Szydło: Rozpoczynamy realizację programu "Mieszkanie Plus"

Udostępnienie mieszkań po niskich cenach dla bardzo szerokich rzesz polskiego społeczeństwa – tak podsumował założenia programu „Mieszkanie Plus” wicepremier Mateusz Morawiecki podczas konferencji zapowiadającej pilotaż tego przedsięwzięcia. Minister infrastruktury zapowiada, że rząd chce w pierwszej kolejności pomóc 40% społeczeństwa, które nie stać na mieszkanie na kredyt.

Mateusz Morawiecki, Beata Szydło i Andrzej Adamczyk
Mateusz Morawiecki, Beata Szydło i Andrzej Adamczyk (fot. P. Tracz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Podczas środowej konferencji zapowiadającej start pilotażu programu mieszkaniowego w Katowicach premier Beata Szydło podkreślała: „Mieszkanie Plus” to program dla przeciętnej polskiej rodziny. Dla osób, które chcą "realizować swoje marzenia o własnym mieszkaniu".

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki mówił z kolei o „Mieszkaniu Plus” jako o jednym z kluczowych programów rozwojowych realizowanych przez obecny rząd. – Umiejętne programy rozwojowe to coś, co może nas odróżnić od wielu poprzednich ekip rządzących – mówił wicepremier. – Wierzymy, że tym programem uruchamiamy nieruszone jeszcze pokłady energii społecznej i gospodarczej. Łączymy coś, co niektórzy uznają za łączenie ognia z wodą. Niektórzy sądzę, że jeśli chcemy prowadzić działania charakterze społecznym, to jednocześnie nie będzie to działanie związane z rozwojem gospodarki.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości znalazł w tym programie idealny wspólny mianownik – mówił Morawiecki. – „Mieszkanie Plus” stymuluje do rozwoju branżę architektoniczną, budowlaną, projektową, ale z drugiej strony jest programem, który ma służyć społeczeństwu. – Chcemy poprzez ten program budować klasę średnią – podkreślał wicepremier. – Jest to absolutnie fundamentalny program i zrobię wszystko, żeby pomoc ministrowi Adamczykowi w jego realizacji. (…) Ten program nie ma barw politycznych – podkreślał wicepremier.

Chcemy zadeklarować, że budowa prawdziwej, szerokiej polskiej klasy średniej ma dla nas najwyższą wartość i będzie jednym z absolutnie najwyższych priorytetów dla mnie i mojego resortu – zapewniał Morawiecki.

Jak zaznaczał obecny w Katowicach minister infrastruktury i budownictwa, program „Mieszkanie Plus” ma pomóc 40% społeczeństwa, które nie spełnia warunków, by uzyskać kredyt i zakupić mieszkanie na własność, a z drugiej strony nie kwalifikuje się do przyznania mieszkania komunalnego. – Państwo ma obowiązek wsparcia tego przedsięwzięcia – mówił Andrzej Adamczyk, wspominając o deficycie mieszkaniowym sięgającym ponad 890 tys. lokali.

Minister infrastruktury zwracał również uwagę, że „Mieszkanie Plus” jest przeznaczone dla osób, które myślą o emigracji z kraju. – Wielokrotnie powtarzałem: nie ma gniazda, nie ma piskląt. Musimy stworzyć dogodne warunki mieszkaniowe dla młodych osób, które patrzą poza granice kraju, myśląc o miejscu docelowego osiedlenia.

(KPRM)

BGK Nieruchomości, spółka realizująca pilotaż programu Mieszkanie Plus, podpisała 17 listów intencyjnych i porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego, podano w komunikacie. Ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

"Ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu +Mieszkanie Plus+. To efekt listów intencyjnych i porozumień podpisanych dziś przez przedstawicieli BGK Nieruchomości S.A. z samorządowcami. [...] Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni" – podano w komunikacie.

Pierwsze mieszkania w programie mają być udostępnione pod koniec 2018 roku.

"Mieszkanie Plus" – więcej pytań niż odpowiedzi

Program „Mieszkanie Plus” w założeniu ma być odpowiedzią na realny problem drogich (w relacji do zarobków) mieszkań i wynikających z tego wysokich rynkowych stawek najmu. Niestety, w ten sposób rząd funduje nam nowe kłopoty zamiast likwidować problemy, które sam stworzył.

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~oczekujący

Uchwalcie najpierw ustawę dla ludzi którzy przez 30 lat regularnie opłacają mieszkania aby oni mogli przejąć te mieszkania na własność. Nawet z za 10 % wartości tego mieszkania i macie problem z głowy! Aby prezesi i ich poplecznicy nie mogli manipulować!

! Odpowiedz
1 6 ~Aaa

Jak wyliczyli "40% społeczeństwa, które nie stać na mieszkanie na kredyt." 40 procent czego? Rodzin?, Osób w określonym wieku? Osób niemających mieszkania?
Przecież to jest nic nie mówiąca propagandowa informacja.

! Odpowiedz
2 8 ~miecioJANCZARpisu

Jakie inwestycje skoro każdy inwestor to potencjalny przestępca, bandyta. Pis ogłosił, że tylko "państwowe" daje gwarancje uczciwości i rzetelności - czyli komuna. Kto ma dbać o właściwe zarządzanie? misiewicze - sprawdzone pisowskie kadry! A niech się tylko ktoś wychyli z jakimś pomysłem

! Odpowiedz
0 0 ~Gość

gościu przestan biadolić, ciągnęliście kase od kogo sie dalo - pracownikowi za malo, klientom sie sprzedawalo jedno mieszkanie 3 razy, pracownikowi na budowie sie nie placilo albo ponizej minimalnej za 10 godzin pracy (nie wyplacone nadgodziny), ze studenciaka sie zdzieralo,jak szedl do roboty to grosze. Skonczyl sie wyzysk.

! Odpowiedz
3 8 ~jj

Raz już zbudowali 3 mln mieszkań :))

! Odpowiedz
0 1 ~Pytam

a gdzie Sosnowiec? :(

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 3 ~qwfe34f34

to jest rzad SZAJS-PLUS, wprowadza niesprawiedliwosc i dzieli spoleczenstwo, sprowadza ukraincow i ruskich

! Odpowiedz
7 4 ~Obywatel

500+ nie przynosi efektów, bo jak mówią pisowi pomazańcy "nie ma pisklaków bez gniazda"... Takie coś dziś PisTv pokazała. A ja pełen nadziei, że kaczki na jesień do Afryki odlecą...

! Odpowiedz
0 7 ~silvio_gesell

500+ nie ma zwiększyć dzietności. Gdyby bogactwo szło w parze z ilością dzieci to najwyższa dzietność nie byłaby w Afryce, tylko w Europie, i nie byłoby w Polsce boomu dzietności w latach 50 gdy była powojenna bieda i w latach 80 gdy były puste półki.

Żeby zwiekszyć dzietność trzebaby opodatkować nieruchomości i w wyniku spadku wycen aktywów banków pozwolić na ich bankructwa. Więc w gruncie rzeczy politycy nie mają szans na zwiekszenie dzietności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 14 ~wyprany_z_mózguPIS_

"Rozpieprzamy" kraj na "quasi narodowo". Tak rozpaczliwe obecne działania pisu, mogą świadczyć o powadze sytuacji. W połowie października dane PKB za III kw 2016 r.

Agencje ratingowe i ich ratingi są adresowane nie są rządów, ani polityków, tylko do tych, którzy temu rządowi pożyczają pieniądze. Czyli ci, którzy w 2017 będą decydować, czy Beacie Szydło warto pożyczyć kolejne 178 mld PLN(łącznie z rolowaniami obligacji SP), czy nie warto i z jakim ryzykiem to się będzie wiązać.

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100-120 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~Fakir_8cm_PISiorka_

Jeżeli: "konsumpcją", dualizmem prawnym, wzrostem kosztu kapitału (podatek bankowy), konfiskatą rozszerzoną, sprawą TK,itd... ____WYPIERAMY inwestycje___, to nie znam możliwości wyparcia "neokolonializmu" jak tylko wprowadzenie KOMUNIZMU, zamiast kapitalizmu

! Odpowiedz
0 10 ~tłumaczKORANU_PISu_

Nie pytaj co da ci ojczyzna,

zapytaj jaki jeszcze podatek możesz zapłacić, masz zapłacić i czemu tak mało !!!???

Patriota, że, aaaaa............ chooy

! Odpowiedz
1 11 ~łowca_POKEMONÓW_

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoje dzieci i wnuki będą płaciły wyższe podatki niż Ty, bo politycy uchwalają każdy budżet z deficytem, o ile będą jeszcze zamieszkiwać i pracować w Polsce?______________i przestań robić ZEZa_____________

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
2 8 ~Rydwany_Zwycięstawa

widzę i się chwieję,

a na 500+ już zbrakło pieniędzy,

no to trza motłochowi rzucić kolejne IGRZYSKA..

! Odpowiedz
1 8 ~czerwonyKSIĄŻE_PRL

Prosimy jeszcze o regulację cen chleba i kiełbasy!

i oczywiście w ramach pakietu "NA KARTKI+", bo suweren sobie życzy

! Odpowiedz
1 8 ~prosto_z_TWOREK

V Zjazd PZPR

- Jest nas wielu, zbudujemy socjalizm, rękami rebeliantów i rowerzystów.

Teraz k_MY !!!; _____twój PIS

! Odpowiedz
1 7 ~wiecznie_dziewica

"Husaria" ekonomiczna. Może Pan Morawiecki rozgromi teraz Turków pod Wiedniem.

Panie Morawiecki niech pan przestanie,..... brać, także przykład z Antoniego !,

a za miesiąc będzie: wykastrować Najmniejszemu, Największemu. Tylko po co ?

! Odpowiedz
5 9 ~jaja_jak_MOHERY_

Wygląda na to, że Donald Tusk szybko zostanie zrehabilitowany za "kradzież pieniędzy z OFE"

i "wirtualne" zapisy w ZUS,będą warte więcej niż "realne pieniądze" ulokowane w pisistowskiej gospodarce...

! Odpowiedz
5 9 ~PogromcaIdiotów

W kraju rządzonym przez psycholi, kretynów, oportunistów i misiewiczów się nie inwestuje, z takiego kraju się spieprza, zanim się wszystko zawali...

! Odpowiedz
1 15 ~Rejent

"Chcemy zadeklarować, że budowa prawdziwej, szerokiej polskiej klasy średniej ma dla nas najwyższą wartość i będzie jednym z absolutnie najwyższych priorytetów dla mnie i mojego resortu – zapewniał Morawiecki."
i nowy podatek dochodowy, który najbardziej dotknie właśnie klasę średnią - i komu ta ściema?

! Odpowiedz
11 6 ~Misza

500+, mieszkanie +. Po co pomagac ludziom jak mozna przespac 8 lat tak jak nasi przyjacoele z PO, SLD i SLD

! Odpowiedz
3 13 ~plutarch

"Rząd chce pomóc..." kwestia, za czyje pieniądze. Bo z tego, co wiem, rząd nie ma własnych pieniędzy.

! Odpowiedz
3 1 ~plebs

przecież nie za pieniądze izraela, żydzi muszą mieć na ludobójstwo

! Odpowiedz
2 8 ~Jan

Czy ktokolwiek z Was może mi przypomnieć chociaż jedną rzecz zrobioną przy ingerencji państwa która nie została spieprzona?
Socjalizm dzielnie walczy z problemami które nie występują w żadnym innym ustroju.

! Odpowiedz
3 2 ~lolo

te mieszkania to w dobrych dzielnicach miasta by były atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy, a nie na obrzeżach centrum miasta.

! Odpowiedz
4 7 ~silvio_gesell

Problemem są wysokie ceny mieszkań.

A one wynikają z wysokich cen ziemi. A wysokie ceny ziemi wynikają ze wzoru Ricardo: cena ziemi = renta gruntowa / realna stopa procentowa. Stąd wysokie ceny działek wynikają ze spadających stóp procentowych, gdyż ziemia jest bardziej rentowna niż lokaty. A spadające realne stopy procentowe spowodowane są przez demografię - niską dzietność Polaków oraz wysoką emigrację z powodu wysokich cen nieruchomości. I tym sposobem opisane zostało błędne koło, dodatnie sprzężenie zwrotne, które prowadzi do bańki na rynku nieruchomości.

Budowanie nowych dzielnic na obrzeżach w ramach programu Mieszkanie+ nie obniży cen ziemi, zwiększy tylko korki i wydatki na utrzymanie infrastruktury. A tymczasem w centrum jest pełno pustostanów, pozostałych po emigrantach, które nie są wystawione na podnajem i sprzedaż. Aby przerwać to błędne koło należałoby opodatkować wartość ziemi i obniżyć opodatkowanie pracy - ceny mieszkań spadną, pustostany zostaną sprzedane bądź wynajęte, a dochód rozporządzalny wzrośnie.

http://www.magiel.waw.pl/2013/11/aktualnosci/polityka-i-gospodarka/podatek-dobry-na-wszystko/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~głupota

Wysokie ceny mieszkań wynikają z chorego prawa lokatorskiego kiedy to właściciel ma problemy z wywaleniem ze swojego własnego mieszkania lokatorów, mimo tego że tamci regularnie nie płacą czynszu. Gdyby to unormalnić, więcej ludzi zaczęłoby wystawiać mieszkania pod wynajem, obniżając ceny wynajmu mieszkań.

! Odpowiedz
1 3 ~silvio_gesell odpowiada ~głupota

Coś w tym jest. Opodatkowanie wartości gruntu też zwiększyłoby ilość mieszkań na wynajem i przy okazji urealniło ceny nieruchomości.

! Odpowiedz
0 8 ~MagicznyDlugopis

Pani Szydło, Panie Morawiecki jak będziecie budować, to prosze mi tam zaklepać jakiś penthousik, 100m^2, bezczynszowy, klimatyzacja, duży taras, ogrzewanie podłogowe itd. Mogę zapłacić za metr powiedzmy 100złotych, resztę zabierzcie komuś kto lepiej zarabia w postai podatku. I umówmy się, że w naszych mieszkaniach za media połowę zrzucą się obywatele, którzy normalnie kupowali domy czy mieszkania. Cześć, ps. pozdrów prezesa ode mnie :* [loffe]

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Władek

To kryptoreklama- " Plus dla Wszystkich_ Wszyscy dla Plusa"

! Odpowiedz
2 3 ~kondominium

w usa klasa średnia mieszka w domach, w blokach mieszkają najbiedniejsi

! Odpowiedz
0 9 ~Sim

Zlikwidujcie podatek dochodowy od najmu i dajcie właścicielom prawo do eksmisji lokatorów którzy nie płacą albo niszczą a problem mieszkaniowy zniknie szybciej niż mam się wszystkim wydaje. Dziś właściciel na dużo mniejsze prawa niż lokator i do tego podatki..

! Odpowiedz
0 10 ~PLanktON

Moim zdaniem to się skończy slamsami za rządowe pieniądze....

! Odpowiedz
1 5 ~abc

W 2015 roku oddano 147 000 mieszkań.

Mieszkanie+ to 6 000 przez kilka lat, projekt na Odolanach to może 25 000: czy problem zostanie w ten sposób rozwiązany? Prawda jest taka, że Państwo praktycznie NIE ma gruntów w miejscach, gdzie ludzie chcieliby mieszkać.

! Odpowiedz
3 0 ~fbd


od czegoś trzeba zacząć


.

! Odpowiedz
0 5 ~Warszawioki

Dawać mieszkanie+ na Wilanowie, a co my gorsi?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~oczekujący

Uchwalcie najpierw ustawę dla ludzi którzy przez np. 30 lat regularnie opłacają mieszkania aby oni mogli przejąć te mieszkania na własność. Nawet z za 10 % wartości tego mieszkania i macie problem z głowy!

! Odpowiedz
2 7 ~marsjanin

Myślałem, że chodzi o budowę jakiejś bazy na Marsie skoro rząd się za to bierze. W USA prywatna firma SpaceX wysyła za 10 lat pierwszych ludzi na Marsa, a w Polsce potrzeba interwencji rządawej żeby szałasy ludziom postawić.

! Odpowiedz
11 7 ~NYT

Coś się nareszcie pożytecznego dzieje. Uwłaszczona na polskim narodzie postkomuna i część zdradzieckiej "S" z Magdalenki gdzie debatowali Kiszczak z TW Bolkiem i przyszłe media antypolskie pod szyldem GW iw osobie Michnika vel Szechter to szczyt obłudy i bezczelności wobec tego narodu.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~kredytykPL

Pożyczki Gotówkowe bez zaświadczeń dla Każdego http://kredytyk.pl
od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze!
- Chwilówki na Dowód bez zaświadczeń bik
- kredyty przez internet, dla Firm
- Kredyt na mieszkanie/hipotekę
- Kredyt Samochodowy, pożyczka na dowód bez dochodów
- kredyty pozabankowe, gotówkowe i konsolidacyjne
Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Więcej różnych kredytów tu http://kredytyk.pl/gotowka.php

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~baj

Cóż to się dzieje z naszym Narodem? z naszą wspaniałą młodzieżą, że nie chcą się rozmnażać, na tej wspaniałej ziemi, między grobami swoich przodków, którzy krew swą oddali. Czyżby rozum potracili? Czy dotacje do hodowli (500+) i budowy specjalnych stref ekonomicznych (Mieszkanie+) pomogą? Czy uratują biznesy naszych wspaniałych watażków, oparte na taniej sile roboczej? O tym w kolejnym odcinku naszej narodowej sagi pod tytułem "Powożenie wozem ze smokiem".
swiat-rodzicow.pl/wp-content/uploads/2016/05/Fotolia_104274718_Subscription_Monthly_M.jpg

I wspomnijcie lekcje biologii: żeby rekiny miały swoje habitaty, plankton musi się mnożyć.
media1.britannica.com/eb-media/33/151933-004-ADDE3B6B.jpg

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~tłumaczKORANU_PISu_

Nie pytaj co da ci ojczyzna,

zapytaj jaki jeszcze podatek możesz zapłacić, masz zapłacić i czemu tak mało

Patriota, że, aaaaa............ chooy

! Odpowiedz
1 4 ~Fakir_8cm_PISiorka_

Jeżeli: "konsumpcją", dualizmem prawnym, wzrostem kosztu kapitału (podatek bankowy), konfiskatą rozszerzoną, sprawą TK,itd... ____WYPIERAMY inwestycje___, to nie znam możliwości wyparcia "neokolonializmu" jak tylko wprowadzenie KOMUNIZMU, zamiast kapitalizmu...

! Odpowiedz
0 5 ~wyprany_mózgPISu

"Rozpieprzamy" kraj na "quasi narodowo". Tak rozpaczliwe obecne działania pisu, mogą świadczyć o powadze sytuacji. W połowie października dane PKB za III kw 2016 r.

Agencje ratingowe i ich ratingi są adresowane nie są rządów, ani polityków, tylko do tych, którzy temu rządowi pożyczają pieniądze. Czyli ci, którzy w 2017 będą decydować, czy Beacie Szydło warto pożyczyć kolejne 178 mld PLN(łącznie z rolowaniami obligacji SP), czy nie warto i z jakim ryzykiem to się będzie wiązać.

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100-120 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~arfer

skoro w budżecie 2016 i 2017 nie ma na ten cel ani GROSZA, to hmmm szybkie tempo - w ciągu tylko 2018 przekształcenie gruntów, uzgodnienia, projekty, budowa, wykończenie i przekazanie potencjalnym zainteresowanym

tak to można robić program Szałas+...

! Odpowiedz
1 3 ~brum

A Narodowy Fundusz Mieszkaniowy ilu będzie miał prezesów, dyrektorów itd. i ile będą zarabiać ?

! Odpowiedz
1 4 ~zioło_zMORAW

Jakie inwestycje skoro każdy inwestor to potencjalny bandyta. Pis ogłosił, że tylko "państwowe" daje gwarancje uczciwości i rzetelności - czyli komuna. Kto ma dbać o właściwe zarządzanie? misiewicze - sprawdzone pisowskie kadry! A niech się tylko ktoś wychyli z jakimś pomysłem

! Odpowiedz
2 5 ~krasnoludki

Wczoraj uszczęśliwiali ciemny lud helikopterami których nie będzie (no może 2 albo i 6) ,Dziś milionami mieszkań (to już kolejne - poprzednie 3 mln wybudowali 8 lat temu).W duDach nam się poprzewraca od tego dobrobytu.

! Odpowiedz
2 4 ~yield

Rusza program "Favela+". Sprawdźcie przed zakupem jak wyglądają mieszkania z takich programów po latach na zachodzie.

! Odpowiedz
0 0 ~strach

np. komunalne nowe bloki we Wrocławiu.... dramat!

! Odpowiedz
1 9 ~as

Skoro 40% ludzi nie stać na kredyt i to jest w Polsce klasa średnia, to Ci których na kredyt stać to kto - klasa wyższa, te miliony ludzi to sami zamożniacy? Poza tym jeżeli kogoś nie stać na kredyt czy przypadkiem nie będzie problemu z zapłatą za "wynajem" czy czynszem M+?

! Odpowiedz
8 3 ~kolanydoszkoły

Najlepiej jest nic robić jako PO i wtedy będzie OK panie redaktorze Kolany????

! Odpowiedz
3 5 ~yetti

Najlepiej jak polityk nie wtrąca się do gospodarki. Na tym polega nic nie robienie polityka. Polityk (rząd) ma dbać o jasne podatki, stabilność budżetu, stabilność prawa , porządek , autostrady itp. Nie ma zajmować się produkcją samochodów czy produkcją sandałów, mieszkań czy kiełbasy. kraje w których politycy zajmują się produkcją plajtują jak PRL w 89.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~uskrzydlonyANTONI

Trzeba uchwalić ustawę, że ma być wzrost gospodarczy i że ma być wysoki,

a podawanie informacji przeciwnej to karalna wroga propaganda!

! Odpowiedz
3 12 ~PogromcaIdiotów

W kraju rządzonym przez psycholi, kretynów, oportunistów i misiewiczów się nie inwestuje,

z takiego kraju się spieprza, zanim się wszystko zawali.

! Odpowiedz
1 6 ~Trybunał_Stanu_

tylko, czy zdążą do końca 2017 r.. To się spieszą i grabią co się da.

! Odpowiedz
1 13 ~uczciwość

A ja mam kredyty na hale na firmę, rozwijam firmę, połowa kasy moja a połowa kredyty, nikt mi nie pomaga, nie biorę, żadnych dotacji, pracownicy zarabiają uczciwie i nie mają pretensji o to, że im mało, a teraz dowalają coraz większe podatki, musze utrzymać tych co nie pracują bo nie chcą, ja spłacam kredyty, inwestuję w firmę a mieszkanie wynajmuję, bo teraz priorytetem jest firma i na mieszkanie chcę sam zapracować. Płacę w podatkach na 500+, teraz zapłacę na mieszkania dla innych, a co ja dostanę od państwa za pracę po 14 godzin na dobę? Pracuję 2 rzy dłuzej niż pracownicy, oni ida do domu a ja dalej zasuwam, pytam co ja z tego będę miał? Teraz powiedzą ty masz kase to nic ci nie damy, ale do cholery te pieniądze z nieba nie spadają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~gfg

To nie jest zatem kraj dla Ciebie.... smutne ale prawdziwe, ty jesteś dojony na tych wszytkich którym sienie chce. Ale ponieważ w wyborach głos to głos - łatwiej jest kupić wygraną za 500+ czy M+ niż faktycznie napraw3ić ten kraj - dać ludziom pracę żeby sami mogli sobie kupić mieszkanie czy utrzymać swoje dzieci.

! Odpowiedz
0 0 ~silvio_gesell

Zjada cię opodatkowanie pracy i kredyt. Gdyby było opodatkowanie wartości ziemi to nie musiałbyś brać kredytu na rozwój firmy, a opodatkowanie pracy mogłoby być zlikwidowane i praca byłaby w końcu płatna tyle, ile jest warta.

http://www.magiel.waw.pl/2013/11/aktualnosci/polityka-i-gospodarka/podatek-dobry-na-wszystko/

! Odpowiedz
15 5 ~WonJakSieNiePodobaIB

Pol Polakowi nie dogodzisz ... zawsze bedzie nie zadowolony ! Mieszkania zle, 500 PLN zle ... Narzekac i medzic. Uwazajcie zeby wam w gardle nie zaschlo od tego kwiku bo to jeszcze 3 lata + 4 minimum rzadzenia.

! Odpowiedz
1 8 ~asdf

PiS jest zapobiegawczy. Wie, że po wprowadzeniu swoich planów dotyczących zmian w podatkach, klasy średniej nie będzie stać na mieszkanie w mieście. Stąd takie lokalizacje jak Kobyłka, Nowa Dębia, Pelplin...

! Odpowiedz
8 2 ~Henriksoon

Synku wez lepiej kredyt i idz do dewelopera. On zdejmie spodnie, poslini paluch i poczujesz uklocie. Troche poboli (30 lat) a na koniec wysmieje Cie bo dzieci beda musialy splacac ten Twoj polog.

! Odpowiedz
2 3 ~Bubu odpowiada ~Henriksoon

a państwo skąd bierze kasę na te pomysły +? z nieba, z modłów czy z kieszeni wszystkich. sprawa jest prosta aby 1000 Polaków dostało mieszkania za pół ceny 100 000 Polaków musi się dołożyć. Cudów nie ma. Szydło nie ma swoich pieniędzy. ma tylko tyle ile wyciągnie z kieszeni Polaków.

! Odpowiedz
0 3 ~rdek odpowiada ~Henriksoon

po co głupio pisać, 30 lat to 30 lat, po 30 latach jest ostatnia rata, swoją drogą przez 30 lat trzeba pracować a nie jak większość wyborców PiS wyciągać łapy po nie swoje i ciągle narzekać !

! Odpowiedz
2 13 ~wito

Gdzie są zapisy na te mieszkania? Czy trzeba być członkiem PiS, żeby mieć szansę?

! Odpowiedz
5 3 ~Elwira

Trzeba miec mozg a Ty i tak nie dostaniesz. Jak chcesz to idz do Schetiono lub Tuskinio lub Sikorinio oni ci dadza...maja to dadza.

! Odpowiedz
1 6 ~wizz

Niech budują. Ściągną tam wielodzietną patologię w obecności której nikt nie chce mieszkać, to zobaczą jaki to będzie miało efekt na pozostałe ceny. Jeśli teraz narzekają że mieszkania są drogie, to zdziwią się co będzie 2-3 lata po oddaniu tych z programu "mieszkanie +".

! Odpowiedz
0 9 ~Walenty

Nie bardzo zrozumiałem.Z fotografii wynikałoby,że rząd jest już na uchodźstwie,a z tekstu,że w Katowicach.

! Odpowiedz
1 2 ~jak_nicTRYBUNAŁ_ST_

Trzeba im zapewnić możliwość ucieczki !!!

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący postrzegają ten skutek, jako jeden z wariantów. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~KACZYkapral_doLUDU_

Jest taka gospodarka (podobno świetnie sobie radzi), w której zagraniczne firmy nie "rozkradają" majątku, rząd inwestuje w rozwój i wszyscy (jeśli wierzyć zapewnieniom władzy) są szczęśliwi.

Korea Północna

! Odpowiedz
4 12 ~Mlodymilioner

PO PIERWSZE ZLIKWIDOWAC WSZELKIE SOCJALE- trudno to Jest kapitalizm, czyli zaradni sie bogaca, a lenie smierdzace i nieudacznicy umieram zu glodu
PO DRUGIE ZLIKWIDOWAC ZUS DLA MALYCH PRZEDSIEBIORCOW I WPROWADZIC ZEROWY PODATEK DO 100 TYS ROCZNEGO ZAROBKU FIRMY
PO TRZECIE WYJSC Z UNI EUROPEJSKIEJ I ROBIC WSZYSTKO PO SWOJEMU
PO CZWARTE NALOZYC GIGANTYCZNE PODATKI NA ZAGRANICZNE KORPORACJE
PO PIATE ZACZAC WYKUPYWAC ZAGRANICZNY KAPITAL
PO SZOSTE ZAWIAZAC UNIE HANDLOWA I PARTNERSKA Z PANSTWAMI SLOWIANSKIMI
PO SIODME ZAINWESTOWAC W NOWE TECHNOLOGIE
PO OSME OTWORZYC POLSKA FABRYKE SAMOCHODOW
PO DZIEWIATE WYRZCUCIC RESZTKI ZAGRANICZNEGO KAPITALU, WSZELAKIEJ MASCI LIDLOW I AUCHANOW I ZYDOWSKICH BANKOW
PO DZIESIATE WPROWADZIC WIZY DLA ZACHODU I USA

Po Jedeneste, to wszystko sie nie uda bo nie zostanie zreslizowany Punkt pierwszy, bo nikt nie zrezygnuje z SOCJALu bo 60% Polakow to brzuchem lerzace Do Gory Nieroby Co by Tylko Same na wszystko narzekaly, a Same od siebie nic nie dadza... A Politycy nie Lepsi, Tylko Aby sie nachapac, w dupie tam z krajem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Biedak

„od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb”

! Odpowiedz
0 4 ~teraz_k_MY_twójPIS_

widzę, że Kościół Katolicki, ci obcy.

Ministrant ZBIERA na tacę, a PIŁAT ZABIERA.

! Odpowiedz
3 5 ~PISUAR_sejmowy_pl

wiele widziełem i słyszałem. Tak rozpaczliwe działania pisu, mogą świadczyć o powadze sytuacji. W połowie października dane PKB za III kw 2016.r

Agencje ratingowe i ich ratingi są adresowane nie są rządów, ani polityków, tylko do tych, którzy temu rządowi pożyczają pieniądze. Czyli ci, którzy w 2017 będą decydować, czy Beacie Szydło warto pożyczyć kolejne 178 mld PLN(łącznie z rolowaniami obligacji SP), czy nie warto i z jakim ryzykiem to się będzie wiązać.

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100-120 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~szczam_doPISuaru

bo takie jego przeznaczenie. To nie filiżanka, a bolszewik to robi nawet do umywalki.

tak robili bolszewicy podczas II Wojny Światowej. To było gorzej jak prostactwo

"Wrona Orła nie pokona!" -
Niósł się okrzyk wzdłuż i wszerz.
O przegrała z Orłem Wrona,
Kaczka przegra z Orłem też :)

Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. .............

https://pl.wikipedia. org/wiki/Wojskowa_Rada_Ocalenia_Narodowego

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~KACZYkapral_doFakira

Czy Pan Morawiecki przeczytał już inwestorom i podatnikom APEL SMOLEŃSKI?

! Odpowiedz
2 5 ~Fakir_dojnejZMIANY_

PIS ma konstytucyjne prawo "kraść", a tu nie ma kogo grabić. _OFE i NBP pozostało_

Rebeliant i Rowerzysta mają się coraz gorzej, a elektorat chce emerytur w wieku 18 lat.

Tego z "bródką", to już nawet faceci chcą molestować.

są szybcy, a nawet wściekli i wmawiają, że 10 miesięcy NIErządów nie wystarczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~1000_letni_PISlam

__Rozszerzona Konfiskata___, to HOSPICJUM przedsiębiorcy !!!!!

Oczywiście rebeliantom pracować pod naszym okiem, w ramach konfiskaty nie zabronimy

"Wolę tych, którzy popierają mnie ze strachu, niż tych, którzy popierają mnie z przekonania. Przekonania się zmieniają, strach pozostaje"- Stalin

! Odpowiedz
2 10 ~JAKnic_będąKRAŚĆ

przepraszam, kradną i się tym chwalą.______"Kupuj za Cudze, twój PIS"_______

A mówili że PO "kradło", a pis robi to razy 2 do kwadratu, sześcianu.

Ciekaw jestem co na to kościół katolicki ?...

! Odpowiedz
2 3 ~agencjaRATINGOWA_

czy na scenie politycznej nastąpiła wiekopomna zmiana.

Pytamy :Czy pan PREZYDENT tylko łyżworolki, na narty, zamieni ?.

Czy też nowe GUMKI zimowe założy itd.

! Odpowiedz
5 2 ~GoPIS

A wiecie ze 3 lata to szmat czasu? Ale pomyslcie ze to nie jedyne 3 lata a nastepne 7 :) Ale przerazenie was ogrania prawda? I tak ma byc jak ukradles to sie boj, jak zamierzasz krasc to sie nie doczekasz. Finito :)

! Odpowiedz
0 1 ~himler

haahaha myślisz że złodziej się przestraszy prezesa że np: przestanie wyłudzać vat bo cwelik w okularkach postraszy konfiskatą .Złodzieje zamiast inwestować w Polsce ukradzione pieniądze zaczną kupować złoto albo wchodzić w bitcoina i gówno im pis zrobi a cwel z zelatyną we włosach minister i okularkami możesz groźnie kiwać palcem w bucie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~xxx

jesteś dowodem na to ,że prawie same gamonie zostały w kraju. Inteligentni ludzie zarabiają pieniądze o jakiś nie śniłeś i turlają się na widok kurdupla z drabinką.

! Odpowiedz
2 3 ~Fakir_dojnejZMIANY_

zioło z MORAW, proponuję zmiany w KONSTYTUCJI polegające na:

Obowiązek zmiany ustrojowej RP w cyklach 4-o letnich. Naprzemiennie KAPITALIZM i SOCJALIZM.

Chodzi o to, aby nasi AKTYWIŚCI mogli przejmować WASZE MAJĄTKI i odpoczywać. Po tym okresie będzie następował powrót do pracy celem odtworzenia, wytworzenia możliwości odpoczynkowych i tak w KÓŁKO.

zielona łapka - za
czerwona łapka – przeciw

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 ~1000_letni_PISlam

Lud woła CHLEBA i IGRZYSK - KTO da CHLEB - Zabrać kapitalistom i tym co mają chęci i są u władzy, dać biednym i młodzieży, nie tworząc wartości dodanej. Ciemny LUD to kupi, a "my" dalej będziemy prokreować naszą ideę, także na siłę. PROLETARIUSZE tego kraju łączcie się !!!

! Odpowiedz
0 4 ~wasz_ANTONI

przecież od początku roku trąbię o powstaniu Obrony Terytorialnej, że …… Nie wystarczy !!!!!

a tak na poważnie, proponuję zlikwidować wszystkie ministerstwa i je włączyć do MON.

! Odpowiedz
2 3 ~czerwonyKSIĄŻE_PRL

wiele już w życiu widziałem i słyszałem. Tak rozpaczliwe działania pisu, mogą świadczyć o powadze sytuacji, wiedzą więcej. W połowie października dane PKB za III kw 2016.r.

Agencje ratingowe i ich ratingi są adresowane nie są rządów, ani polityków, tylko do tych, którzy temu rządowi pożyczają pieniądze. Czyli ci, którzy w 2017 będą decydować, czy Beacie Szydło warto pożyczyć kolejne 178 mld PLN(łącznie z rolowaniami obligacji SP), czy nie warto i z jakim ryzykiem to się będzie wiązać.

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100-120 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~czytałem

i zdawałem egzamin: Ekonomia Polityczna Socjalizmu.

Tylko dlaczego rezygnujecie z kapitalizmu i demokracji ?

bo inaczej się nie da utrzymać u władzy ?

! Odpowiedz
0 9 ~pierworodny_WYKLĘTY

wydaje mi się, że PIS widzi w Polakach złodziei, którzy okradają Polskę.

Ja natomiast uważam, że to rząd okrada mnie.

! Odpowiedz
5 1 ~Beata

Ja mam piatke dzieci i nie narzekam ... Jak masz problem to czekaj 3 lata hehehehe Naiwniak.

! Odpowiedz
1 3 ~xxx odpowiada ~Beata

hmm, niiskie masz aspirację, tania jesteś...

! Odpowiedz
0 5 ~wiecznie_dziewica

"Husaria" ekonomiczna. Może Pan Morawiecki rozgromi teraz Turków pod Wiedniem.

Panie Morawiecki niech pan przestanie,..... brać, także przykład z Antoniego !

a za miesiąc będzie wykastrować Najmniejszemu, Największemu. Tylko po co ?

! Odpowiedz
1 7 ~prosto_z_TWOREK

V Zjazd PZPR

- Jest nas wielu, zbudujemy socjalizm. Teraz MY !!!; twój PIS

! Odpowiedz
8 1 ~WonJakSieNiePodoba

Ten kwiki opozycji i hejterow sa juz takie bezplciowe ... takie ostatnie drgania topielca.
500 zle, mieszkania zle, robota w mielcu zla, reforma oswiaty zla ... ale rozumiem ODERWALI SILA OD KORYTA to kwiczy bo nie ma co krasc. BRAWO PIS OBY TAK DALEJ sami sie psychicznie wykoncza. Przeczekac ich i robic swoje. Za trzy lata skoncza w wariatkowie za ta nienawisc. Oni juz nawet swoje sondaze na Tuskinio robia 3 lata przed wyborami hehehehe Szalency bez szkoly :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~KACZYkapral_doLUDU_

Żadna praca nie hańbi, ale każda męczy.

Dlatego ja pozwalam nawet rebeliantom pracować...

! Odpowiedz
2 9 ~Fakty

We wszystkich tych miastach można kupić mieszkania z rynku wtórnego za 2000 - 3000 zł/m2, oni chcą budować za tyle samo, gdzie tu logika ???? Wynajem w podobnych cenach jak proponują. Czy oni myślą, że ludzie są debilami ? Niech wybudują w tej cenie w miastach jak Kraków, Gdańsk, Warszawa bo tam jest praca, co ma bezpośredni wpływa na ceny nieruchomości i mniejszą dostępność dla najmniej zarabiających.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~wiadro

"wez kredyt i zmien prace" - B.Komorowski. Aaaaa i nie zapomnic kupic sznura na 30 lat.

! Odpowiedz
0 5 ~Fakty odpowiada ~wiadro

Kredyt już spłacony, mieszkanie kupione za 4400/m2 w 2005 roku, teraz warte 8000/m2, własna firma. Na razie nie narzekam, ale jak widzę co te debile robią to czarno widzę swoja przyszłość w tym kraju. Na szczęście język znam, za granicą już pracowałem, poradzę sobie, gorzej będą mieli najbiedniejsi, którzy głosowali na tą śmieszną socjalistyczną partię.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~radek odpowiada ~wiadro

dla nierobów powiedział trochę za dużo, powinien napisać ZACZNIJ PRACOWAĆ A NIE NARZEKAĆ !

! Odpowiedz
0 8 ~phbolo

Na Śląsku i nie tylko mnóstwo pustostanów w rękach miasta i nie tylko - nie ma pieniędzy na remonty i mnóstwo kamienic popada w ruinę. To co uda się wyremontować za publiczne pieniądze i wynająć w połowie nie jest opłacane przez lokatorów- milionowe długi w każdym mieście. Miasta nie radzą sobie z sciąganiem długów. Zamiast rozwiązać tą patologie rząd tworzy kolejną - mieszkania w dziwnych lokalizacjach które zamienią się w slumsy w których nikt nie będzie chciał mieszkać, a Ci co będą mieszkali nie będą za to płacili. Kto za to zapłaci?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~a5

Mieszkanie za darmo i bez opłat czynszu ?

! Odpowiedz
2 9 ~zapinamNARTYduduś__

Czas pakować walizy zanim Jaro przesunie zachodnią granicę Rosji nad Odrę

! Odpowiedz
6 3 ~GoAway

spakowales juz sie czy tylko roztrzasasz?

! Odpowiedz
0 12 ~LENIN_w_Rozkroku

"Wzorem mają być wysoko rozwinięte kraje Unii Europejskiej - Niemcy, Dania, Szwecja" - to niech się zdecydują, czy patrzą co robią te kraje, czy nie...

i "dzwonem" dzwoni

! Odpowiedz
2 6 ~David

Pisda 3 miliony mieszkań.

! Odpowiedz
4 2 ~bejsbolistaNARODOWY_

Czy dla zwolenników PO i Nowoczesnej będą czynsze 40 zł/metr?

! Odpowiedz
1 8 ~ktoWINIEN

jak to kto: Tusk winien

na pincet już nie maja w połowie polski, a rzucają się na budowę tanich mieszkań?

czarno to widzę... a potem zostawia następcom ten pasztet i będzie wina Tuska......

! Odpowiedz
0 15 ~wraca_komuna

Prosimy jeszcze o regulację cen chleba i kiełbasy!

i oczywiście w ramach pakietu na KARTKI+

! Odpowiedz
7 0 ~Elwira

dla mnie mozesz spac pod mostem ze swoimi dziecmi. Brak slow ...

! Odpowiedz
0 15 ~Yetti

mieszkania za półdarmo? Czy jest coś za darmo, samo spada z nieba? chyba nie? skoro ma być za pół darmo to ktoś musi dopłacić. Czy rząd ma swoje pieniądze? Nie , ma tyle ile zabierze Polakom podatkami. Coś mi się wydaje, że miliony Polaków dołoży się aby kilka tysięcy dostało mieszkania za pół ceny. Jednak będą przemówienia, ordery, rauty... Morawiecki już powiedział, że lepiej zarabiający mają troszeczkę więcej zapłacić podatków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 20 ~Rydwany_Zwycięstawa

na 500+ już zabrakło pieniędzy,

no to trzeba motłochowi rzucić kolejne igrzyska..

! Odpowiedz
0 7 ~500_Flach_obaliłem

a dla mnie: 1000+

! Odpowiedz
1 12 ~KACZYkapral_doLUDU_

PISie kochany nie zapomnij podwyższyć VAT do 25% od 01.01.2018r.

- inne daniny i opłat również
- i tak jeszcze z 3 mln wysłać na emigrację "damy radę"

! Odpowiedz
1 5 ~a_MOSIEKnaTO

ten kurdupel, to taki Czyngis-chan

geniusz

! Odpowiedz
0 14 ~beholder

Budowanie klasy średniej na bazie 40% społeczeństwa, które nie jest w stanie wziąć kredytu na warunkach komercyjnych.
Czy oni coś biorą? Czy może odstawili wbrew zaleceniom lekarza?

! Odpowiedz
4 3 ~uskrzydlonyLESIOplus

czyli mieszkanko "mam". To teraz czas na Program:

"Przygarnę Moslema" za 10.000 Euro/rok w moim nowym mieszkanku za 2.000 PLN/m2.

! Odpowiedz
1 12 ~MIECIO_na_swoim

To te trzy miliony mieszkań już wybudowane, że chcą kolejne budować?

! Odpowiedz
2 8 ~brak_słów

"ha, ha, ha, ha, ha" śmieje się Kaczka z całą ferajną - "nas za 4 lata już nie będzie - wyprowadzimy z budżetu ile się da - a nawet więcej... Ciekawe jak sobie poradzi następny rząd z bagnem jakie im zostawimy????"

! Odpowiedz
1 3 ~prosto_zPLEBANII_

a czy samotna niepracująca matka mieszkająca z partnerem ojcem dziecka, który zarabia 15000 zł załapie się na takie mieszkanie?

! Odpowiedz
0 3 ~daffa

Niestety nie, takim osobom przysługiwał będzie dom z działką i samochodem do zawożenia dziecka do przedszkola.

! Odpowiedz
0 1 ~pukam_JAK_leci_PIS_

Czy ten program MIESZKANIE+, też będzie dla frankowicza z programu: 1000+

! Odpowiedz
0 2 ~Zadzior

Kryzys porządny jest gdy utopi się miliardy w nieruchomościach. Właśnie zaczynamy.

! Odpowiedz
0 7 ~lesio_SIEPACZpisowy

Kochaniutki PISsie, czy te 3 mln mieszkań coście wybudowali, to już wynajęte, bo się nie załapałem.

Czy może stoją puste w Niderlandach. To dajcie choć na buty i prowiant to się przejdę

! Odpowiedz
1 1 ~pis_NapoleonTWOREK

Czyli na gwiazdkę program:

Moslem na Swoim, a dla Pwawwłowicz razy 2.

! Odpowiedz
1 15 ~Liberals

"(...) – Chcemy poprzez ten program budować klasę średnią – podkreślał wicepremier. Chcemy zadeklarować, że budowa prawdziwej, szerokiej polskiej klasy średniej ma dla nas najwyższą wartość i będzie jednym z absolutnie najwyższych priorytetów dla mnie i mojego resortu – zapewniał Morawiecki (...)"
Buhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Najpierw ich min. Kowalczyk upie.........oli podatkami, a potem dostaną mieszkanko od Morawieckiego.
Towarzyszu Morawiecki, klasa średnia nie tworzy się z posiadania 50m2 mieszkania tylko z porządnego wynagrodzenia nie obciążanego w 50-60% podatkami i z kumulowanego kapitału inwestycyjnego. Tobie, towarzyszu, klasy się pomyliły, to co tworzycie to klasa próżniacza

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~uskrzydlonyANTONI

jak suweren sobie tego zażyczy, to kurdupel to poprze. Taka jego praca w pocie czoła.

Prawdziwy męczennik, który wybudował 3 mln mieszkań i na tym nie poprzestaje.

Tylko dlaczego one mają tylko 1,8 m wysokości, bo da się więcej wybudować.

! Odpowiedz
1 4 ~tak_mówią

Sukcesem Państwa jest szczęście obywateli.

Pan Kaczyński i Jego ekipa mają swoje szczęście, na nasze nieszczęście.

! Odpowiedz
1 4 ~pukam_JAK_leci_PIS_

Wielki zasiew, bujne plony, radość ludu. to MY twój PIS

Ustawa o przymusowym rozmnażaniu, także w drodze

! Odpowiedz
1 1 gitaroszewc

To ten program ma dotyczyć tylko wybranych miast?! Mało nierówności wprowadziliście? Czym się kierowano? Wrocław ma ceny nieruchomości drugie najdroższe po Warszawie. W mieście jest 40 tys "zabetonowanych" na pokolenia mieszkań komunalnych w centrum. Średnie zarobki są wyższe w Poznaniu i Katowicach. W GOP jest mnóstwo mieszkań o czym świadczą ceny, niemal 2x niższe w Chorzowie niż we Wrocławiu.... o co chodzi?

Tylko dlatego, że PiS nie liczy się we Wrocławiu?

Róbcie tak dalej a z moich pieniędzy ani grosza nie zobaczycie. Wręcz zachęcacie do emigracji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~łowca_POKEMONÓW_

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoje dzieci i wnuki będą płaciły wyższe podatki niż Ty, bo politycy uchwalają każdy budżet z deficytem, o ile będą jeszcze zamieszkiwać i pracować w Polsce?____i przestań robić ZEZa_____

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
1 7 ~tłumaczKORANU_PIS

Nie pytaj co da ci ojczyzna,

zapytaj jaki jeszcze podatek możesz zapłacić, masz zapłacić i czemu tak mało

Patriota, że, aaaaa............ chooy

! Odpowiedz
1 1 ~wojak

dzis jest rocznica bitwy pod Lenino

! Odpowiedz
1 4 ~RD

Pomysł w tym wydaniu nie dziwi a śmieszy normalnie myślących. Przypomina 3 miliony mieszkań budowanych dawniej przez PIS po pomyśle prezesa. Z pieniędzy podatników będziemy finansować, nawet jeśli nie w pełni, prywatne mieszkania ludzi? Widowiskowa propaganda to to samo co 500+, oszukano 3 mln dzieci, lekarstwa dla 75 latków, zwiększenie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego czy koryto + ( było dla rządzących). DLACZEGO NIE PROPONUJE SIĘ WZOREM LAT UBIEGŁYCH ---- ulg mieszkaniowych, czy wydatków budowlanych odliczonych od podatku? To takie proste, ale nie widowiskowe.?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Fakir_8cm_PISiorka_

Jeżeli: "konsumpcją", dualizmem prawnym, wzrostem kosztu kapitału (podatek bankowy), konfiskatą rozszerzoną, sprawą TK,itd... ____WYPIERAMY inwestycje___, to nie znam możliwości wyparcia "neokolonializmu" jak tylko wprowadzenie KOMUNIZMU, zamiast kapitalizmu.

! Odpowiedz
2 2 ~wyprany_mózgPISu

"Rozpieprzamy" kraj na "quasi narodowo". Tak rozpaczliwe obecne działania pisu, mogą świadczyć o powadze sytuacji. W połowie października dane PKB za III kw 2016 r.

Agencje ratingowe i ich ratingi są adresowane nie są rządów, ani polityków, tylko do tych, którzy temu rządowi pożyczają pieniądze. Czyli ci, którzy w 2017 będą decydować, czy Beacie Szydło warto pożyczyć kolejne 178 mld PLN(łącznie z rolowaniami obligacji SP), czy nie warto i z jakim ryzykiem to się będzie wiązać.

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100-120 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~pisuary

To państwo okrada i niszczy klasę średnią wycieranie sobie dupy farmazonami pisowskimi tego nie zmieni. To państwo przez skarbówki i chore prawo okrada ludzi i tego pis nie chce zmienić nie zmniejszy podatków nie zmieni złego prawa to jest przyczyna biedy w Polsce kontynuacja mutacja PRL w tej tzw demokracji .Zamiast mieszkania za darmo i 500zł niech przestaną okradać ludzi bo najpierw muszą zabrać a zabierają tym którzy się bronić nie mogą Banków i korporacji PIS nie tknie ale co mają powiedzieć ci którzy wzięli kredyty we franku ? płacą podwójnie za swoje mieszkania .Benificjentami tych chorych projektów są biedni z wyboru swojego i z powodu systemu wyzysku kolonialnego jaki panuje w Polsce. Nie żadne mieszkanie za darmo czy 500zł plus niech PIS przestanie okradać ludzi podatkami od powietrza i volksdojaczami z urzędów skarbowych .Ten projekt uderzy w tych którzy oszczędzali czasami przez wiele pokoleń na mieszkania ich PIS okradnie a wystarczyło by zmniejszyć opodatkowanie ,biurokracje ,chore przepisy i ludzi było by stać na mieszkania na wolnym ry

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~jaja_jak_MOHERY_

Wygląda na to, że Donald Tusk szybko zostanie zrehabilitowany za "kradzież pieniędzy z OFE"

i "wirtualne" zapisy w ZUS,będą warte więcej niż "realne pieniądze" ulokowane w pisistowskiej gospodarce.

! Odpowiedz
2 8 ~as

Wykształciuchom dopieprzy się po kieszeni a wtedy starczy nawet na program samochód+

! Odpowiedz
2 10 ~RSD

"nie ma gniazda, nie ma piskląt"? ludzie chcą dobrze płatnej pracy. Jeżeli mają dobrze płatną pracę - to sobie poradzą z mieszkaniem

! Odpowiedz
1 10 ~zioło_zMORAW

Jakie inwestycje skoro każdy inwestor to potencjalny bandyta. Pis ogłosił, że tylko "państwowe" daje gwarancje uczciwości i rzetelności - czyli komuna. Kto ma dbać o właściwe zarządzanie? misiewicze - sprawdzone pisowskie kadry! A niech się tylko ktoś wychyli z jakimś pomysłem -

! Odpowiedz
1 3 ~klf

A mnie bardziej interesuje kogo...wróć - akcjonariuszy jakich spółek- faryzejska sekta zamierza okraść. Dużego pola manewru nie mają

! Odpowiedz
2 9 ~U-Bot_dlaPISlamu

Ostro toniecie pisbolszewicy

! Odpowiedz
2 14 ~skrzydlatyANTONI

Trzeba uchwalić ustawę, że ma być wzrost gospodarczy i że ma być wysoki, a podawanie informacji przeciwnej to karalna wroga propaganda!

! Odpowiedz
3 2 ~Człowiek

DUŻA ULGA BUDOWLANA -PRZYWRÓCIĆ. Zabrać dane mieszkania bezpiece, Zomo, rządowym, wojskowym, mundurówce. Komorowski jak baronowa Krzeszowska -też ma na wynajem...

! Odpowiedz
1 13 ~promocjaPLECAKÓW

W kraju rządzonym przez psycholi, kretynów, oportunistów i misiewiczów się nie inwestuje, z takiego kraju się spieprza, zanim się wszystko zawali.

! Odpowiedz
5 1 ~MCJ

Wyborcy PO i Nowoczesnej! To właśnie z powodów waszych pogardliwych wypowiedzi o Polakach jakie publikujecie w sieci PiS wygrywa. Więcej jadu na 500+, Mieszkanie+ większy wynik PiS.

! Odpowiedz
1 8 ~Golonka

No cóż a ja jak niektórzy czekam na choćby w małym stopniu urealnienie klit szumnie zwanych mieszkaniami ( współczesne czworaki). Ta ciągła nagonka na kupuj bo ostania szansa na tak dobrą cenę za 1 metr jest nużąca. Wielu to łyknęło. Zdaję sobie sprawę że przeciw będą ludzie, którzy wkopali się w kredyty na 20, 25 i więcej lat no i oczywiście deweloperzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 17 ~DEDEDE

A CZEMU NIE CHWALA SIE TYM, ZE PROGRAM DEFICYT+ JUZ OD DAWNA PIEKNIE DZIALA I PRZYNOSI CUDOWNE OWOCE DLA NAS I NASZYCH DZIECI ???

! Odpowiedz
2 10 ~wsa

jak ktoś napisał. Człowiek zaradny kupił ciężką praca mieszkanie a teraz będzie mógł stracić jeszcze na wyremontowanym mieszkaniu !

! Odpowiedz
2 11 ~xxx

czekam ,aż straszydło zaprezentuje program dla małych przedsiębiorców ZUS 500zł+

! Odpowiedz
4 11 ~as

Cóż w każdym mieście będą więc nowe dzielnice - zagłębia patoli, bo tak to będzie niestety wyglądało. Oczywiście wśród nich kilka mniej zamożnych, uczciwych ludzi, którzy mieli w życiu pod górkę z różnych powodów.

! Odpowiedz
1 9 ~mis

jakie dzielnice patoli?

To będą dzielnice nowej klasy średniej sponsorowane przez państwo - czyli picie piwka przed blokiem w piaskownicy i nic nie robienie

PS w sumie to będą coś robić... rozmnażać tą wspaniałą klasę średnią

! Odpowiedz
1 28 ~mis

Rozdawanie kasy to budowanie klasy średniej - bardzo ciekawe, nie wiedziałem że tak się to robi. Niedługo będziemy mieli ludzi niepracujących dostających kase za nic, mieszkania za darmo, proporcja emerytów do pracujących 1:2 i wtedy w Polsce będzie RAJ

Niech nikt nie mówi że ten rząd jest prawicowy bo to jest po prostu śmieszne, tak na prawdę od początku lat 90 nie było takiego ani jednego rządu.
Mnie irytuje że "państwo" wpiera nieróbstwo, bezmyślne rozmnażanie, rozdawnictwo zamiast wspierać to aby Polacy byli mądrzy, pracowici i zaradni życiowo.
Ale z drugiej strony głupim elektoratem się łatwiej rządzi - Hitler i Stalin też mieli takie podejście.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 23 ~korek

Daliście się już nabierać na: Książeczki Mieszkaniowe, tanie kredyty z lat 80 -zakończone łzami po 89r., programy MDM, RnS, TBSy, Franki denominowane,.... to i na kwadrat+ się dacie nabrać. Powodzenia.

! Odpowiedz
5 5 ~Ola

No to teraz czekamy jak ceny przewartościowanych mieszkań spadną. W sumie to i dobrze bo nie może być tak, że mamy ceny mieszkań jak w małych miejscowościach w Niemczech a zarobki 4 razy niższe

! Odpowiedz
1 4 ~daffa

Ola masz rację, cały Radom jest przecież przewartościowany. Przed chwilą sprawdziłem i tam chyba ludzi pogięło - cena za metr w starszych blokach zaczyna się od 2 000 PLN/2.

! Odpowiedz
4 5 ~fd

A ja myślałem że kluczowym programem rozwojowym PIS jest rozwój zadłużenia kraju i aparatu partyjnego.

! Odpowiedz
0 2 ~kibic

Najpierw zróbcie porządek z ustawą o SM z 2000r która uwłaszczyła zarządy spółdzielni mieszkaniowych bezkarność ,bezkarność , i jeszcze raz bezkarność, uległa rada nadzorcza walne przygotowuje zarząd ,program walnego, regulamin, niewygodne tematy nie są w programie, żadne kontroli państwa ,bo KRS i związki rewizyjne to fikcja , ustawa o dowolne interpretacji ,ustawa o SM powinna dotyczyć tylko i wyłącznie spółdzielczości mieszkaniowej bez powiązań z podatkiem dochodowym, VATem ,spółdzielczością .Wszystko zawarte w nowe ustawie podatek, VAT,przechowywanie dokumentacji ,dostępność do dokumentacji wszystko w internecie ,dochody i majątki prezesów i zarządów do publicznej wiadomości ,o podziale spółdzielni głos decydujący ma to nieruchomość która chce się usamodzielnić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 20 ~ajataloch

czyli ci którzy mają mieszkania zostaną wyruchani za to że byli na tyle pracowici żeby je kupić a bydło będzie mieszkało za darmo w tej Polsce jest gorzej niż za komuny

! Odpowiedz
13 7 ~Ania

nie mam dzieci a jakos nie narzekam ze nie dostaje 500 PLN. Nie mam dzieci i nie narzekam ze nie dostane mieszkania. Ale ciesze sie ze ci potrzebujacy dostana wsparcie. NIENAWISC I ZAWISC TO TAKIE POLSKIE. Fujjjjj !!!

! Odpowiedz
6 2 ~Wald

Mówienie o mniej zamożnych Polakach per bydło, to bardzo głupi pomysł. Więcej on mówi o Tobie niż o tych, których chciałeś poniżyć.

! Odpowiedz
0 7 ~Podanik odpowiada ~Ania

To nie jest "Zawisc". To jest uczciwosc. Zeby panstwo komus dalo, to komus innemu musi zabrac (np. podatki). Jacy potrzebujacy? Czy ludzie obecnie nie maja gdzie mieszkac? To jest kolejne, zwykle rozdawnictwo. Czysty socjalizm.

! Odpowiedz
0 2 ~aswe odpowiada ~Ania

Jak jesteś taka dobroduszna to na cele charytatywne wydawaj z własnej kieszeni ale nie popieraj rabunku pozostałych obywateli.

! Odpowiedz
0 2 ~ajataloch odpowiada ~Wald

To państwo okrada i niszczy klasę średnią wycieranie sobie dupy farmazonami pisowskimi tego nie zmieni. To państwo przez skarbówki i chore prawo okrada ludzi i tego pis nie chce zmienić nie zmniejszy podatków nie zmieni złego prawa to jest przyczyna biedy w Polsce kontynuacja mutacja PRL w tej tzw demokracji .Zamiast mieszkania za darmo i 500zł niech przestaną okradać ludzi bo najpierw muszą zabrać a zabierają tym którzy się bronić nie mogą Banków i korporacji PIS nie tknie ale co mają powiedzieć ci którzy wzięli kredyty we franku ? płacą podwójnie za swoje mieszkania .Benificjentami tych chorych projektów są biedni z wyboru swojego i z powodu systemu wyzysku kolonialnego jaki panuje w Polsce. Nie żadne mieszkanie za darmo czy 500zł plus niech PIS przestanie okradać ludzi podatkami od powietrza i volksdojaczami z urzędów skarbowych .Ten projekt uderzy w tych którzy oszczędzali czasami przez wiele pokoleń na mieszkania ich PIS okradnie a wystarczyło by zmniejszyć opodatkowanie ,biurokracje ,chore przepisy i ludzi było by stać na mieszkania na wolnym rynku .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~mikrodeweloper

skończy się jak zwykle. Popatrzcie na wszystkie "wioski olimpijskie". Od Aten aż po Soczi. Gdy się buduje według centralnego planowania, to później tylko gruzy zostają. Ale co wykonawcy zarobią, państwo na urzędach, to już inna sprawa.

! Odpowiedz
4 4 ~Hairy_Portier

LOL. Większość Polaków mieszka w budynkach wybudowanych w ramach "centralnego planowania". I jeszcze długo tak pozostanie.

! Odpowiedz
0 2 ~mikrodeweloper odpowiada ~Hairy_Portier

i dlatego, że centralnie planowane, to rozpieprzą się w ciągu 50 najbliższych lat. A stare obskurne kamienice, nieremontowane od przynajmniej stalinizmu będą tutaj stały następne 500. Poczytaj sobie o spawach w wielkiej płycie, gdzie jedno na kilka łączeń było robione, bo "państwowe" i "niczyje". U prywaciarza robotnik robi do końca, bo jeden, dwa niesprzedane budynki i kapitał obrotowy leży i kwiczy.

pomijając już to, że rynek wszystko weryfikuje. spójrz na cenę mieszkania z centralnego planowania i dowolne inne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 17 ~trel

Hoffman z Misiewiczem już zakładają firmy deweloperskie

! Odpowiedz
1 1 ~Marysia

Oj to jak im sie uda to uwala troche plany deweloperom :) Zrobia mieszkania wtedy po 2 miliony heheehhe (czyt. zeby zlodzieje wyszli na swoje).

! Odpowiedz
3 12 ~daffa

"Chcemy poprzez ten program budować klasę średnią – podkreślał wicepremier" - właśnie zacząłem się was bać.

! Odpowiedz
1 10 ~Kamil

I KTO TERAZ PISOWI PODSKOCZY?
Schetynka, Tusek, Kopaczka? Bez jaj, to przecież już historia...

! Odpowiedz
2 3 ~edw

ale ty mądry jesteś jeżeli naprawdę uwierzyłeś Szydło, że państwo daje coś za darmo...

! Odpowiedz
1 4 ~Poeta

komornik. jak dług publiczny pieprznie, to nas zlicytują, a twój PiS zniknie szybciej niż rosa na pustyni

! Odpowiedz
2 8 ~daffa odpowiada ~edw

To nie ma absolutnie żadnego znaczenie, jest tu i teraz. Reszta nie istnieje, a jakby Tusk pojechał teraz do Polski powiatowej to by go chyba rozszarpali.

! Odpowiedz
0 1 ~WolnoMiJestemUSiebie odpowiada ~edw

lecmy Twoja teoria: a jak sie uda to co znowu wyjda na ulice Myszki Agresorki? Bez jaj ...

! Odpowiedz
4 2 ~autor_widmo

No dobra, ale ten 1tys za wynajem to jest w tym czynsz? Bo jesli nie to czynsz + 1tyś za mieszkanie to będzie niewiele mniej niż na rynku.

! Odpowiedz
1 9 ~gregor

czynsz od 10 do 20 PLN za m kw. bez mediow. Czyli 45 m kw. lokal - czynsz ok 650 PLN plus media ok 200 PLN. Pokaz mi kto wynajmie ci za 650 PLN mieszkanie nowe??? Badz realista i nie panikuj !

! Odpowiedz
0 4 ~Jola odpowiada ~gregor

fakt za 650 PLN nie ma bata wynajac czegos w Katowicach ... chyba ze bieda szyby ....

! Odpowiedz
0 1 ~SeRpEnTyNa

skad ci sie wzielo 1tys za mieszkanie? Ten wklad miesieczny jest dla tych co beda chcieli za 20 lat wykupic je ... wsio na ten temat. Gregor dobrze pisze .... pokaz mi kto wynajmie ci lokal 45 m. kw NOWE za 650 PLN? Nie ma takiej mozliwosci.

! Odpowiedz
11 10 ~GoAway

A Pietrus, Tuskus, Schetion i inne Myszki Agresorki kwicza bo to nie do pomyslenia pomagac Rodakom tylko do wlasnej kieszeni upychac (czyt. autostrady). BRAWO PIS !!! JAK WAM SIE TO UDA TO BEDZIECIE RZADZIC PRZEZ 30 LAT !!!

! Odpowiedz
6 6 ~jurek

Ja tez trzymam kciuki. Za 3 lata bedzie dzisiejsza opozycja lizala brame do polityki przez szybe .... :)

! Odpowiedz
6 4 ~Patryk

Pietrus i Schetiono skoncza jak SLD (beda skamlac pod wiejska) :)

! Odpowiedz
5 0 ~Hairy_Portier

Polacy to nie są ich rodacy. Uświadomienie sobie tego pozwoli ci zrozumieć sytuację.

! Odpowiedz
1 26 ~Marek

Budowa "szerokiej klasy średniej", będącej z definicji niezależnej finansowo poprzez system dotacyjny... To musi się udać! zwłaszcza, gdy tą cieniutką warstwę obecnej klasy średniej, która ledwo co tutaj wykiełkowała, "wali się po łbie" podatkami, biurwami, i systemem gospodarczym takim, że żyć się odechciewa. Dlaczego jedyną alternatywą dla złodziei są regularni debile i socjalistyczni fanatycy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~normalnosc

Bo to Polska pokomunistyczna zresztą w 2 rp też socjalizm był w modzie zadałeś dobre pytanie nie znam odpowiedzi ale znam rozwiązanie wyjedzmy razem z Polski do UK zanim ta wyjdzie w Uni.

! Odpowiedz
5 13 ~Szok

Naprawdę zaczynam odliczać dni tego Nieudolnego rządu chorej Propagandy rodem z PRL a już reforma Podatkowa , którą chcą wprowadzić to odrazu zamykam firmę bo Bankructwo w oczach!!!

! Odpowiedz
3 11 ~wybirca

na razie widać kolejne slajdy - nie ma żadnych ustaw i żadnych konkretów, chęć przesłonięcia afery z caracalami

! Odpowiedz
0 7 ~hurrrrra

już zacieram ręce za mieszkania w Kobyłce. Będę napawał się wielkomiejskim charakterem sąsiedztwa i bliskością pracy a także infrastrukturą szkół i przedszkoli

! Odpowiedz
2 16 ~sprawdzam

w Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Trzebini będzie mieszkała klasa średnia? z czego będą się w tych metropoliach utrzymywali? może chociaż jakieś ministerstwa tam przenieść: M. Rozwoju do Kobyłki, MON do Nowej Dębie a PAD do Trzebini

! Odpowiedz
7 5 ~Bardzodobrze

Kolejny sukces. bankom by się mażyło żeby znowu dawać kredyty. A można swoimi siłami. Po co w każdej gminie aquapark. 5 boisk piłkarskich. Są jakieś priorytety. Dlatego najpierw mieszkania a potem reszta

! Odpowiedz
1 6 ~Marek

"mażyło" jest idealnym przykładem, jaką to klasę średnią PiS chce budować.

! Odpowiedz
2 4 ~Co

To jest Tragedia a co z zadłużonymi na mieszkanie co z Firmami , które budują w tej chwili to kosztuje o co tu chodzi kto chce położyć ten kraj na łopatki kto?

! Odpowiedz
2 8 ~maja

pincet + , mieszkania + tylko w bajtliku - , tak to wygląda

! Odpowiedz
3 11 ~ytyt5rt

Morawiecki gdzie slajdy ????? przysłonić karakale kilka bloków w szczerym polu za miastem

! Odpowiedz
1 19 ~Maro

Budowanie klasy średniej za pomocą socjalizmu. Nie wiedziałem, że tak można.

! Odpowiedz
1 12 ~tam

Na pewno zbudowali drewniany podest dla ministrów w szczerym polu ..... tam powstanie dzielnica dla ubogich z 500+

! Odpowiedz
2 20 ~git

PRL wiecznie żywy..

! Odpowiedz
2 9 ~Trybunał_Stanu_

tylko, czy zdążą do końca 2017 r.

! Odpowiedz
3 31 ~Kamil

Aha, czyli ktos komu chcialo sie chodzic do szkoly i kto zapieprza robia nadgodziny, aby na poziomie utrzymac rodzine bedzie finansowal nierobow, ktorym do szkoly bylo nie po drodze i szara strefe, gdzie facet jest niby bezrobotny, ale pracuje na budowie za 4 tys, a kobieta robi na 1/8 etatu jako fryzjerka, ale dostaje 2500zl w kopercie. Dlaczego rzad nie wesprze tych, ktorym sie chce legalnie pracowac?!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~kiedy-bedzie-lepiej

hehe niestety tak jest od zawsze, biednych się ratuje a Ty zapieprzasz 8-12h, rozwijasz się kończysz kursy itp, przekroczysz 2gi próg podatkowy i masz karę w wysokości 32% podatku za swoje starania, niestety najlepiej być przeciętnym :(

! Odpowiedz
3 0 ~Jigga

Z tego opisu wynika, że ci których opisujesz są o wiele bardziej inteligentni i zaradni niż ty. Rzeczywiście to ciebie powinno się wesprzeć.

! Odpowiedz
5 4 ~Cukierberg

Obalimy ten rząd. Pamiętajcie : ULICE wasze, kamienice Nasze. To się nie może zmienić.

! Odpowiedz
1 13 ~jkl

Lepiej rozlicz się kobieto za te upadające SKOKI !!!!

! Odpowiedz
18 1 ~Bardzodobrze

Brawo rząd. naprawdę codziennie dobre informacje. odbudowa gospodarki pomoc rodzinom ułatwienia dla przedsiębiorców. wszystko idzie pięknie a dopiero rok rządów.

! Odpowiedz
1 13 ~qwerty

w TVP PIS to tak wygląda , a real skrzeczy: mniejszy wzrost PKB, spadek inwestycji o kilkadziesiąt procent, wzrost zadłużenia w pół roku o 64 mld, osłabienie złotówki, wzrosty rentowności obligacji, pogorszenie klimatu inwestycyjnego, gorsze oceny agencji rattingowych .... itd ps. puste pokazy slajdów Morawieckiego

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~ksyk odpowiada ~qwerty

No i po co narzekać. Do boju PIS :!

ps. ja zarabiam i trzymam oszczędności w EUR więc im więcej karkołomnych pomysłów tym lepiej :)

! Odpowiedz
0 1 ~WacPan

Jak to była ironia to zrozumiałem jak nie to szkoda :)

! Odpowiedz
12 2 ~czekajacy

nareszcie

! Odpowiedz
3 10 ~tak_sądzę

kto 10 mieszkan ma, dokupi kolejne 5, a kto nie ma to i tak nie bedzie miał. tak bedzie.
w dalszym ciagu beda za drogie dla wiekszosci szarych obywateli.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne