Szydło: Nie ugniemy się pod presją

Polska jest państwem, które broni wartości - podkreśla Beata Szydło. "My mówimy bardzo silnie: kultura chrześcijańska i społeczna nauka Kościoła powinny być realizowane i nie wstydzimy się tego" - mówi polska premier.

(fot. P. Tracz / premier.gov.pl)

"Te ataki, które pojawiają się w mediach zagranicznych, szczególnie niemieckich to próba zmiękczenia Polski, pokazania, że tak jak poprzednicy powinniśmy się godzić na wszystko co się nam narzuca" - zauważa Beata Szydło w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Premier dodaje, że obecna Unia Europejska zaczyna być narzędziem do realizacji partykularnych interesów dla wybranych grup. Jej zdaniem, akceptacja tego doprowadziła do kompletnie bezkrytycznego przyjmowania tych warunków, które narzuca nam Unia.

"Podkreślam, chcemy być pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Jestem przekonana, że mamy Unii wiele do zaoferowania, ale nie możemy być w niej traktowani jako petent, bo jesteśmy dużym rynkiem, dużym państwem i warto się tego nie wstydzić i mówić głośno, że Polacy mają swoje oczekiwania" - mówi szefowa rządu.

Beata Szydło zauważa również, że warto mieć dobre relacje z Niemcami. Jak dodaje jednak, "muszą być one oparte na partnerstwie, a nie dominacji, którą nasz sąsiad próbuje czasem wywierać".

Szefowa rządu zapowiada, że jeszcze w styczniu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wygłosi expose w Sejmie i pokaże główne kierunki polskiej polityki zagranicznej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~witold

To nie presja was pisowców uginia tylko elementarny brak wiedzy społeczno -politycznej ,nienawiści do demokracji i wszelkich obywatelskich wolności oraz porażająca buta 90% tzw aktywistów.Psujecie MOJĄ POLSKĘ

! Odpowiedz
8 8 ~ssa

Dopiero zaczeli rzadzic a juz szczekaja tusk 8 lat rzadzil rozwalił cala gospodarke zachod 52 000 000 000 zl wywiozl z kraju a gdzie był KOD tzn to sa wspołczesni Krzyzacy łokietek do dzieła ratuj co jeszcze mozna

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 4 ~dracov6664

Psy szczekają a karawana idzie dalej.

! Odpowiedz
5 10 ~xxl

Zbierajmy siano na Caritas .Czarny we Włoszech ukradł 200tys. euro i przechulał na drogie obiady i orgie gejowskie ......Panstwo wyznaniowe NIE .To gożej jak PRL .

! Odpowiedz
5 2 ~bratJan

Pewnie zostanie komentatorem GW i Tygodnika Powszechnego . Tzw. dorobek intelektualny już ma.

! Odpowiedz
10 8 ~njh

Ona mówi jak by miała poparcie całej Polski .Beatko na was głosowała garstka frustratów dla ktorych nie macie nic do zaoferowania .

! Odpowiedz
14 8 ~just

PiS chce decydować o tym, co mamy ogladac, sluchac, czytac, myslec i gdzie jezdziic. Odseparuja nas od Europy i nowoczesnego swiata. Tego chcieliście?

! Odpowiedz
12 9 ~Sceptyk

Nawet płynnie mówić nie potrafi a co dopiero funkcję premiera pełnić.
Takiej żenady dawno nie było, nawet za komuny.

! Odpowiedz
9 15 ~Sceptyk

Gorzej niż Gomółka, to sobie dowalilismy wybierając PiS.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil