Szydło: Dane GUS potwierdzają, że "Gospodarka Plus" jest faktem

Od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający rozbudzić polską gospodarkę. Czwartkowe dane GUS potwierdziły słuszność kierunku, który wybraliśmy - gospodarka plus jest faktem - powiedziała w piątek premier Beata Szydło.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający rozbudzić polską gospodarkę. Jak państwo wiecie, my postawiliśmy na gospodarkę (...) ten kompleksowy projekt gospodarczy jest realizowany poprzez m.in. wprowadzenie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, to co jest realizowane przez ambitne projekty rozwojowe, ale również i przez projekty społeczne, ponieważ idea naszego programu gospodarczego polega na tym, że wszystkie projekty, również projekty prospołeczne mają stanowić koło zamachowe polskiej gospodarki i tak stało się w przypadku programu +Rodzina 500 plus+" - powiedziała premier Beata Szydło w piątek na konferencji prasowej.

"Wczoraj słuszność kierunku, który wybraliśmy została potwierdzona poprzez dane ogłoszone przez GUS. Mogę powiedzieć tak, że wczorajsze dane udowadniają i potwierdzają, iż gospodarka plus jest faktem. Gospodarka plus, czyli ten projekt, który opiera się właśnie na prorozwojowym rozumieniu tego, co powinno być realizowane przez rząd, to co powinno być realizowane po to, ażeby przedsiębiorcy, ażeby Polacy, którzy wkładają ogromną pracę w rozwój gospodarczy mieli po prostu lepsze warunki do pracy i do funkcjonowania" - wskazała.

W czwartek GUS podał, że sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 16,5 proc. Według GUS produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 17,6 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła rdr o 8,1 proc., a mdm wzrosła o 2,1 proc.

Natomiast ceny produkcji przemysłowej w marcu wzrosły rdr o 4,7 proc., a w ujęciu miesięcznym ceny spadły o 0,1 - podał Główny Urząd Statystyczny.

Szydło: Stawki podatkowe w 2017 r. pozostają bez zmian

W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie, czyli na tym samym poziomie, co w 2016 r. - poinformowała w piątek premier Beata Szydło. Dodała, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają być korzystne dla przedsiębiorców.

Szefowa rządu na piątkowej konferencji prasowej pytana była, czy rząd planuje w tym roku obniżki stawek podatków.

"W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie. Jeżeli jakiekolwiek zmiany w podatkach następują, to następują z nowym rokiem kalendarzowym, więc mogę powiedzieć, że 2017 r. pozostają na tym samym poziomie, który był w 2016" - powiedziała premier.

Przypomniała, że rząd zdecydował już o obniżeniu stawki podatku CIT dla małych firm z 19 do 15 proc.

"Pozostałe propozycje, które są przygotowywane, nad którymi pracujemy, będziemy przedstawiać w momencie, kiedy zostaną one zaakceptowane i przyjęte przez rząd (...) Mogę powiedzieć, że w tej chwili trwają prace nad różnego rodzaju rozwiązaniami, które będą korzystne dla przedsiębiorców" - dodała Szydło.

"Nie ma w tej chwili dyskusji nt. zmian w rządzie"

Nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie - oświadczyła premier.

Szefowa rządu była w piątek pytana przez dziennikarzy o ewentualne zmiany w rządzie w kontekście zapowiadanego przez PO wniosku o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza.

"O jakichkolwiek zmianach w rządzie, czy rekonstrukcjach rządu się nie opowiada tylko się je przeprowadza" - odparła premier Szydło. "Bardzo wyraźnie podkreślam, że nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie" - podkreśliła.

Premier: Nie rozważam dymisji Antoniego Macierewicza

Nie rozważam dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza - powiedziała Szydło.

Szefowa rządu była pytana przez dziennikarzy o to, czy rozważa zmiany na stanowisku ministra obrony narodowej, na konferencji prasowej w kancelarii premiera.

"Nie rozważam" - zapewniła. Dopytywana, czy jest w pełni zadowolona z pracy Macierewicza, odpowiedziała: "Bardzo wyraźnie podkreślam, że nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie".

Szydło: Chcemy, aby relacje pomiędzy USA a Polską były jak najbliższe

Chcemy, aby relacje pomiędzy USA, a Polską były jak najbliższe, jak najbardziej intensywne - podkreśliła Beata Szydło pytana o swoje zaplanowane na piątek spotkanie z przewodniczącym Izby Reprezentantów USA Paulem Ryanem.

Szefowa rządu pytana przez dziennikarzy, jakie tematy będą poruszane podczas tego spotkania odpowiedziała, że będzie ich dużo. "Tych tematów będzie zapewne dużo, zarówno dotyczących gospodarki, jak i kwestii związanych z bezpieczeństwem" - wskazała.

"Będę rozmawiać o naszej współpracy, o przyszłych relacjach i o tym co jest również bardzo ważne z punktu widzenia Polski, czyli o bezpieczeństwie" - dodała.

Szydło przypomniała jednocześnie, że obecnie w naszym kraju stacjonują amerykańscy żołnierze w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. "Chcemy, aby relacje pomiędzy USA a Polską były jak najbliższe, jak najbardziej intensywne" - podkreśliła. (PAP)

msom/ mro/ eaw/ rbk/ par/ mick/ je/

son/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~PIS_kradnie

Bredzi jak każdy PIS-owski aparatczyk. Jej miejsce jest w kaftanie bezpieczeństwa w domu bez klamek. Ta marionetka zapomniała że gdy jest dobrze wzrost PKB rośnie a nie maleje. Deficyt budżetowy się zmniejsza a nie rośnie a takich przykładów jest mnóstwo. Jedno jest pewne Gospodarka minus jest faktem.

! Odpowiedz
3 5 ~pol

No to czas Pani Premier przeprosić 3 mln.dzieci za to, że oszukano ich z tym 500+ w czasie przedwyborczych kłamstw. A przy okazji skoro jest tak świetnie to może należy przeprosić obywateli za kwotę 8000 zł wolną od podatku i ją wprowadzić. No i te obiecane darmowe leki dla emerytów 75+. Przejdźmy do konkretów i skończmy z tą propagandą. Nie mówiąc już o rewaloryzacji drugi raz z rzędu dla emerytów po KILKA ZŁ. !!!!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 10 ~piotr

Czego ta pani się nie chwali na ile zadłużyła kraj i na co zostały wydane te pieniadze,ile zatrudnili misiewiczów w całym kraju- to jej najlepiej wyszło,żeby ci misiewicze mieli fuchę,najpierw zwykli ludzie poszli na bruk- z tego powinna być dumna
DOJNA BEZCZELNA ZMIANA
Jak patrzę na nich to myślę- czy oni mają jakieś zasady moralne?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~Kolo

ryszard, czemu występujesz pod imieniem piotr?

! Odpowiedz
12 10 ~Martin

Najlepszy rząd od 25 lat, daleki do ideału, ale najlepszy jaki mieliśmy. Haha wieczorem sprawdzę sobie jaki las hejtu i Trolli się wysypał ;)

! Odpowiedz
1 0 ~przypuszczenie odpowiada ~Kolo

może jest dwojga imion

i obojga płci

! Odpowiedz
0 0 ~tia odpowiada ~Martin

a potem wyciagniej wnioski

! Odpowiedz
6 15 ~Mariusz

A mnie najbardziej interesuje program dług publiczny plus. Bo dołożenie prawie 100 miliardów zadłużenia w niewiele ponad rok to jednak duży sukces.

! Odpowiedz
10 5 ~Kolo

kolejne kłamstwo prosto z TVN :-))))

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl