna to podatek znika...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 3 ~Rooo

Akurat podatek od kopalin jest słuszny - złoża są własnością Polaków i społeczeństwo powinno na tym zyskiwać przez mniejsze podatki. Jeden ze sposobów na finansowanie zobowiązań ZUS - deficyt 75mld - podatek od kopalin KGHM to raptem 1,5mld.
Bez wątpienia powinien być utrzymany.

! Odpowiedz
1 8 ~Bol

Szedł przed wystąpieniem Szydło... Autor chyba nie wierzy w to co pisze, szedł bo całe kolesiostwo zaczęło skupywać jak dostali info, że pójdzie na wystąpieniu taki komunikat. Przecież ulica nie mogła nagle takich obrotów nabić na KGHM...

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~-zbyszek1

Węgiel, srebro oraz inne rzadziej występujące też.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 16 ~jj

Firmę, która płaci średnio 9.500zł wynagrodzenia kilkudziesięciu tysiącom pracowników (chwała jej za to) i iwestuje ponad 4 mld USD w Chile i Kanadzie chyba stać na podatek od kopalin ? Ktoś musi się dorzucić do górników węgla kamiennego ?

! Odpowiedz
3 17 ~gdzie_KNF

Gdzie jest KNF się pytam ?? Kiedy sprawdzą czy została naruszona ustawa o obrocie instrumentami finansowymi ??
"Art. 39. 1. Zakazana jest manipulacja instrumentem finansowym, zwana dalej
„manipulacją”.
2. Manipulację stanowi:
1) .....
2) .....
3) .....
4) rozpowszechnianie za pomocą środków masowego przekazu, w tym internetu,
lub w inny sposób fałszywych lub nierzetelnych informacji albo pogłosek, które
wprowadzają lub mogą wprowadzać w błąd w zakresie instrumentów
finansowych

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 17 ~wrrr

Dosyć tych obiecanek bezsensownych. Proszę pokazać trochę rozsądku, a nie pleść od rzeczy i obiecywać każdemu co się tylko da.

! Odpowiedz
3 16 ~dider

No super a może tak Beatka obieca w ogóle zniesienie podatków -zupełnie jakby wyborcy byli patentowanymi kretynami

! Odpowiedz
6 15 ~arek

Szydło a ja chcę gwiazdkę z nieba. Też mi obiecasz. Jeszcze mercedesik i piekny domek.

! Odpowiedz
8 24 ~user215

Ja się tylko zastanawiam: kto za to wszystko zapłaci? 1 - obniżenie wieku emerytalnego; 2 - likwidacja podatku; 3 - 500 na każde dziecko; 4 - podwyższanie kwot minimalnych; itd, itd. Obiecywać można, że i po wyborach każdemu od ręki wypłacą po 10 000 zł, ale z pustego i Salomon nie naleje.
Szydło mnie zniesmacza - ale wielu się przekona po wyborach - do czego PiS jest zdolne. Zamiast programu gospodarczego będzie ściganie cieni za katastrofę smoleńską. Bo kaczyńskiemu chodzi tylko o urojoną zemstę, a Polacy? - ma ich w głębokim poważaniu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 10 ~Bogdan

Ale nie zapominaj, że PO nie lepsze

! Odpowiedz
0 9 ~endi

za wszystko zapłacą po opchnięciu złotego pociągu :)

! Odpowiedz
6 1 ~-zbyszek1 odpowiada ~Bogdan

PO lepsza. PO najlepsza. Nie ma lepszej alternatywy dla Polski niż PO. Dla własnego oraz naszej Ojczyzny dobra trzeba głosować na PO.

! Odpowiedz
1 1 ~user215 odpowiada ~Bogdan

Niestety. Zapomnieć nie pozwalają. Ponad czasowe słowa powiedział Konrad w Dniu Świra - władza czy z prawej, czy lewej strony ma nas za śmieci. I dlatego zbiera mnie na torsje słuchając Szydło, Kopacz, Kukiza i całe to tałatajstwo

! Odpowiedz
16 21 ~ola

Rząd PO i PSL był antypolski bo nakładał podatki na polskie przedsiębiorstwa a omijał zagraniczne koncerny zarabiające w Polsce miliardy i wyprowadzające zyski zagranicę np. banki, hipermarkety itp..... wreszcie będzie polski rząd!!!!!

! Odpowiedz
4 3 ~lel

mam zbyt powazne wątpliwości. Z reguły nie słyszy się w obecnych czasach, że w Wielkiej Brytanii nastaje się na kapitał amerykański, natomiast w USA na brytyjski. A kto komu da więcej łupnia - ten wygrywa rundę. Ja czegoś takiego nie zaobserwowałem. Skoro tak - to w sprawie kapitałów jest konsensus światowy i nie PiSostwu przypadnie jego naruszanie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~rer

Jeszcze nikt amnestii i wygranej każdego w lotto nie obiecywał.

! Odpowiedz
9 16 ~leming

Brawo PIS, podatki nakładać na zagraniczne korporacje, hipermarkety i banki a nie na polskie przedsiębiorstwa !!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
9 3 ~user215

Jasne. A pomyślałeś ile z tych zagranicznych pójdzie sobie za granicę. I do czego to doprowadzi? Do 50% bezrobocia?

! Odpowiedz
5 5 ~Jarek49

Ktoś napisał że polityków się rozszarpie .... gorzej jak Pis nam rozszarpie nerwy !!!!

! Odpowiedz
9 13 ~żart

Zniesie kura "Szydło" złote jajko.
Będziecie "ozłoceni" podatnicy.
Hip,hip- hura- potwierdziła "gawiedż".

! Odpowiedz
4 26 ~endi

Zazdroszczę sztabowi wyborczemu PIS , znając taką wiadomość można było się nieźle obłowić i pewnie ktoś się obłowił ...

! Odpowiedz
0 15 ~ted

Nie trzeba być w sztabie PiS.. wystarczyło oglądać .. konferencję w Lubinie.. Beatka zaczęła mówić o KGHM to był po 85.36.. udało mi się wtedy kupić trochę papiera. :).. część sprzedałem po 88.50 , natomiast część ustawiłem po 92.. niestety tam nie dotarło dzisiaj .. może jutro :)..

! Odpowiedz
16 5 ~miro

nie pamietasz hejterze jak PO wieści ryżego o POdatku od kopalin zdołowało KGHM ok 12% kto sie obłowił ryży bak czy kaczynski?, jak myślisz?, o ile masz czym bo wątpie

! Odpowiedz
0 0 ~Darek

PiS już kilka razy mówił o zniesieniu podatku z KGHM wiec o co chodzi ta KNF? Po prostu wygłaszają swój plan wyborczy. Nikt już nie pamięta co mówił Tusk po wygranych wyborach jak Kombinat z 200 zł w klika miesięcy spadł na 110-120 zł .

! Odpowiedz
6 9 ~ziutek

a nic o głodnych dzieciach? teraz po dudowej ustawie antysmogowej moze cos bedzie o zamarznietych dzieciach

! Odpowiedz
4 8 ~alek

O dzieciach już było ... teraz to dla PIS nieistotne teraz się myśli o tłustych związkowych kotach - tych w Lubinie i u Piotra Dudy z Solidarności

! Odpowiedz
3 17 ~kali

chciałbym, by bez względu na treść wygłaszanych oświadczeń , zgodnie z prawem nie odbywały się w trakcie trwania sesji skoro mają wpływ na kurs akcji. Ktoś kto reprezentuje partię która słowo "prawo" ma w nazwie powinien to wiedzieć zresztą jak wiele innych spraw - knf powinien kandydatkę pociągnąć do odpowiedzialności !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 17 ~Sceptyk

Czy ta pani spekuluje na GPW, czy może lobbuje spekulantów. To już nie pierwszy raz akcje po słowach tej pani idą ostro w górę lub dół.

! Odpowiedz
3 13 ~Lester

Prawdopodobie Szydło i Błaszczak dają zarobić tym, którzy zasilają fundusz wyborczy PiS

! Odpowiedz
9 12 ~cdc

taaak ... a pieniądze na te wszystkie "pomysły" ... to z nieba spadną ... oj PiS chyba znowu porządzi maksymalnie 2 lata ... ludzie i media ich rozszarpią za niespełnione obietnice ...

! Odpowiedz
2 4 ~jbwa

Platformy nie rozszarpali do i PiS nic nie grozi

! Odpowiedz
9 12 ~hhf

To głupota znosić tn podtek. Potem znowu górnikom kombinatu ofbije sodówa , podwyzki , przywileje ...KGHM to sólkancałego narodu, złoża też zatem podatek powinien być tlyko moze nieco niższy

! Odpowiedz
0 9 ~Zyga

Teraz czekamy na wieści z Chin i akcję w dół. I tak w koło Macieju.

! Odpowiedz
11 11 ~Bobo

Pora znieść podatek stworzony tylko po to aby PO mogła doić KGHM. Podatek który płaci tylko jedna firma - takie rzeczy tylko u nas, na zielonej wyspie.

! Odpowiedz
4 19 ~krk

ciekawe za co sfinansujecie swoje obietnice a jest ich trochę.

! Odpowiedz
15 4 ~keks

Więcej wiary w mądrą politykę PiS-u.
Według Forbsa , rocznie Polska traci/wycieka z niej 25mld zł.
Kwestia szczelności systemu i mądrej polityki gospodarczej.

! Odpowiedz
2 7 ~miniu111 odpowiada ~keks

I te miernoty to uszczelnią? A może przestępcy Kaczora się wystraszą?

! Odpowiedz
1 4 ~ziutek

wogóle nie zamierzają ich finansować ani dotrzymać ,chodzi o koryto

! Odpowiedz
7 29 ~Jankes

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem bardzo ciekawą logikę w wykonaniu polityków PiS. Obniżamy VAT, PIT oraz CIT, znosimy podatki od kopalin. A z drugiej strony obniżamy wiek emerytalny, dajemy po 500 zł na dziecko, podwyższamy płacę minimalną, podwyższamy minimalną stawkę godzinową, podwyższamy kwotę wolną od podatku, dosypiemy jeszcze nierentownym kopalniom, damy podwyżkę nauczycielom itd. A skąd na to pieniądze??? Ludzie, czy nie widzicie jak ci politycy kłamią w żywe oczy i mają nas za idiotów?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 10 ~CocaCola

Skąd pieniądze? Wystarczy ograniczyć rozdawnictwo dla kolesiów, cwaniaczków i tysięcy urzędników zatrudnionych przez PO. Nawet nie wiesz jak dużo na tym można oszczędzić. I właśnie dlatego sitwa PO tak bardzo boi się przegranej, bo stracą dostęp do koryta.

! Odpowiedz
4 7 ~fakelaki odpowiada ~CocaCola

Bzdura ! Jedna sitwa zostanie wymieniona na następną, zgłodniałą, z pustymi kabzami !

! Odpowiedz
2 3 ~Lester

Dzięki takim obietnicom Partia Prawych i Sprawiedliwych uzyska tak wielki sukces wyborczy, że będzie mogła zmienić w konstytucji zapis ograniczający wysokość długu publicznego, który to limit już został wykorzystany w całości przez dotychczasowe rządy. I tak jak Grecy, tak samo Polacy przez dłuższy czas będą się cieszyć z powszechnej poprawy stopy życiowej. Później wierzyciele Polski uznają, że dług jest praktycznie nieściągalny i go w większości umorzą. Dzięki temu Polacy odniosą wymierne korzyści. Tak więc w tym szaleństwie jest metoda !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~DOCTOR

TRZEBA OPODATKOWAĆ ROZBUCHNY ZACHODNI KAPITAŁ, KONIEC DOJENIA, NIEPŁACENIA PODATKÓW, A SWÓJ CHRONIĆ. Z TEGO POWINNY BYĆ ŚRODKI NA TO CO NAPISAŁ JANKES. BANKSTERZY JUŻ SRAJĄ PO GACIACH. POZDRO.

! Odpowiedz
1 3 ~szarak

A z trzeciej strony krytykują PO za zadłużanie kraju. Przecież to się nijak ku.py nie trzyma. Będą drukować? To wróci hiperinflacja, oprocentowanie obligacji skoczy mocno w górę i na obsługę zadłużenia pójdzie znacznie więcej niż teraz.

! Odpowiedz
0 3 ~ziutek

zawetujemy zakaz palenia w piecach i kominkach hihihihihihi

! Odpowiedz
5 9 ~tylkoNiePIS

Co za głupota, zaraz zagraniczni inwestorzy będą kupować polskie kopalnie itp. i tak jak banki będą transferować zyski do centrali. I znowu w Polsce nie będą płacić podatków. A tak to coś tam zostanie.

A odnośnie KGHM to lepiej jak płaci podatki w Polsce niż wypłaca większą dywidendę zagranicznym OFE.

pozdr.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~Podatnik

Głupota to podatek od wydobycia tylko jednego surowca. Powinien być w takim razie sprawiedliwie dla wszystkich podatek - od węgla i gazu itp. Tylko, że tu nie chodzi podatek od wydobycia tylko od zysku firmy. Jakby KGHM miała takie zarządy jak kopalnie węgla to nie byłoby żadnego podatku od kopalin.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
KGHM 1,15% 80,84
2020-05-25 11:12:43
WIG 0,98% 46 364,08
2020-05-25 11:10:00
WIG20 0,89% 1 644,90
2020-05-25 11:25:45
WIG30 1,00% 1 899,55
2020-05-25 11:25:00
MWIG40 0,94% 3 295,98
2020-05-25 11:10:45
DAX 1,54% 11 244,05
2020-05-25 11:23:00
NASDAQ 0,43% 9 324,59
2020-05-22 22:03:00
SP500 0,24% 2 955,45
2020-05-22 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.