Szydło: Obniżanie wieku emerytalnego to sprawiedliwość emerytalna

Przywracanie wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet to sprawiedliwość emerytalna - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, komentując akceptację przez rządowy komitet stały prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.

(fot. Aleksiej Witwicki / FORUM)

Podczas konferencji prasowej premier Beaty Szydło oraz szefów resortów finansów, rodziny i cyfryzacji padło pytanie o decyzję Komitetu Stałego Rady Ministrów, który pozytywnie zaopiniował poparcie przez rząd prezydenckiego projektu o obniżeniu wieku emerytalnego mężczyzn do 65 lat, a kobiet do 60 lat, bez uwzględniania okresu składkowego.

"Poprzedni rząd odebrał prawo do emerytur paniom w wieku 60 lat paniom i w wieku 65 lat panom bez jakichkolwiek konsultacji. My, kierując się po prostu zasadą sprawiedliwości społecznej chcemy przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego" - powiedziała Szydło, odpowiadając na pytanie, dlaczego rząd decyduje się na "rewolucję emerytalną". Zaznaczyła, że nie jest to "rewolucja emerytalna", tylko "sprawiedliwość emerytalna".

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska dodała, że rząd jedynie opiniuje projekt, złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Z kolei minister finansów Paweł Szałamacha, którego resort opowiada się za powiązaniem obniżenia wieku z okresem składkowym, zastrzegł, że na razie to tylko rekomendacja komitetu stałego, a nie decyzja całego rządu. "Komitet Stały przygotowuje decyzje Rady Ministrów, ale nie jest Radą Ministrów" - powiedział. (PAP)

pś/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~zyta

Czytać wypowiedzi Szydło da się.Ale jak słucham gdy mówi zawsze wpadam w depresję

! Odpowiedz
1 0 ~aga

Pani Szydło to bardzo mądra kobieta jestem dumna że mamy taką Premier i Prezydenta .Może Pani ma depresję i myśli, że wszyscy ją mają.

! Odpowiedz
3 2 ~CZY-TO-SPRAWIEDLIWIE

NAJGORSZE jest cofnięcie reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci i wnuków wpłatami dla b. zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) i za kilka lat będzie(?) płacz 60 letnich emerytek, że mało dostają po 30 latach ciężkiej (ale słabo płatnej) pracy ? Dla pań i panów MUSI być jednakowy okres minimalny opłacania składek np. 35 lat BEZ prawa do późniejszego jakiegoś „wyrównywania” emerytur, a wzrosty np. inflacyjne tylko o taki sam wskaźnik dla WSZYSTKICH ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł" zbuntowani młodzi (o ile pozostaną w Polsce !) i starzy "egoiści". Jedni np. będą wściekli, bo chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK socjalny jest tylko JEDEN i już prawie PUSTY - i brak już jest ubeków do zabrania im całych niby "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już nam zapowiedziały, że sp... z kraju, zaczepią się u rodziny i tam zaczną pracę. Nas rodziców będą odwiedzać kilka razy w roku, co strasznie nas ucieszyło. Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże by cofnięto reformę emerytalną bo może być PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OGRABIONYM emerytem ! Może potrzeba interwencji TK i RPO lub Unii ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OGRABIENIU(?), że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Do emerytury ZUS policzy panom tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które jednak ZUS wliczy panom do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie np. 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo sprawiedliwości. Matkom SP powinien doliczać opłacony staż pracy np. 1 rok za dziecko. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a czy władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie byłaby to kradzież - chyba, że po śmierci reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury – ale ja w to nie wierzę ! Jak do emerytury to kobiety mają pracować krócej od panów (zgoda co do matek), a jak wyliczenie emerytury to lata dożycia równe pań i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA i ograbianie ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ? Ew. konieczność 45 lat stażu SKŁADKOWEGO bez względu na wiek jest słuszna, np. dla pracujących po ZSZ, ale broń Boże dla rolników z ich KRUS dotowanego ponad(?) 90 % przez ludność Polski, bo może im wszystkim(?) zaliczą pracę od 16 roku i jako 56-latki pójdą na emeryturę ? Niesprawiedliwość lub niepewność prawa wygania nasze dzieci za granicę, a ja z żoną będę się „cieszył”, że chociaż będą pisać i nas odwiedzać ? Może w emeryturach powinniśmy przyjąć model niemiecki lub kanadyjski ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Uczciwy

JAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ ?! Prędzej to może stać się złodziejstwem emerytalnym, gdy chętni pędzą (a nie muszą) po głodowe emerytury, a potem kosztem naszym i naszych dzieci biadolą o stałe dopłaty WYRÓWNUJĄCE ! To skandal ! Emerytury sprawiedliwe TYLKO pod warunkiem, że potem będzie TYLKO procentowa waloryzacja, np. inflacyjna o PROCENT RÓWNY dla wszystkich - dla "nieukumatych" wyjaśnienie - masz 500 zł dostajesz 5% waloryzacji = 25 zł podwyżki, a jak masz WYPRACOWANĄ uczciwie emeryturę 5000 zł to te same 5% = 250 zł podwyżki - TO JEST UCZCIWE - KAŻDY ma na chleb, a nie wszyscy zarabiają na szyneczkę !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Adam

Wiek dla mężczyzn 65 lat dla kobiet 60 lat. Obowiązkowe przejście na emeryturę po osiągnięciu wieku przez przedstawicieli parlamentu. W takiej opcji i prezes by odpoczął i Polacy również.

! Odpowiedz
5 2 ~miro

pejsy załatwily gojom ofe połączone z pejsatą śmieciówką żeby zapomnieli co to emerytura

! Odpowiedz
1 2 ~Adam

Martwią się niektórzy - tylko u nas w Polsce jakieś średniowiecze http://almoc.pl/img.php?id=3591

! Odpowiedz
2 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 15 ~smutnebardzoniestety

Bolszewizm tkwi w mózgu, stąd tak duża aprobata dla populizmu, głupoty, okradania tych co jeszcze coś mają i kłamstwa. Bolszewiki 21 wieku przywrócą nam PRL expresem!

! Odpowiedz
9 13 ~mi

wiek emerytalny i te inne bajeczki to pislam zrobi w budzecie 2020 bo wiemy ze na to nie ma kasy wiec w2019 kiedy popacie na pis bedzie niskie i beda wybory zastosuja kielbase wyborcza taka jak w 2015 stare chwyty kaczafiego !!!!

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~aga

Mam Pan czy Pani rację ja też nabrałam się na tą kiełbaskę wyborczą .Nie jest dobrze ale mam nadzieję, że dotrzymaj obietnicy . Mam 59 lat ale zaczęłam pracować dość wcześnie ma 41 lat pracy. Pracuje jako główny księgowy naprawdę chciała bym przejść na tą emeryturę ,jak zaczynałam pracę państwo polskie proponowało wtedy wiek emerytalny dużo niszy a teraz najlepiej jak by do śmierci to rząd by nie miał problemu z deficytem budżetowym.Ale co mają powiedzieć ludzie, którzy tracą pracę w wieku 60lat i muszą przejść na wikt współmałżonka to żenada jak całe życie się pracowało. Ale kto o tym myśli na pewno nie CI z rządu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 12 ~len

Beata pokrętna twa mowa.Miało być 40 lat stażu ,podpisaliście z solidarnością porozumienie .Andrzej również to podpisał,przypomne konferencje i zdjęcia DUDY z DUDĄ.Nie wymigacie się z tego.

! Odpowiedz
6 21 ~uwag

Ale czy w imię tej sprawiedliwości sprawiedliwe jest odbieranie młodym resztek z OFE i fundowanie im kolejnej bessy na giełdzie od poniedziałku?

! Odpowiedz
4 16 ~plutarch

ekonomiczni analfabeci

PS: Drogi moderatorze, w którym miejscu mój komentarz jest niecenzuralny, obraźliwy, czy hejterski, że go już 2 razy usunąłeś?

! Odpowiedz
10 9 ~ola

Dobry polityk to taki który umie naśladować myślenie większości .On nie mówi tego co myśli tylko to co według jego oceny myśli większość .Skoro Prezes odnosi sukcesy wyborcze oznacza to ze sie wstrzelil i ma racje że większość tak myśli .To że dla ludzi wykształconych to brednie , nie ma znaczenia, tak działa demokracja .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 14 jakubstroj

idąc tym tropem za moment w polsce wygra partia która obieca zniesienie podatków, darmowe szkoly szpitale wojsko i policje na najwyzszym poziomie i 5000zł/mc dla każdego kto jest prawdziwym patriotą!
chyba właśnie stworzyłem kampanie :)
proszę. nie traktujmy polaków jak idiotów.

! Odpowiedz
0 3 ~asdf odpowiada jakubstroj

masz pewność że gdyby było referendum na te tematy to by nie przegłosowali, ja mam polaków za idiotów, w ogóle średnia w każdym kraju to sterowalne rośliny powtarzające jedna po drugiej dobrze się czujące jak inni robią podobnie jak one

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 7 ~lmnmlkjl

Mądrze gada. Kiedy będzie faktycznie bezpłatna opieka zdrowotna dla każdego polaka? bo chcę się wyrejestrować z urzędu pracy - nic tam nie ma :/

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 17 ~rk

Powinno raczej być odwrotnie. Kobiety do 65 lat a mężczyźni do 60.
W końcu to mężczyźni żyją krócej więc powinni być tyle samo na emeryturze co kobiety.
Ale jak wiadomo PiSowa sprawiedliwość jest pokrętna, tak jak umysł Jareczka.

! Odpowiedz
8 15 ~edd

Wydaje mi się, że wiek powinien być równy dla kobiet i mężczyzn, tak jest w większości krajów na naszej planecie.
Co do Jarka, karzeł ten ma odwrotnie pokręcone zwoje mózgowe, ale po lekach jest mu dobrze, a to najważniejsze.

! Odpowiedz
3 11 ~greg

a ile mundurowi

! Odpowiedz
0 9 ~Marek odpowiada ~edd

wiek zdecydowanie powinien byc przynajmniej rowny, a jesli nierowny to kobiety zyjace ok 10 lat dluzej powinny miec wiek emerytalny pozniej niz mezczyzni. 5 lat pozniej dla mezczyzn jest calkowicie niezrozumiale i niesprawiedliwe

! Odpowiedz
1 0 ~antylewak

Polecam materiał do przemyślenia.
https://www.youtube.com/watch?v=qynj64_AHIY

! Odpowiedz
3 9 ~antylewak

Sprawiedliwość po prostu jest. Najlepiej, gdy jest ślepa, bo nie ma miejsca w jej decyzjach na uprzywilejowanych czytaj święte krowy. A co to jest „sprawiedliwość emerytalną” czuje tu jakiś podstęp jeszcze nie wiem, jaki, czas pokarze czy słuszne są moje obawy. Gdy wkraczałem w dorosłe życie państwo siłą wymogło na mnie zawarcie umowy i zaczęło pobierać tzw. składki emerytalne twierdząc, że w wieku 65 lat będzie mi wypłacać 80% moich średnich dochodów. I OK Ja nie chce nic więcej nich się państwo polskie wywiąże z tej umowy podkreślam jeszcze raz samo mi te warunki narzuciło nie dając mi wyboru. Poza tym chcę wiedzieć, co rząd pani premier Szydło uczynił w tym kierunku, bo to, co się dzieje jest wielce niepokojące. Poprzedni rząd PO-PSL dla ratowania doraźnej polityki ukradł mi moje pieniądze zgromadzone w OFE przy współudziale Trybunału Konstytucyjnego (za taki wyrok podważający autorytet wszystkich sędziów w Polsce powinni ONI być wykluczenie przez palestrę sędziowską). A ten nie jest lepszy nikt nie myśli o tym, co będzie się działo za kilka lat Tylko szastają zabranymi mi ciężko wytyranymi pieniędzmi na prawo i lewa. Nikt się nie przejmuje długiem państwa. Coroczny budżet jest ustalany z deficytem a nawet gdyby budżet był zbilansowany na 0 to dług i tak by rósł, (kogo to obchodzi?). Gdyby jakiekolwiek przedsiębiorstw było tak zarządzane to zarząd i księgowy dawno by już siedzieli. Ba gdyby tak nonszalancko dysponowało swoimi finansami umownie nazwijmy małżeństwo to już dawno mieli by komornika na karku. Dla tego postuluje:
1. Moją żonę desygnować na Ministra Skarbu, bo Ona bez porównania lepiej będzie zarządzała finansami państwa polskiego (nie zadłużyła naszego gospodarstwa domowego nawet na złotówkę).
2. Wszystkim dotychczas żyjącym i rządzącym po 1945r pierwszym sekretarzom, prezydentom, premierom, ministrom i posłom niech komornicy zabezpieczą ich majątek na poczet zobowiązań wynikających z potrzeby wypłacalności państwa.
To jest normalne w każdej firmie, Kto decyduje ten odpowiada całym swoim majątkiem. Wracając do początku to jest „ślepa sprawiedliwość” a co to jest „sprawiedliwość emerytalną” jeszcze nie wiem, ale niedługo się dowiemy, że pod tymi słowami jest jakiś myk. Być może wtedy nikt już nie będzie pamiętał o Beacie, Jarku, Andrzeju i mojej emeryturze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 23 ~aaa

Sprawiedliwosc bedzie wtedy gdy zostana zlikwidowane wszystkie przywileje emerytalne wc tym gornikow ,sluzb , rolnikow itd.

! Odpowiedz
3 1 ~abc

Oraz pracodawców.

! Odpowiedz
1 9 ~edw odpowiada ~abc

Jakie przedsiębiorcy mają przywileje emerytalne?

! Odpowiedz
7 2 ~abc odpowiada ~edw

Jako pracodawca zarabiam kupę kasy.
Jako pracodawca wybieram min. podstawę wymiaru składki.
Jako pracodawca na emeryturze dostanę tak niską emeryturę że będę miał wyższa waloryzację niż moi pracownicy.
Ale jak się ma kasę, to jest tylko taka zabawa.

! Odpowiedz
0 12 ~kkk11

Przywracanie wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet to sprawiedliwość emerytalna w d....e mam taka sprawiedliwość po 65 latach będę miał 50 lat pracy na etacie i 16 lat na 1/2 etatu wszystko ozusowane wiec gdzie ta sprawiedliwość jeżeli inni maja po 25 latach bo prawa nabyte a mnie obiecywano jak zaczynałem prace a moglem zostać w wojsku jako płetwonurek emeryturę po 40 latach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~oko

Ludzie w Polsce żyją coraz krócej, szczególnie mężczyźni więc taka zmiana to kosmetyka bo kto tego wieku dożyje. Problemem jest tylko to że młodzi będą na ten cały zus płacić bajońskie sumy żeby to sfinansować,oczywiście tylko ci którzy tu mimo wszystko pozostaną.

! Odpowiedz
1 17 ~dno

ja marzę bu od roku urodzenia np., 2000 skasować wszystkie emerytury i co najwyżej wypłacać minimalne nie chcę płacic na rolników górników polityków prokuratorów i policjantów nieck każdy płaci równe minimum i emerytura wyniesie max 500 neto areszta jakw Kamadzie kto cjhe ma lokaty akcje mieszkania ziemie jak chce niech anwet pije kto sobie sam zaodzczedzi bedize miał kto nie niech mieszka u Laberta labo pod mostem

emerytyra powinna być wypracowana a nie ukardziona tym co mają działlnosć i wyplacoana tym ci nie płacą skałdek czyli policjantom..ale niestety tak nie będzie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 11 ~Jur

Tym posunięciem PIS zagwarantowało sobie wygrane następne wybory parlamentarne i prezydenckie . Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie głosował na żadną inną partię bo po co żeby zabrali 500 + lub znowu kazano pracować do śmierci . Brawo PIS jeszcze zróbcie porządek z podatkami bez żadnych odpisów i zwolnień - będzie git kasy starczy na wszystko .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 21 ~ruj

nic sobie nie zagwarantowało, a jeśli już, to porażkę wyborczą. Ludzie w Polsce są głupi, ale nie do tego stopnia, żeby ponownie głosować na tych, przez których Polska zbankrutuje.

! Odpowiedz
0 12 ~tom

ekonomia wszystko zweryfikuje. Można rozdawać kase za darmo jak jest. Gdy nie bedzie skąd wziąć kasy to nie będzie programów +.

! Odpowiedz
1 9 ~jelcyn

na emeryturę to trzeba sobie kupić kawałek ziemi i domek holenderski ( niskie koszty utrzymania), obok domku ogródek z warzywami. Nauczyć się robić przetwory na zimę. Do tego jako środek transportu rower. I można godnie przeżyć jesień życia.

! Odpowiedz
1 3 ~kkk11

jak sie cale życie miało leka prace i jest sie zdrowym a nie stało cały czas przy maszynie i ma zniszczony kręgosłup i kolana o uprawianiu ogródka to możesz wtedy pomarzyć jak i o przetworach z niego

! Odpowiedz
5 23 ~mundurowy

a ja się smieje z was mam 45 lat jestem emerytem policjantem 3900 netto emerytury dorabiam bez ograniczeń ciesze się życiem i nigdy na zus nie zapłaciłęm ani jednej złotóki bo to wy forumowicze fundujecie mi emeryturę i wzcasy w Egipcie dla mojej rodziny...dzięki millerowi i wsztsrkim rzadom po 89 roku....grunt to mój przywilej a wy sobie parcujcie 65 lat i tak facet średnio umiera w wieku 64 lat także ja skorzystam z urojków życia wy nigdy będziecie mieli połowę mojej emerytury płaca składki ja ich nie musze.....miłego dnia cywile

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 18 ~mundurowy odpowiada (usunięty)

wskzauję Tobie pajacyku na problem nas mundurowych ubekówm milicjantów żołniezry starząkó wojskowych są setki tysięcy i to ty nam płacisz emeryturę a nie my Tobie


Ty masz żle bo my mmamy dobrze

kasjerka z biedronki funduje nasze emerytury bo z jej skałdek nam płaca i wtój kwik tego nie zmieni nigdy nam POlskam krajk przywileji nigdy nic nie zabierze....bo my jesteśmy siłą a cywile sa bez pzryuszłosći....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 3 ~SS

Żaden 45-letni policjant nie będzie miał 3900 netto emerytury. Policjancie podobnie jak inne zawody płacą "ZUS". Nieprawdą też jest, że "facet średnio umiera w wieku 64 lat". Przeciętna życia mężczyzny w Polsce to 78 lat. Emerytowany policjant także jest "cywilem". Jakoś mam wrażenie, iż powyższy komentarz pisała osoba nie mająca pojęcia o funkcjonowaniu emerytur służb mundurowych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada ~SS

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~edw odpowiada ~SS

"Żaden 45-letni policjant nie będzie miał 3900 netto emerytury."
akurat znam oficera Wojsk Lądowych, który przeszedł w wieku 43lat na emeryturę i ma 4200 emerytury. 3900, które otrzymał piszący wątek policjant w wieku 45 lat chyba więc nie jest wcale szczególnie wysoką emeryturą.
"Policjancie podobnie jak inne zawody płacą "ZUS" "
Policjanci nie płacą ZUS-u, płacą tylko składki na NFZ.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ja

i ......zero klasy !

! Odpowiedz
0 6 ~Jasko

Uczciwość ELEMENTARNA nakazuje informowanie beneficjentów zamierzonych zmian o skutkach dla ich kieszeni.

! Odpowiedz
0 18 ~zeflik

Sprawiedliwość emerytalna wg socjalistów - bulę przez 40 lat po tysiaku miesięcznie a otrzymuję 800zł/m przez następne 20 lat, bo więcej z taką fortuną na korze i soku z brzozy nie pociągniesz raczej. Nierobom urzędowo-politycznym gładko przechodzą takie frazesy przez usta przy pensyjkach pow 10k/m. Pani Szydło połozyła finanse niejakich Brzeszcz na łopatki. Myślicie, że jako włodarz RP sprawdzi sie lepiej?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~Szejk

Obniżka wieku emerytalnego jest błędem. Tylko całkowita reforma. Po pierwsze likwidacja wszelkich przywilejów emerytalnych, wcześniejszych emerytur itp.
Emerytura państwowa dla każdego w takiej samej wysokości po 60 roku życia wystarczająca na przeżycie + ew. darmowe leki. Tyle. Jak nie możesz przeżyć to do domu pogodnej starości i zamiast emerytury niewielkie kieszonkowe.
A jak chcesz mieć większą emeryturę to sobie sam odłóż. Oczywiście po 60 możesz dalej pracować o ile chcesz...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 16 ~PIS_idioci

Kaprys prezesa Kaczyńskiego o obniżeniu wieku emerytalnego będzie nas Polaków kosztował wiele dziesiątków miliardów złotych. Powiatowa urzędniczka p.o. premiera nie powinna zabierać na ten temat głosu. PIS okradnie nas pracujących z 50-100 mld złotych, a później my i nasze dzieci będziemy spłacać kaprysy, nieodpowiedzialność i awanturnictwo prezesa Kaczyńskiego. Bo jak wiadomo marionetki zrobią wszystko czego zarząda prezes. W trybie pilnym przez Kaczyński wydaje zgodę swoim marionetkom na pójście do wc, bo nawet o tym sami nie mogą decydować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 9 ~nie-oszołom

Po takich zapowiedziach totalnej destrukcji budżetu obniżka ratingu "wrogich Polsce" agencji gwarantowana...

! Odpowiedz
6 6 ~Ewa

Czekam zeby zatwierdzili od 60 lat wiem że jakieś środki do życia beda może młodzi zaczną pracować bo gdzie nie wejdziesz dużo widac starszych ludzi pracuje kto chce niech pracuje do 100 ja wolę odpocząć

! Odpowiedz
0 4 ~Woocash83

Po co sie szczypać, od razu 50, albo wogóle komu sie nie chce pracować niech od razu po szkole dostanie emeryture. Papier wszystko przyjmie, do pewnego momentu nawet narastający deficyt budżetowy.

! Odpowiedz
5 11 ~Tadeusz

Od 1 lipca emerytury w Niemczech wzrastają o 4,25 % w starych landach i o 5,95 % w nowych. Ja wyemigrowałem do Niemiec w wieku 60 lat i uwazam, że była to bardzo dobra decyzja.
Nie słuchajcie pierdół o złych uchodźcach. Większe szanse na dostanie po mordzie macie w Polsce pod pomnikiem JPII na rogu alei NMP i ulicy Prymasa Tysiąclecia, kiedy będziecie wracać z burdelu na osiedlu Św. Faustyny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~skr

Emerytura Obywatelska 200 zł płacone co miesiąc, jeżeli ktoś chce może wpłacać więcej, ale 200 zł to minimum ustawowe powinno być, ZUS pogrzebie Polskę, jest nie wydajny i drogi, należy go zlikwidować.

! Odpowiedz
25 7 ~obpol

Licze na Pania, Pani Premier. W styczniu 2018 roku koncze 65 lat a pracy nie mam i nie mam z czego zyc. Od tego uzależniam glosowanie w następnych wyborach.

! Odpowiedz
4 18 ~ed

Uzależniasz głos w wyborach od osobistych korzyści. Masz gdzieś kraj, gospodarkę, przyszłość.
Wiesz jak kogoś takiego można nazwać?

! Odpowiedz
5 1 ~rer odpowiada ~ed

Tak, człowiek jest ważniejszy od organizacji politycznej.

! Odpowiedz
4 32 ~adam239

najpierw niech zlikwidują te wszystkie "święte krowy" które nic nie płacą i te które idą na emeryture w wieku 45 lat.

! Odpowiedz
4 25 ~max

Na pewno Beata Szydło - córka górnika i chłopki to zrobi.

! Odpowiedz
6 20 ~edw

Jeżeli przywrócą 60 i 65lat, to wszystkie agencje ratingowe obniżą oceny Polski, tak zapowiadały, a to oznacza znacznie wyższe koszty obsługi długu.

! Odpowiedz
3 18 ~Brudyharry

ZUS w obecnej formie to piramida finansowa, schemat Ponzziego. Musi upasc jak kazdy amber gold, piramida madoffa. Dziekuje i dobranoc

! Odpowiedz
4 7 ~fcksystem

gadani gadaniem a głupiemu radość
bujanie o piramidzie finansowej która się rozpadnie bo już dopłacamy z budżetu
kwoty wpłacających czyli podatki od *podejmowanej pracy idą na bieżące świadczenia wobec emerytów
niema żadnego okresu składkowego może rząd da a może nie to jest świadczenie
a rząd sam w sobie nic nie ma posiada natomiast to co zabierze obywatelom ( OFE filary itp )
demografia słaba obiążenia podatkowe co rok coraz wyższe płacimy na beużytecznych urzędników od przerzucania papierów kąt w kąt
może liczycie na jałmużne 500zł nawet taki banknot będą drukować
ja nie wierze i już teraz inwestuje nadwyżki i oszczędzam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 43 ~Czarny

Dyskryminacja mezczyzn. Tyle w temacie a juz o nie braniu pod uwage okresu skladkowego to juz druga sprawa. Jesli ktos powie ze kobiety krocej bo dzieci rodza to prosze wziac pod uwage ilosc dzieci urodzonych bo kobiety sukcesu ktore w dupie maja rodzenie dzieci musza pracowac tak samo. Rownouprawnienia konstytucyjne psiakrew

! Odpowiedz
0 16 ~smutnebardzoniestety

Mężczyzna w Polsce żyje ponad 8 lat KRÓCEJ od kobiety!

! Odpowiedz
4 15 ~ogr

Od ubieglego roku w UK mozna wycofac swoj kapital emerytalny po osiagnieciu 55-ego r.z. z prywtnego funduszu emerytalnego, w roznych formach.25% jest tax free, reszta opodatkowana w/g osobnych kryteriow. Jesli ktos jest chory smiertelnie, otrzyma calosc bez podatku. Panstwowa emerytura ma sztywne kryteria. Pani Szydlo niech sie uczy i rozszerza horyzonty skoro jest tak prospoleczna i europejska

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Dżejms

Nic tylko marzyć o śmiertelnej chorobie. Tacy łaskawi. Ale czekajcie - od czego optymalizacje podatkowe?

! Odpowiedz
3 2 ~rer

To oznacza trochę więcej niezależności i odpowiedzialności za siebie.

! Odpowiedz
2 23 ~wujek_sie_schowal

Ceny europejskie, emerytury na poziomie 3-go swiata. Ktos tutaj bedzie chcial mieszkac i pracowac?

! Odpowiedz
11 28 ~Woocash83

W ramach sprawiedliwosci społecznej (czyt. Glosow w kolejnych wyborach) zadłużymy obecnych 20-30-40 latków, ale co nas to obchodzi, kiedy na nich przyjdzie czas (może około 80tki) nas już nie będzie, a czego się nachapiemy teraz to nasze. Niech ta durna baba zajmie się tym na czy się zna, czyli zakupami w mięsnym i niech w końcu przestanie pleść bzdury.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 25 ~rod

Bardzo proszę o podanie autora idiotycznej wypowiedzi-" Polska- ruina i zgliszcza"
i...... " do Prezydenta Chin- " Polska to piękny kraj, lider Europy środkowej". Gospodarka kwitnie.... ". Kto to powiedział?

! Odpowiedz
2 17 ~niech_zgadnę

to powiedział Osobisty Sekretarz Pana Kartofla?

! Odpowiedz
0 4 ~hchjm

Set popieram w 1000 % argumenty ....ale mniej wulgarnie bo nie są warci tego

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 19 ~bankster

Dlaczego PIS mówi o obniżeniu wieku a nie o wysokości emerytury czy systemie emerytalny jako całość ! Dlaczego nadal nie ma dobrowolności przekazywaniu składek i nigdy nie będzię !

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 11 ~ja

Cytat; "bez uwzględniania okresu składkowego." I to ma być sprawiedliwość? Wystarczy że ktoś popracuje 3 lata i po osiągnięciu 60 lat pójdzie na emeryturę.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 16 ~ciekawy

Z wypowiedzi rzadzących wynika że będzie emerytura obywatelska. Staż pracy jest nie ważny, tylko wiek. Wystarczy więc dożyć do 65 roku żeby dostać emeryturę. To duża zmiana....

! Odpowiedz
5 9 ~JanekJo

Moja mama 18 miesiecy poszła później na emeryture. Bezrobotna była bez prawa do zasiłku. Siostra nie pracowała .. bo mąż płaci Krus, teraz ma 1500 na 3 dzieci plus rodzinne. Mama 951zl emerytury po 22 latach płaconych składe i 450zł stałych opłat za mieszkanie m3 ...

! Odpowiedz
5 8 ~qwery

za 22 lata skladek czego chce 3000pln?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~qwery

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms odpowiada ~qwery

Po 22 latach odkładania w barbarzyńskim relikcie zamiast ZUS-u- ciekawe jakby była - do przodu czy do tyłu? Jak myślicie?

! Odpowiedz
3 7 ~Ty

Co z tego ze wiek emerytalny będzie obniżony jak emerytury starczy od 1 do 5 skoro wiecie ze za 25 lat emerytury beda takie niskie to zróbcie cis aby je powiększyć.

! Odpowiedz
1 9 ~ityle

Młody prężny naród pracując za dwóch zrzuci się na emerytów. Młodzi do roboty, starzy-młodzi emeryci na Majorkę, Teneryf ę itd. Już się napracowali, należy się!

! Odpowiedz
2 27 ~seth

obecnie emeryci dostają 70% ostatniej pensji a mi za 30 lat obiecuje się 30% ostatniej pensji pomimo tych samych składek. To gdzie tu jest ta sprawiedliwość ?!

! Odpowiedz
4 6 ~Woocash83

To jest sprawiedliwość według pisu - PO rządzila 8 lat to my tez chcemy tyle samo, a po nas chodźby potop.

! Odpowiedz
1 35 ~pracownik

Sprawiedliwość to by była gdyby przejście na emeryturę uzależnione było tylko i wyłącznie od długości okresu składkowego a przywileje mundurowych i górników zostały zniesione.

! Odpowiedz
10 13 ~PD

A weź, kobieto, spłyń t am, gdzie twojego cienia nie widać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne