Szydło: Obowiązkiem Tuska jest współpraca ze wszystkimi państwami UE

Obowiązkiem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska jest współpraca ze wszystkimi państwami Unii Europejskiej - mówiła w piątek na konferencji w Brukseli premier Beata Szydło. Według niej, Tusk powinien organizować prace tak, żeby interesy wszystkich państw UE były równoważnie zachowywane.

(fot. Francois Lenoir / Reuters)

Premier pytana o to, jak będzie wyglądała dalsza współpraca polskiego rządu z szefem RE odpowiedziała, że obowiązkiem Donalda Tuska jest "współpraca ze wszystkimi państwami, które są członkami UE".

"To jest jego obowiązek i ma tak organizować prace, żeby interesy wszystkich państw UE były równoważnie zachowywane i żebyśmy mieli wszyscy takie samo prawo funkcjonowania w tym zaszczytnym gronie" - powiedziała premier.

Podkreśliła, że piątkowe spotkanie przywódców europejskich było bardzo dobre i dotyczyło przyszłości UE.

"To jest polityka i ktoś kto nie rozumie, że polityka polega na sporze - cieszymy się, kiedy to jest spór konstruktywny, (polegający) na wymianie zdań - ktoś kto uważa, że dobry polityk to polityk spolegliwy, który zgadza się na wszystko co narzucają mu inni, nie rozumie, że polityka polega przede wszystkim na tym, żeby bronić własnych racji i interesów" - mówiła premier.

"Mnie upoważniło polskie państwo, obywatele polscy do bronienia ich interesów, póki jestem premierem polskiego rządu będę to robić konsekwentnie bez względu na to, czy komuś się to podoba czy nie" - dodała szefowa rządu.

Premier: Dzisiaj najistotniejsza jest reforma Unii Europejskiej

Czas zakończyć temat głosowania nad wyborem szefa Rady Europejskiej, dzisiaj koncentrowanie się tylko i wyłączenie na tym, odwraca uwagę od tego, co jest najistotniejsze, czyli reformy Unii Europejskiej - powiedziała w piątek premier Beata Szydło.

"Wczoraj głosowałam przeciwko wyborowi Donalda Tuska (...). Gdyby dzisiaj te wybory się odbyły, dokładnie takie samo byłoby stanowisko ze strony polskiej. Tutaj się nic nie zmienia" - powiedziała szefowa rządu w piątek na konferencji prasowej w Brukseli. Oceniła, że "czas zakończyć ten temat".

"Dzisiaj koncentrowanie się tylko i wyłączenie na wyborze odwraca uwagę od tego, co jest najistotniejsze - najistotniejsza jest dzisiaj reforma Unii Europejskiej i o tym dzisiaj rozmawialiśmy" - podkreśliła premier.

Dodała, że teraz trzeba już myśleć o marcowym, jubileuszowym szczycie UE w Rzymie.

"I mam nadzieję, że politycy Unii Europejskiej będą potrafili - szczególnie ci, którzy dzisiaj są właśnie tymi hamulcowymi Europy, czyli próbują budować Europę różnych prędkości, nie dostrzegają konieczności zmian, nie widzą tego, że Europa to jest 27 państw, po wyjściu Wielkiej Brytanii, a ciągle ona jeszcze z nami jest, tylko patrzą poprzez pryzmat swoich wąskich interesów, swojego regionu" - mówiła szefowa rządu. "To się źle skończy" - stwierdziła.

Szydło zapewniła, że będzie brała udział w posiedzeniach Rady Europejskiej. "Nie widzę tutaj powodów, dla których miałabym w nich (udziału) nie brać" - powiedziała szefowa rządu.

"Szantaż ws. unijnych pieniędzy oznacza fatalną perspektywę UE"

Jeżeli politycy w UE będą uważali, że można szantażować państwa mówiąc o tym, że ktoś nie dostanie pieniędzy, to Unia ma przed sobą fatalną perspektywę - podkreśliła w piątek premier Beata Szydło. Konkluzje szczytu nie zostały przyjęte, bo Polska ich nie przyjęła - oceniła.

Premier pytana czy uznaje, że szczyt UE był ważny odparła: "To nie ja uznaję tylko, Traktat".

"W Traktacie jest wyraźnie napisane, że konkluzje może przyjąć konsensualnie Rada Europejska. Nie zostały te konkluzje przyjęte, bo jedno państwo, czyli Polska, konkluzji nie przyjęło. Nie wiem czy został do końca przyjęty dokument, który nazwano +konkluzje przewodniczącego Rady Europejskiej+, ponieważ m.in. z tego powodu, rozgorzała wieczorem dyskusja. Bo niektórzy premierzy zapytali: a co to jest i co my mamy z tym zrobić? Ale to nie jest mój problem tylko pana przewodniczącego" - powiedziała Beata Szydło.

Premier była też pytana czy Polska weźmie udział w kolejnych szczytach, jeżeli będzie prowadził je Donald Tusk oraz czy Polska może się obawiać o fundusze europejskie w kontekście wypowiedzi m.in. prezydenta Francji Francois Hollande'a. Premier zapewniła, że będzie brała udział w szczytach Unii.

"Jakbym miała poważnie traktować szantaże prezydenta, który ma 4 proc. poparcia w sondażach, i już niedługo nie będzie prezydentem, to nie wiem... Może to brzmi mało elegancko, ale odpowiadam na mało eleganckie sformułowania" - powiedziała.

"Jeżeli politycy w UE będą uważali, że można szantażować państwa mówiąc o tym, że ktoś nie dostanie jakiś pieniędzy na jakieś projekty, to UE ma przed sobą fatalną perspektywę. Nie może być też tak, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają cały czas być traktowane na tej zasadzie, że mamy okazywać wdzięczność za to, że jesteśmy członkiem UE" - zaznaczyła Szydło. (PAP)

tgo/ par/ mro/ mce/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 10 ~mors

Gdyby tak nie bylo to nikt by go nie wybral, filozofko z Brzeszcz.

! Odpowiedz
8 6 ~Szacunek_dla_Tuska

na szczęście w UE nie ma liberum veto, które już raz nasz kraj doprowadziło do katastrofy i skończyło się rozbiorami. Gdyby znajomość historii była powszechniejsza, może ktoś by się uczył na błędach przeszłości. W kraju rząd się jakoś nie przejmuje głosami opozycji i robi co chce, bez wyjątku, ignorując zdrowy rozsądek i głosy niezależnych ekspertów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 10 ~asdg

Rząd PiS-u się wyłamał z jedności unijnej, jako jedyny zagłosował przeciwko, a w dodatku przeciwko Polakowi (kimkolwiek by on nie był). A teraz gadanie o tym, że trzeba współpracować ze wszystkimi. Tylko czemu rząd nie potrafi takiej współpracy prowadzić? Czemu wszędzie robi sobie wrogów? Tak samo jeszcze wczoraj mówili, że Europa jest pod wpływem Merkel, że Niemcy ustawili wszystkich... a mogę się założyć, że przyjdzie się prosić, żeby Niemcy z nimi współpracowali

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 14 ~Ola

Ilość nienawiści i jadu który wylewa się z opozycyjnych trolli chyba już im wyżarła mózgi. Kompletnie.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 17 ~WidzeSlysze

Brawo Pani Premier!

! Odpowiedz
15 7 ~gandolf

Tez sie ciesze w koncu wieskom glosujacym na PIS przy nowym budzecie zabiora dotacje do ziemi. Francja juz zasygnalizowala gdzie kasa pozostanie a merkel juzjest zmeczapisa nagonka. NIech Beatka wprowadzi POLExit a nie bedzie sciemniac.

! Odpowiedz
16 3 ~TW-Balbina

Hitlerowcy mordując dzieci w wrzucając je żywcem do ognia nie uważali ,że robią coś złego co więcej byli o tym na 100% przekonani.Mało tego żyją tacy do dzisiaj ,którzy wielbią dzieło hitlera.TO JEST WŁAŚNIE FANATYZM,TO JEST TO ZAŚLEPIENIE.

! Odpowiedz
7 11 ~Ola

powiedz to posłom PO+N. A przykład z hitlerowcami jest idealny, bo widać kto teraz służy niemiaszkom.

! Odpowiedz
6 2 ~gberg

To wlasnie nam zgotowal pis.

! Odpowiedz
15 10 ~TW-Balbina

Nie ma nic groźniejszego niż fanatyzm !
Państwo Islamskie,III Rzesza Niemiecka,ZSRR wszystko to zbudowane na totalnym fanatyzmie i wszystko okupione życiem setek milionów ludzi.
To co robią z Polską od wczoraj przestało być śmieszne.To już nie jest zabawa.Mówię bardzo poważnie.Mamy do czynienia z fanatycznymi szaleńcami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 15 ~światsieśmieje

Coś Ty taka nawiedzona jak komunistka Wasilewska , zmniejszyli Ci emeryturę Aż miło posłuchać tych jęków - znaczy ,żee wszystko wraca do normalności jak TW skamlają po forach. Tak trzymać p. kaczyński.

! Odpowiedz
3 14 ~Jan

Balbina czy skrót TW to Tajny Współpracownik? Bo to by wiele tłumaczyło.

! Odpowiedz
18 5 ~gti

ojciec Tadeusz, Pislam i San Escobar oto nowy trend.

! Odpowiedz
18 5 ~gamon

Jeszcze pare takich pisowskich sukcesow a pis bedzie rzadzil za krat za swoje zdradzieckie poczynania wobec Polski.Kazdy myslacy Polak widzi ze pis i kaczynski to szkodnicy Polski.A szkodniki sie tepi.

! Odpowiedz
17 4 ~TW-Balbina

To tak jakby skazać całą swoją rodzinę na śmierć ,żeby wygrać zakład z kolegą.To jest ta fanatyczna ideologia.

! Odpowiedz
16 6 ~glon

Wiesz ochoczo glosowala na PIS, teaz UE zabierze im dotacje buchchca, kwestja czasu, bo kto by chcial z takimi ludzikami romawiac 27 do 1 to wynik ktory mowio sam za siebie, to wynik za tym by Rzad Religi Smolenskiej wprowadzil POLexit zgodnie z wola suwerena miast i wsi, bo oni wygrali. A prezydenta rady Europy marszalek sejmu na wniosek prokuratora stanu wojennego i prawniczki pawlowicz uchytli sie w nocy ustawa.
POzniec cala sekta uda sie do kosciola na modlitwe za ojczyzne. buchchc co za durny kraj

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 7 ~TW-Balbina

hitler zaraz przed ostatecznym upadkiem III rzeszy wydawał rozkazy mające na celu zniszczenie całego narodu, kaczyński w swoim fanatyzmie i obłędzie pokazał ,że jest zdolny do wszystkiego poza jakąkolwiek logiką.TAKIE ZACHOWANIE TO ESENCJA FANATYZMU.TO JAK AKSJOMAT.

! Odpowiedz
0 10 ~J23

Balbina!
Ci ludzie idą za nim jak owce ,,, I coś je zaczadziło, Nie dasz rady racjonalnym argumentem bo fanatyk ciągnie do fanatyka.

! Odpowiedz
6 15 ~Jan

No dobrze wszyscy sobie pokrzyczeli, a teraz jaka jest rzeczywistość? Procedura wyboru kandydata do funkcji szefa rady europy to jest większość kwalifikowana. czyli ponad 50% liczby państw członkowskich z zachowaniem zasady że musi to stanowić 60% wszystkich obywateli uni. Zastanówmy się co by było gdyby Pis czytaj Kaczyński poparł kandydaturę Tuska? Odp: stracił by poparcie swojego żelaznego elektoratu. Co by było gdyby Węgrzy poparli rzekomy sprzeciw (polski)? Odp. Nic by nie było. Zgodnie z ordynacją nie ma to żadnego znaczenia i Tusk i tak został by wybrany. Więc jak myślicie, o ile myślicie, co mógł zrobić Kaczyński. Odp. Kaczyński na tydzień przed wyborem sfingował poparcie dla innego napompowanego pychą europosła opozycyjnego Po czym zgotował mu śmierć polityczną a jednocześnie osłabił opozycyjny klub europarlamentu. Na wszelki wypadek poprosił Orbana żeby jednak poparł kandydaturę Tuska bo gdyby tak jeszcze przypadkiem jakiś inny kraj był przeciwko to Tusk nie został by nic nie znaczącym strażnikiem żyrandola w europarlamencie tylko rad nie rad musiał by wracać do Polski i tu by mógł Kaczyńskiemu tylko przeszkadzać albo i zaszkodzić. W ten o to sposób Kaczyński jedną intrygą umocnił poparcie we własnym elektoracie, osłabił konkurencyjny klub w europarlamencie i na dwa lata pozbył się konkurenta z kraju. Co jak co ale w kategorii intryga to Kaczyński jest dobry. Więc ochłońcie i nie pompujcie się jak indory. Bo indyk owszem jest sporym ptakiem ale mózg ma mały.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 4 ~Jan

Dla wyjaśnienia. Kaczyński nie jest moim kandydatem. On podobnie jak wszyscy socjaliści wzbudzają we mnie obrzydzenie.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 3 ~Karbinadel

Nie, nie tylko Ty. Większość tak, tylko szkoda że na wybory nie poszła...

! Odpowiedz
15 7 ~TW-Balbina

FANATYZM PISU DOPROWADZI POLSKĘ DO TRAGEDII TO WIDAĆ TERAZ JAK NA DŁONI.

! Odpowiedz
3 11 ~Demon

Twój lewacki fanatyzm może CIę doprowadzić do czegoś znacznie gorszego. Ta tragedia to wygrana PIS na drugą kadencją , a wcześniej w samorządach. Ma wystarczającą przewagę by Ci się śnił po nocach.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~Demon

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 7 ~Olkis

Bez paniki !!
PiS to konieczny epizod w nowej historii Polski.W swoim czasie wsadzimy na taczki i wywieziemy to całe barachło.Będziemy wspominać tak jak PRL .Nowy Bareja nakręci nowe filmy o tym komicznym czasie.Tusk niechybnie wygra wybory prezydenckie a my zawsze 13 grudnia odwiedzimy prezesa na Żoliborzu i z flachy wypijemy szampana.

! Odpowiedz
14 6 ~TW-Balbina

To zachowanie pisu pokazuje tylko jedno i aż jedno. To są fanatycy, którzy nie cofną się pod żadnym naciskiem ani o krok. Oni są wstanie zrobić krok do przodu wiedząc ,że to jest krok śmiertelny w przepaść ale tak zrobią z powodu fanatyzmu. Oni są w stanie na 100% zaatakować za miesiąc rosję wiedząc ,że cały naród skąpią w krwi bo na przykład putin obraził kaczyńskiego.
Pierwszy raz pis pokazał wszystkim myślącym ludziom w Europie i na świecie jak bardzo są groźni i jakimi są fanatykami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 0 ~Lili

Chłopie kto będzie szedł na Ivana?
To Słowianie !
Raczej pójdziemy na wódkę.Jak Kaczor chce wojować no to damy mu odpowiednią broń by się nie zranił ,czyli strzelbę na korek.

! Odpowiedz
7 3 ~TW-Balbina odpowiada ~Lili

Możesz pić wódkę z ruskim przez 20 lat i będzie ci najlepszym druhem ale jak przyjdzie prikaz z moskwy to cię kolego żywcem ze skóry obłupi.ŻYWCEM!!!

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 5 ~CzerwonyWiewior

Musi to pani niby-premier robic co prezes każą. A cała reszta nie musi nic

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 12 ~ZWYCIĘSTWO

Premier Beata Szydło wróciła z unijnego szczytu w Brukseli. Witał ją na lotnisku z kwiatami prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister kultury Piotr Gliński, szef MON Antoni Macierewicz, szef MSWiA Mariusz Błaszczak. - Polska odbudowuje się na arenie międzynarodowej. Jestem osobiście bardzo dumny, że mamy takiego premiera. Z całego serca dziękuję - mówił Jarosław Kaczyński - Wielu polityków gięło się, gięło się w pół, gdy mieli do czynienia z politykami z zachodu. Beata Szydło się nie ugięła - powiedział.

Premier pokazała że jest osobą na miarę tego czasu, czasu kiedy Polska odbudowuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej - powiedział prezes PiS witając Szydło.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że premier Szydło była w bardzo trudnej sytuacji i broniła polskiej sprawy. - Broniła w sposób, który pozostanie w naszej pamięci, w naszej historii, bo ktoś może powiedzieć, że ponieśliśmy porażkę. Nie, proszę państwa, pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym. Czasy dużego europejskiego państwa, które na wszystko się zgadza i załatwia tylko małe interesy właśnie się skończyły - mówił Jarosław Kaczyński.


- Zależy nam na tym, żeby każde państwo członkowskie UE miało prawo decydować, kto je reprezentuje na najwyższych stanowiskach - mówiła z kolei premier. - W Brukseli walczyliśmy o sprawy Polski i Polaków - dodała.

- Polska jest i będzie dumnym członkiem UE. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali - powiedziała premier.

Podczas unijnego szczytu na szefa Rady Europejskiej został ponownie wybrany Donald Tusk, przy sprzeciwie Polski, która przedstawiła kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego. Strona polska nie podpisała konkluzji szczytu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 5 ~fakt

Katastrofa zupełna klęska ,głupota brak realnej oceny faktów,nieznajomość zasad funkcjonowania Unii Europejskiej zwykłe awanturnictwo ,buractwo.Powitanie premier kwiatami było robieniem dobrej miny do złej gry .Prezes chciał jej osłodzić ten ciężki bój i walenie glową o mur kwiatami.które zwiędną a niesmak pozostanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 4 ~w44

Wiczewski - a więc spisek!! !, wszystkich przeciw nam !. I co powinniśmy zrobić?
...Podjąć działania odwetowe ! , nawet gdyby miało dojść do samo-destrukcji.
Proponuję skuć beton z najbliższej unijnej autostrady,, aż do fundamentów!!!
Jeśli to niemożliwe!? -to wysadzić w powietrze swojego niemieckiego volkswagena.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 9 ~zniesmaczony

Może w końcu Polacy zrozumiemy, że na wybory trzeba chodzić, bo w przeciwnym razie władze zdobędą ludzie nieodpowiedzialni. Polityk wbrew temu co mówi Pani Premier powinien wybierać te bitwy które może wygrać a nie składać Nas na ołtarzu swoich przekonań. Hańba...

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 9 ~pislam

logika: 2+2=4
pislam: 2+2=22

! Odpowiedz
11 8 ~Karbinadel

albo racze:j 27 <1

! Odpowiedz
18 7 ~pila_i_Siekira

POLexit to pierwszy kraj ktorego UE wyrzuci. jak ta baba chce wszystko bojkotowac gadajac o prawie ktore sama lamie, sciga kierowce cieniego wydajac na nim wyrok ustami blaszczaka to wlasnie polityka. A na razie trzeba suwerena przygotowac na plan morawieckiewgo i skok na ofe i nacjonakizacje 25% na dele +

! Odpowiedz
17 8 ~Polak

PiS właśnie do tego dąży. Pierwszym krokiem będzie takie wkurzenie krajów Unii na Polskę że nam obetną fundusze i wlepią kary za emisję CO2. Wtedy PiS będzie miał pretekst do wyprowadzenia Polski z Unii i zrealizowania ostatecznego planu "Polska w ruinie". Putin na pewno się ucieszy, bo PiS działa tak jakby chciał mu zrobić przyjemność. A że czasem dla niepoznaki głośno poszczekają na Smoleńsk czy Rosję - Putinowi to nie przeszkadza, byleby realizowali jego plany.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 4 ~takaprawda

więcej empatii. Pani Premier mogła zginąć przy prędkości 85 km/h. audi kosztowało ok. 2,5 mln zł i nie miało polisy AC.

! Odpowiedz
18 9 ~pytanie

mieszkam od 20 lat na nowej zelandii. rano przyleciałem do warszawy. czy to prawda, że polska zostałą przegłosowana w unii w stosunku 27 do 1 i jest z tego dumna?

! Odpowiedz
18 8 ~Polak

Nie Polska, tylko chory PiSowski rząd a to zdecydowanie nie jest Polska. Przez chore rozgrywki PiSu, kompletnie irracjonalne, które są na rękę tylko PiSowi i Putinowi, śmieje się z nas cały zachodni świat. A czy na pewno piszesz z Nowej Zelandii czy może jednak z Petersburga?

! Odpowiedz
18 7 ~crocodillo

bo to jak w kawale, polak sie nie modli by jego krowa dawala duzo mleka ale o to by sasiadowi krowa zdechla i to jest sedno polskosci sekty smolenskiej ktora zwie sie rasa Panow a reszta to II sort komunisci zlodzieje

! Odpowiedz
11 9 ~prezes

jesteś typowym kodziarzem. nie ma takiego kraju nowa zelandia. jest san escobar

! Odpowiedz
19 6 ~wuadimur

palaki, wy sie nie nadajecie do demokracji i unii jewropejskiej. jak wy nie czujecie na d*pie ruskiego bata to wam się w głowach przewraca. boh was stworzył do raboty w kowchozie, do walki i do umierania za godność i honor. nu dawajtie do bolszej suwoanskoj radiny gdie car powie wam co diełat. moje wy harosze ruskie agienty z motykom od ziemniakow na suonce

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 11 ~Polska_to_nie_PiS

Okazuje się że imperator Kaczor nie ma poparcia w całej galaktyce. Ale nie martwcie się - nasi białoruscy sojusznicy będą z nami. Dołączymy do Wspólnoty "Niepodległych" Państw. Putin już na nas czeka. A jego ludzie z pewnością są już w rządzie i powoli nas do tego przygotowują, co by wyjście z Unii było jak najłagodniejsze...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 25 ~jj

Jeszcze trochę i prezes wyrzuci z Unii tych wszystkich 27 nieudaczników. pis pany ! :)))

! Odpowiedz
16 3 ~kali

jak demokracja. 27 państw to nie jest demokracja. demokracja jest wtedy kiedy kali ukraść krowe

! Odpowiedz
22 10 ~Alleluja

Nigdy nie pracował
nie ma rodziny i dzieci
nie zna angielskiego i innego
nie ma prawa jazdy ani auta
nie ma konta w banku
nie ma komputera i jego obsługę
wiecie kto to taki? ktoś powie ...nie ma chyba takiego !!
jest,jest to ............Kaczor
władca ludu pisowskiego za nim skoczą nawet do czarnej dziury

! Odpowiedz
6 21 ~światsieśmieje

Frustracja jest oznaka zagubienia i umysłowego zacofania, a wszystkie pozytywy , które wymieniłeś u Kaczyńskiego czynią go wyjątkowym i nie przekupnym , jego nie przekupisz tak jak Tuska,. dla Jarka o samochody, wille, gadżety nic nie znaczą, za to Polska znaczy najwięcej.

! Odpowiedz
21 8 ~Karma odpowiada ~światsieśmieje

Świat się śmieje z jareczka i jego przydupasów. A Polska staje się skansenem. Ot i cała prawda.

! Odpowiedz
4 8 ~prezes

a kot gdzie?

! Odpowiedz
5 13 ~światsieśmieje odpowiada ~Karma

Skansenem, który chwali KE , że największy przyrost gospodarczy w UE (piszą o tym i w Bankierze).. , to teraz widać jak skansen zagościł w twojej pustej główce.

! Odpowiedz
12 7 ~Karbinadel odpowiada ~prezes

Sympatia do kotów to jedyna pozytywna rzecz którą da się powiedzieć o tym panu

! Odpowiedz
0 9 ~kot odpowiada ~Karbinadel

mów za siebie

! Odpowiedz
1 4 ~Karbinadel odpowiada ~kot

miau?

! Odpowiedz
12 2 ~fakt odpowiada ~światsieśmieje

Ztą jego nie przkupnością to wielki znak zapytania ????napchał wory pieniędzy i spi na nich ,nie ma konta bo nie chce pokazać ile ma kasy ale ciekaw ile my mamy.

! Odpowiedz
0 9 ~Karma odpowiada ~światsieśmieje

Cóż, jak się nie ma nic do powiedzienia to się zaczyna argumentum ad personam.

! Odpowiedz
12 29 ~Fasola

Tusk został przewodniczący RE, albo jak kto woli królem Europy.
Niektórzy się z tego nawet cieszą i co z tego.
Królowa jest tylko jedna i jest nią Merkel i tak naprawdę to ona rządzi tym Eurograjdołem.
Her Tusk jest tylko pożyteczną marionetką w jej anty Polskich rękach.

! Odpowiedz
22 12 ~RD

Fasola- masz trudności jak widać w nawiązaniu kontaktu z rozumem. Taki prymityw,jak Ty , który obraża człowieka w taki sposób jest zwykłym śmieciem przeżartym zawiścią i nienawiścią. Nie naśladuj małego człowieczka!

! Odpowiedz
23 11 ~Polak

Może tak to przedstawia Pissowskaja Gazzieta. Ale rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana. Królem to może myśli, że jest kaczka. Póki co swoim zachowaniem ośmieszył nas przed całym światem. Obywatel Jaruś jest pożyteczną marionetką w rękach kremla - nie wiem czy świadomie czy nie ale tak to wygląda.

! Odpowiedz
7 17 ~Ass odpowiada ~Polak

Nie Podpisuj się jako "Polak" kodziarski Trolu

! Odpowiedz
8 18 ~Incognito odpowiada ~RD

Kolego RD. Jaka zawiść, czego tu zazdrościć bycia folksdojczem ? Tusk gdyby nie to że wykona wszystko co mu każą żadnej roli tam nie ma. Jest zwykłym słupem który potrzebny w Eurokołchozie żeby wprowadzać absurdalne zmiany typu- przyjmowanie hord uchodźców, sankcje dla Polski, pozbycie się gotówki zastępujac kartami płatniczymi, walka z obecnym rządem i przywrócenie do władzy PO lub Nowoczesnego Ryska Swetru. Zniszczenie Polskiej gospodarki, Walka z kościołem, multi-kulti, wprowadzenie stref szariatu w niektórych dzialnicach miast w Polsce, zabranie 500+, przywrócenie przywilejów emerytalnych SB i UB, zniesienie płacy minimalnej - Polak moze pracować nawet za 2 zł na godzinę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 6 ~Karma odpowiada ~Incognito

Kolego... zamień "Tusk" na niejakiego A.Dudę i będziesz bliżej prawdy...

! Odpowiedz
5 17 ~Incognito odpowiada ~Karma

zobaczysz już niebawem strefy szariatu w Polsce. Wtedy poszukasz prawdy jak Ci łapy poucinają albo 20 muslinów zgwałci babę. Będziesz miał najprawdziwszą prawę i KORAN. Już radze ci sie uczyć KORANU.

! Odpowiedz
21 11 ~nietuinietam

W sumie biedna ta Szydło. Na chwilę wyszła z worka i znowu ją nazad zagonili.

! Odpowiedz
11 36 ~NYT

Szydło pokazała ,że Polska wstała z kolan. Gospodarka rośnie. Wydobyto z biedy setki tyś dzieci polskich, ludziom zyje się lzej. Tylko targowice tego nie zauważają, bo pilnują koryta zagrabionego na reprytywatyzacji i machlojkach w stylu Kijowskiego. A PO +N to typowe pro niemieckie partie w Polsce więc Tuska wspierają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 11 ~Polak

PiS to typowo kremlowska partia. Polska ośmiesza się i marginalizuje naszą pozycję na arenie międzynarodowej. Więc przestań bredzić. Chyba wstaje z kolan żeby spaść na pysk. Zadłużają nas na potęgę. Unia przez tych wariatów odetnie nam fundusze i padniemy na twarz. Może o to temu kremlowskiemu rządowi chodzi - żeby oddalić nas od Unii. Koryta to pilnują PiSowcy na skalę jeszcze niespotykaną w Polsce. Pod tym względem robi się gorzej niż za komuny. Otwórz oczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~Polak odpowiada ~Polak

copy&paste. Sam nic nie potrafi wyprodukować.

! Odpowiedz
16 6 ~Polak odpowiada ~Polak

No nie rozpisujesz się bo brak Ci kontrargumentów? Poczytaj zachodnie gazety - nie te z Kremla czy Torunia. Prawdy nie zmienisz. Możesz się oszukiwać i oszukiwać innych, ale taka jest smutna prawda.

! Odpowiedz
1 19 ~Polak odpowiada ~Polak

szukam pracy, tez mogę robić copy&paste na rzecz Donalda. Gdzie wysłać zgłoszenie?

! Odpowiedz
2 18 ~Polak odpowiada ~Polak

wystaw fakturę, Mateusz zapłaci.

! Odpowiedz
2 14 ~Polak odpowiada ~Polak

Angela tez ponoć nieźle płaci.

! Odpowiedz
13 3 ~taktak

polska wstała z kolan i uderzyła głową w sufit

! Odpowiedz
13 3 ~500plus

kasę rozdają tuskową bo przecież sami jeszcze nic nie zrobili

! Odpowiedz
0 7 ~pinokio

a nos coraz dłuższy

! Odpowiedz
12 2 ~Polak odpowiada ~Polak

A ile płaci Kreml? Za ochronę PiSu?

! Odpowiedz
2 17 ~NYT odpowiada ~Polak

Twoj paradoks polega ny tym, że wszystkie Twoje wypociny mozna skwitowac jednym zdaniem ..."CZYM WIĘCEJ HISTERII U TARGOWICOW TYM POLSKA MA SIĘ CORAZ LEPIEJ I NAWET KE TO WCZORAJ W BANKIERZE OGŁOSIŁA (ZE GOSPDARKA PL PRZE DO PZRODU W NAJBLIZSZYCH LATACH)"

! Odpowiedz
17 2 ~pol

NYT - jesteś przykładem człowieka z "wypranym" mózgiem. Poziom wypowiedzi równa sie kompromitującym wystąpieniem Szydło w Brukseli. Tylko prymityw nie dostrzega, że wszystkie europejskie kraje- WSZYSTKIE- bez wyjątku poparły Pana TUSKA i były przeciw PIS. TUSK- Kaczyński/PIS - 27:0 !!! Co zżera cię zawiść, zazdrość i ogarnęła wścieklizna prezentowana tak samo przez dziennika oszołomów w TV PIS?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 17 ~NYT odpowiada ~pol

Natomiast Twój paradoks polega na tym , że nie chcesz wiedzieć , iż Tusk nie popierał puczu w tych 27 państwach tylko w Polsce, dlatego ten wynik jest jak najbardziej zrozumiały. Te państwa do Tuska nic nie mają. Ale Polska (polski rząd), dla targowicy i puczysty nie może być wyrozumiała.

! Odpowiedz
16 1 ~Karma odpowiada ~NYT

Zdradź co bierzesz, i gdzie można to dostać... Zdaje się że już gdzieś o to pytałem ale dostałem jakiś bełkot w odpowiedzi... Z tego wnioskuję że ten pański stan to jednak nie jest wywołany farmaceutykami... Szkoda, bo była nadzieja, że może przejdzie z czasem.

! Odpowiedz
1 15 ~NYT odpowiada ~Karma

Brak argumentów to też argument

! Odpowiedz
16 2 ~Karma odpowiada ~NYT

Szkoda, że to jednak nie lekarstwa, mielibyśmy wspólny odlot. A tak, to tylko szkoda ciebie.

! Odpowiedz
9 4 ~prezes odpowiada ~500plus

zrobili zrobili rozdali my tuskową kasę

! Odpowiedz
14 5 ~Polak

Plan Putina chociaż raz się nie powiódł. Brawo demokracja, brawo jedności unijnej. A te małe skarlone umysły wykonujące Kremlowi robotę - widzicie - Unia jest silniejsza niż jeden przejściowy rząd. Oby rządził jak najkrócej.

! Odpowiedz
9 16 ~bolo

A mnie cieszy że wygrał Tusk. W końcu Polska przestanie być zaściankowa i przyjmie islamskich przybyszy, da specjalne prawa dla pedałujących, wprowadzi obowiązkowe ćwiczenia z ideologii gender, zwiększy podatki aby można było opłacać urzędników w Brukseli, zacznie sprowadzać więcej Niemieckich towarów bo są lepsze (u nas produkcja nie ma sensu), kupimy więcej gazu z Rosji, oddamy działki warszawskie prawowitym prawnikom czyli prawie właścicielom, zabronimy ludziom decydować o krzakach na swoich działkach, obniżymy podatki ale tylko dla sędziów, zwiększymy finansowanie organizacji spod kurateli Pana Sorosa, wykupimy ogłoszenia w GW na następne 10 lat aby gazeta nie miała problemów finansowych, odbierzemy prawa wyborcze wszystkim wyborcom PIS aby nie było już nigdy więcej zagrożenia demokracji, w ramach zadośćuczynienia zwiększymy byłym TW i agentom SB emerytury 10 krotnie, uh..... jeszcze długo można tak wymieniać. Ogólnie aby było tak jak było. Mam nadzieję że Tusk nam pomoże.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 5 ~rada

a może po prostu znajdź sobie pracę

! Odpowiedz
11 3 ~Polak

Póki co to retoryka Kremla co do Tuska jest taka sama jak PiSu. Więc zastanawiam się czy nie jesteś Kremlowskim prowokatorem :). Ale cieszę się że demokracja i zdrowy rozsądek wygrał. Żałośni pisowscy politycy tylko się ośmieszyli. Ośmieszyli Polskę na całą Europę zachodnią. Marginalizują znaczenie naszego kraju. Działają na szkodę Polski i Polaków. Kreml może cieszy się że PiS rządzi Polską, ale dla mnie to nie jest polska partia. Przez gardło mi to nie przejdzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~Polak odpowiada ~Polak

Po twojej wypowiedzi widać że komunizm (tym razem w Brukselskim wydaniu) jest wiecznie żywy.

! Odpowiedz
1 9 ~antykomuch odpowiada ~Polak

.... i wciąż ma tych samych sługusów. :-)))))

! Odpowiedz
10 3 ~Polak odpowiada ~Polak

Taaa. Możesz mówiwć co chcesz ale taka jest rzeczywistość. Śmieje się z nas cały świat. Korwin Kaczyński to pośmiewisko dla całej Europy. Nikt nie rozumie tych pokrętnych umysłów. Nasze dzieci będą spłacać i płakać za to że przez chwilę rządzili tym krajem. PiS to nowokomuna tylko w gorszym wydaniu.

! Odpowiedz
1 9 ~bolo odpowiada ~rada

ja jestem z kodu, pracy nie potrzebuję, tylko wystawiam fakturki.

! Odpowiedz
9 3 ~rada odpowiada ~bolo

bardziej gadasz jak ruski agent

! Odpowiedz
7 11 ~Incognito

Tusk gdyby nie wykonywał postulatów Makreli to miałby zerowe szanse na to stanowisko. zobaczymy co dalej. Grunt żeby nic nie psuł. Bo raczej PISU wspierał nie będzie. Wobec tego niech zostanie neutralny.

! Odpowiedz
0 8 ~propozycja

może po prostu przyznaj się do winy, idź do spowiedzi i posyp głowę popiołem. rachunek sumienia, żal za grzechy, pokuta i poprawa. po cheścijańsku a nie jak Tomasz w zaparte

! Odpowiedz
2 15 ~100LAT

pis będzie rządził po wieki. sto lat! jest tyle drzew do wycięcia

! Odpowiedz
9 14 ~pimpek

E tam, Donald słucha tylko swojego ego i Merkelowej. O współpracę będzie trudno.

! Odpowiedz
10 12 ~POTOP

jeżeli uważasz, że zbliża się potop a śwait pogrąża się w haosie i upadku a jedynym ratunkiem jesteś ty i twoja naprawa tego świata bo jesteś lepszym sortem, to polecam zbuduj sobie arkę i płyń w h*j. poradzimy sobie bez ciebie

! Odpowiedz
7 13 ~TW-Balbina

Koniec tej ględźby a teraz ubierać gumiaczki i fru do chlewu gdzie twoje miejsce.

! Odpowiedz
9 15 ~KlepieIklepie

przeciez ta kobieta w ogole nie zdaje sobie sprawy co sie wydarzylo.
zero inteligencji emocjonalnej. absolutny brak elementarnyhc zasad dyplomacji.

Klepie bez sensu by klepac.

! Odpowiedz
9 12 ~robus

Ta tak zwykle wygaduje glupoty.Czy ta partia nie moze znalezc chociaz jednen osoby na poziomie ktora moglaby reprezentowac kraj taki jak Polska.

! Odpowiedz
9 10 ~prezes

nasze ziemniaki i jabłka przeciwko ich volkswageneomi mercedesom. moralność i godność gratis

! Odpowiedz
7 7 ~spasibaBeata

ocień haraszo Bieata. nu spasiba za twoje dieuanie i twoj trud. jak nie sierpem to muotem jewropejskom houotem

! Odpowiedz
4 6 ~bolszewik

wystarczy już wam 25 lat tej wolności. stare samochody sobie kupiliście i promocje w marketach. wracajcie to matjuszki gdzie wasze miejsce. nu my czekajem z otkrytymi rukami i batem

! Odpowiedz
7 12 ~SanEscobar

nie chcesz być w unii to San Escobar czeka

! Odpowiedz
6 11 ~gajowy

Jeśli brak urody i intelektu to nie ma co zabierać głosu bo nie pomoże biżuteria w klapie i do tego zabiorą Ci orzeszki powiedziała wiewiórka do szarej myszki.

! Odpowiedz
1 9 ~horoszo_agienty

Rosyjski wywiad finansuje organizacje w Polsce? „Ukraińscy hakerzy mają dowody, że Rosja finansowała antyukraińskie ugrupowania w Polsce. Współpracujący z rosyjskim deputowanym Białorusin miał dostać na ten cel 100 tys. euro.[...] To pierwsze konkretne potwierdzenie, że Kreml prowadzi w Polsce tego typu operacje, a jego sojusznikami są – tak jak na Zachodzie - działacze skrajnej prawicy.”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~DOWÓD

jeżeli chcesz tu komentować udowodnij najpierw, że nie jesteś ruskim agentem

! Odpowiedz
1 5 ~Kiść

Ruscy finansują skrajną prawicę, Soros skrajną lewicę, a Niemcy totalitarnych - każdy coś dorzuca od siebie aby ugrać jak najwięcej.

! Odpowiedz
2 6 ~TW-Balbina

Średnio inteligentny 14-to latek to wie.Przecież to widać,słychać i czuć.Goebelsowsko-Kremlowska propaganda śmierdzi z baaaardzo daleka.

! Odpowiedz
15 4 ~Kiść

Kundel Donald to po pierwsze to musi się słuchać swojego pana. A jego pan jest Niemcem i nazywa się Angela. Donald nic więcej nie musi, więc proszę Panią Premier o nie imputowanie tu żadnych oczekiwań.

! Odpowiedz
4 9 ~Ferd

Jeżeli faktycznie Donald zasłużył na takie epitety, to pytanie brzmi jakich epitetów używać w stosunku to tej pokracznej łazęgi z Żoliborza i jej pacynek? Obawiam się, że zabraknie nam słownika.

! Odpowiedz
3 12 ~CzerwonyWiewior

Teraz dopiero widać, jaki buractwo nami rządzi. Ale dobrze, że Europa dobitnie pokazała brak zgody na kaczą politykę w UE

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~kilo

Musi to na rusi a w Polsce jak kto chce.

! Odpowiedz
3 9 ~hg

Może 30% polaków wyborców PIS słucha jej bełkotu i mowy nienawiści ale pozostąłe 70% i UE juz nei bardzo.

! Odpowiedz
7 4 ~Kiść

Mniej niż 15% Polaków słucha bełkotu i hejtu PO. Więc to wypada jeszcze gorzej. A pozostałe 85% kompletnie leje na Grzegorza i jego płatnych trolli.

! Odpowiedz
1 1 ~antypis

pisuar jak szczy do pisuaru to wylewa pomyje na cała Europę

! Odpowiedz
1 3 ~kk

Tak Musi k PIS musi słuchać wszytkich Polaków. Wygrałaś tytuł pżki roku, daj juz j bo ci żyłkaektenia sie.

! Odpowiedz
1 3 ~zez

Szantaż funduszami jest słaby bo to i tak są to źle wydawane pieniądze po uważaniu UE a nie wg polskich potrzeb, a dodatkowo za rok-dwa i tak staniemy się płatnikiem netto.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil