Szydło: Obniżanie wieku emerytalnego to sprawiedliwość emerytalna

Przywracanie wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet to sprawiedliwość emerytalna - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, komentując akceptację przez rządowy komitet stały prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.

(fot. Aleksiej Witwicki / FORUM)

Podczas konferencji prasowej premier Beaty Szydło oraz szefów resortów finansów, rodziny i cyfryzacji padło pytanie o decyzję Komitetu Stałego Rady Ministrów, który pozytywnie zaopiniował poparcie przez rząd prezydenckiego projektu o obniżeniu wieku emerytalnego mężczyzn do 65 lat, a kobiet do 60 lat, bez uwzględniania okresu składkowego.

"Poprzedni rząd odebrał prawo do emerytur paniom w wieku 60 lat paniom i w wieku 65 lat panom bez jakichkolwiek konsultacji. My, kierując się po prostu zasadą sprawiedliwości społecznej chcemy przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego" - powiedziała Szydło, odpowiadając na pytanie, dlaczego rząd decyduje się na "rewolucję emerytalną". Zaznaczyła, że nie jest to "rewolucja emerytalna", tylko "sprawiedliwość emerytalna".

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska dodała, że rząd jedynie opiniuje projekt, złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Z kolei minister finansów Paweł Szałamacha, którego resort opowiada się za powiązaniem obniżenia wieku z okresem składkowym, zastrzegł, że na razie to tylko rekomendacja komitetu stałego, a nie decyzja całego rządu. "Komitet Stały przygotowuje decyzje Rady Ministrów, ale nie jest Radą Ministrów" - powiedział. (PAP)

pś/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 13 ~PD

A weź, kobieto, spłyń t am, gdzie twojego cienia nie widać.

! Odpowiedz
1 35 ~pracownik

Sprawiedliwość to by była gdyby przejście na emeryturę uzależnione było tylko i wyłącznie od długości okresu składkowego a przywileje mundurowych i górników zostały zniesione.

! Odpowiedz
2 27 ~seth

obecnie emeryci dostają 70% ostatniej pensji a mi za 30 lat obiecuje się 30% ostatniej pensji pomimo tych samych składek. To gdzie tu jest ta sprawiedliwość ?!

! Odpowiedz
4 6 ~Woocash83

To jest sprawiedliwość według pisu - PO rządzila 8 lat to my tez chcemy tyle samo, a po nas chodźby potop.

! Odpowiedz
1 9 ~ityle

Młody prężny naród pracując za dwóch zrzuci się na emerytów. Młodzi do roboty, starzy-młodzi emeryci na Majorkę, Teneryf ę itd. Już się napracowali, należy się!

! Odpowiedz
3 7 ~Ty

Co z tego ze wiek emerytalny będzie obniżony jak emerytury starczy od 1 do 5 skoro wiecie ze za 25 lat emerytury beda takie niskie to zróbcie cis aby je powiększyć.

! Odpowiedz
5 9 ~JanekJo

Moja mama 18 miesiecy poszła później na emeryture. Bezrobotna była bez prawa do zasiłku. Siostra nie pracowała .. bo mąż płaci Krus, teraz ma 1500 na 3 dzieci plus rodzinne. Mama 951zl emerytury po 22 latach płaconych składe i 450zł stałych opłat za mieszkanie m3 ...

! Odpowiedz
5 8 ~qwery

za 22 lata skladek czego chce 3000pln?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~qwery

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms odpowiada ~qwery

Po 22 latach odkładania w barbarzyńskim relikcie zamiast ZUS-u- ciekawe jakby była - do przodu czy do tyłu? Jak myślicie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne