REKLAMA

Szydło: Nie ugniemy się pod presją

2016-01-09 01:23
publikacja
2016-01-09 01:23

Polska jest państwem, które broni wartości - podkreśla Beata Szydło. "My mówimy bardzo silnie: kultura chrześcijańska i społeczna nauka Kościoła powinny być realizowane i nie wstydzimy się tego" - mówi polska premier.

fot. P. Tracz / / premier.gov.pl

"Te ataki, które pojawiają się w mediach zagranicznych, szczególnie niemieckich to próba zmiękczenia Polski, pokazania, że tak jak poprzednicy powinniśmy się godzić na wszystko co się nam narzuca" - zauważa Beata Szydło w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Premier dodaje, że obecna Unia Europejska zaczyna być narzędziem do realizacji partykularnych interesów dla wybranych grup. Jej zdaniem, akceptacja tego doprowadziła do kompletnie bezkrytycznego przyjmowania tych warunków, które narzuca nam Unia.

"Podkreślam, chcemy być pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Jestem przekonana, że mamy Unii wiele do zaoferowania, ale nie możemy być w niej traktowani jako petent, bo jesteśmy dużym rynkiem, dużym państwem i warto się tego nie wstydzić i mówić głośno, że Polacy mają swoje oczekiwania" - mówi szefowa rządu.

Beata Szydło zauważa również, że warto mieć dobre relacje z Niemcami. Jak dodaje jednak, "muszą być one oparte na partnerstwie, a nie dominacji, którą nasz sąsiad próbuje czasem wywierać".

Szefowa rządu zapowiada, że jeszcze w styczniu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wygłosi expose w Sejmie i pokaże główne kierunki polskiej polityki zagranicznej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/dyd

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (147)

dodaj komentarz
~witold
To nie presja was pisowców uginia tylko elementarny brak wiedzy społeczno -politycznej ,nienawiści do demokracji i wszelkich obywatelskich wolności oraz porażająca buta 90% tzw aktywistów.Psujecie MOJĄ POLSKĘ
~ssa
Dopiero zaczeli rzadzic a juz szczekaja tusk 8 lat rzadzil rozwalił cala gospodarke zachod 52 000 000 000 zl wywiozl z kraju a gdzie był KOD tzn to sa wspołczesni Krzyzacy łokietek do dzieła ratuj co jeszcze mozna
~dracov6664
Psy szczekają a karawana idzie dalej.
~xxl
Zbierajmy siano na Caritas .Czarny we Włoszech ukradł 200tys. euro i przechulał na drogie obiady i orgie gejowskie ......Panstwo wyznaniowe NIE .To gożej jak PRL .
~bratJan
Pewnie zostanie komentatorem GW i Tygodnika Powszechnego . Tzw. dorobek intelektualny już ma.
~njh
Ona mówi jak by miała poparcie całej Polski .Beatko na was głosowała garstka frustratów dla ktorych nie macie nic do zaoferowania .
~just
PiS chce decydować o tym, co mamy ogladac, sluchac, czytac, myslec i gdzie jezdziic. Odseparuja nas od Europy i nowoczesnego swiata. Tego chcieliście?
~Sceptyk
Nawet płynnie mówić nie potrafi a co dopiero funkcję premiera pełnić.
Takiej żenady dawno nie było, nawet za komuny.
~Sceptyk
Gorzej niż Gomółka, to sobie dowalilismy wybierając PiS.

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki