Szydło: Będą zmiany w rządzie, nie tylko personalne

Czas "złotych chłopców" w spółkach Skarbu Państwa - tak jak to było za czasów PO i PSL - się skończył - powiedziała premier Beata Szydło. Będą potrzebne zmiany w spółkach Skarbu Państwa - dodała. Premier wspomniała również, że szykują się zmiany w rządzie.

Szydło: Będą zmiany w rządzie, nie tylko personalne
Szydło: Będą zmiany w rządzie, nie tylko personalne (fot. Dariusz Gorajski / FORUM)

"Wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy, ludzie z nami związani muszą pamiętać, że standardy będą obowiązywały i będziemy bardzo intensywnie dbać o to, żeby granice nie zostały przekraczane" - zapewniła szefowa rządu w piątek w radiowych Sygnałach Dnia.

"Czas +złotych chłopców+ w spółkach Skarbu Państwa - tak jak to było za czasów Platformy i PSL - się skończył i mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej, a ja słowa dotrzymuję" - mówiła szefowa rządu. "W związku z tym, jeżeli zobowiązałam się, że będziemy rządzić inaczej, to zrobię wszystko i doprowadzę do tego, że inaczej będzie" - podkreśliła Szydło.

Dodała, że "ministrowie nie są kadrowymi" i muszą pamiętać, że "ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie swoich resortów".

"Na pewno mogę dzisiaj już powiedzieć, że będą potrzebne zmiany w spółkach Skarbu Państwa" - podsumowała premier.

"Misiewicze", czyli "dobra zmiana" w państwowych spółkach

Nowoczesna wystartowała w poniedziałek z akcją „Misiewicze”. Partia Ryszarda Petru ujawnia w jej ramach nazwiska osób, które dostały pracę w spółkach Skarbu Państwa i instytucjach publicznych dzięki powiązaniom z PiS. W ramach akcji znalazła 227 nazwisk osób, które objęły zajmowane stanowiska w państwowych spółkach po znajomości. Partia twierdzi, że proceder ten trwa od 10 miesięcy.

Szydło: Będą zmiany w rządzie

Pytana o swoich najlepszych ministrów, premier wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka. "Zastanawiałam się, czy powinnam wymieniać tutaj nazwiska, ale wymienię, bo uważam, że są dwie osoby, które zasługują naprawdę na ogromny szacunek i pochwały i są wzorem tego, jak powinny funkcjonować ministerstwa i ministrowie. To jest na pewno pani minister Elżbieta Rafalska i minister Henryk Kowalczyk" - powiedziała Szydło.

Mówiła też w kontekście zmian w rządzie, że czas tworzenia strategii i programów się skończył; teraz jest czas działania - dodała.

"O tym, jakie będą zmiany, jakie będą zmiany systemowe i również o zmianach personalnych poinformuję w przyszłym tygodniu" - powiedziała Szydło.

Zaznaczył jednocześnie, że są też ministrowie "którzy sobie nie radzą, radzą sobie gorzej i tacy, którzy mają konserwatywne podejście do funkcjonowania resortu". "Czas tworzenia strategii, projektów, programów i opowiadania o tym się skończył. Teraz potrzebne są działania. Aby te działania były skuteczne, każdy z ministrów musi przejść do bardziej intensywnej i bardziej dynamicznej pracy" - stwierdziła.

Dopytywana, czy piątkowe wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS może jeszcze coś zmienić, czy może wpłynąć na jej decyzje dot. zmian w rządzie, Szydło odparła: "Rozmowa dziś na klubie parlamentarnym jest bardzo potrzebna i bardzo się cieszę, że ten klub będzie miał miejsce. Myślę, że to jest kwestia rozmowy nie tylko o rządzie, bo decyzje, które będą zapadały w rządzie, są moimi decyzjami. Oczywiście rząd jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość, i kierownictwo partii pewne kierunki działań ze sobą ustala".

Szefowa rządu była też pytana o to, czy czuje, że jest w cieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego lub wicepremiera Mateusza Morawieckiego. "Nie czuję się absolutnie w cieniu. Jarosław Kaczyński jest szefem mojej partii, jest człowiekiem, który doprowadził do tego, że PiS, Zjednoczona Prawica dziś rządzi w Polsce. Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, który kiedyś, przed wielu laty dał szansę Beacie Szydło, kiedy zaprosił mnie na listy wyborcze, a potem zaproponował mi, żebym była wiceprezesem PiS. Ja dzisiaj największego sojusznika, sprzymierzeńca i doradcę w tym, co robię, mam w Jarosławie Kaczyńskim. Mam głębokie poczucie tego, że oboje jesteśmy w stanie rzeczywiście przeprowadzić rząd PiS oraz PiS przez ten okres naszych rządów w taki sposób, aby Polacy zaufali nam po raz kolejny w kolejnej kadencji" - mówiła.

"Ze spokojem przyjmuję różnego rodzaju doniesienia medialne, spekulacje na temat tego kto, gdzie i kim miałby być. To jest rzeczą naturalną, że w polityce tak bywa. Moim zadaniem, moją ambicją jest, by rząd PiS oraz klub PiS tworzyły jedną biało-czerwoną drużynę" - dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że w jej ocenie "ta machina nie do końca działa tak, jak powinna". "Dzisiaj trzeba wyciągać wnioski. To nie jest tak, że my nie popełniamy błędów. Tam gdzie te błędy są, trzeba wyciągać wnioski i po to m.in. spotkamy się dzisiaj na klubie wyjazdowym, żeby usprawnić funkcjonowanie tej biało-czerwonej drużyny" - mówiła.

"My wszyscy musimy pamiętać o tym, dlaczego ludzie nas wybrali. Wybrali nas dlatego, że nam zaufali, bo powiedzieliśmy - i ludzie nam uwierzyli - że będziemy rządzić inaczej. Inaczej to nie znaczy, że zmienią się tylko nazwiska, tylko że będziemy rzeczywiście zajmowali się sprawami ludzi, realizowali program, do którego się zobowiązaliśmy i przede wszystkim będziemy postępować inaczej. Będziemy postępować w sposób bardzo przejrzysty, etyczny, a buta i arogancja władzy zostaną odsunięte na bok" - podkreśliła.

W ocenie Szydło, jeśli dziś rząd PiS zawiedzie Polaków, to oni "na pewno tego nie wybaczą". "Dzisiaj wszyscy politycy, wszyscy działacze muszą pamiętać o jednym: ministrowie nie są kadrowymi; ministrowie muszą pamiętać o tym, że ich odpowiedzialnością jest odpowiedzialność za funkcjonowanie resortu, ale również dbanie o to, by standardy i przejrzystość działania tych resortów spełniała oczekiwania Polaków. To jest nasze zadanie" - stwierdziła.

Premier: minister Radziwiłł został zobowiązany do konkretnych działań

Premier była pytana - w kontekście zapowiadanej na sobotę manifestacji związków zawodowych służby zdrowia - czy szef resortu zdrowia "panuje jeszcze nad sytuacją".

"Minister Radziwiłł został zobowiązany do konkretnych działań, do tego, aby uspokoić sytuację w służbie zdrowia; przeprowadzić te zmiany, do których się zobowiązał" - odparła szefowa rządu.

"Zobaczymy, jak sobie poradzi" - dodała.

Szydło podkreśliła też, że minister Radziwiłł, "podobnie jak inni ministrowie, podlega ocenie i musi wywiązywać się ze swoich zobowiązań".

Zaznaczyła jednocześnie, że przygotowany przez resort zdrowia projekt zmian w służbie zdrowia "ma doprowadzić przede wszystkim do tego, że to zobowiązanie, które podjęliśmy, by służba zdrowia była ukierunkowana przede wszystkim na pacjenta (...) oczywiście wymaga czasu".

Wskazała, że projekt ten zakłada m.in. lepszą i bardziej dostępną opiekę lekarską, likwidację NFZ oraz wprowadzenie zmian, które "zapewnią godne warunki pracy pracownikom służby zdrowia".

"Naszym celem jest osiągnięcie poziomu, ażeby przynajmniej 6 proc. PKB było przeznaczane na służbę zdrowia (...). W tym projekcie pokazany jest harmonogram dochodzenia do tego poziomu" - podkreśliła.

Dopytywana, do kiedy zobowiązania dotyczące służby zdrowia zostaną wypełnione, powiedziała: "projekt ustawy, który będziemy wprowadzali w tym roku w życie, zakłada, że zmiany zaczynają być wprowadzane w roku przyszłym, a całościowy system zostanie domknięty do roku 2020" - powiedziała".

(PAP)

as/ amt/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 8 ~kamil

Oj Beata, Beata nie strasz bo jeszcze Polacy pomyślą ze coś masz do powiedzenia. Zaraz prezio wezwie cię na 2 minuty i postawi do pionu. Marionetki tylko powtarzają a nie decydują

! Odpowiedz
2 5 ~rer

Po 10 miesiącach? Jeszcze trochę złotej elity (miernych ale wiernych) będziemy musieli ścierpieć.

! Odpowiedz
6 10 ~Fakty

Gadane ma, szkoda, że tylko kłamać potrafi. Ciekawe co na to syn, ksiądz.

Konwencja PIS – 20.06.2015r. – wypowiedź B.Szydło:
„ Ja również przyjmuję te deklaracje, które składał Pan Prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii jako swoje, a więc mówię że to, co jest najważniejsze i to, co zrobimy bez zbędnej zwłoki, natychmiast to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin – 500 złotych na KAŻDE dziecko.”

Debata B.Szydło – E.Kopacz – 19.10.2015r. - wypowiedzi B.Szydło:
„Ja mam przygotowany program, mam przygotowane projekty ustaw, te dotyczące zarówno programu wsparcia rodzin – 500 zł na KAŻDE dziecko, ustawy podatkowe, te dla przedsiębiorców...”

„ (…) Pani przewodnicząca o tych faktach nie chce rozmawiać (mowa o ilości osób emigrujących z Polski), kolejne obietnice, okrągłe zdania - Polacy mają już tego dosyć – oni chcą dzisiaj konkretów – ja te konkrety mam. Przygotowałam program narodowy program zatrudnienia – ustawę, która ma dać właśnie szansę na zakładanie własnych firm i na pracę dla młodych ludzi, program wsparcia rodzin – 500 złotych na KAŻDE dziecko i te dobre rozwiązania podatkowe, które są kierowane do przedsiębiorców. (...)”

Podsumowanie debaty – B.Szydło
„ Szanowni Państwo,
po ośmiu latach afer i nieudolnych rządów PO Pani przewodnicząca tej partii nie powie wam już niczego innego poza składaniem kolejnych pustych obietnic, straszeniem opozycją czy o statystykach (…) Ale ja też nie chcę o tym dzisiaj mówić, bo ja chcę rozmawiać o konkretach(...) To jest moja umowa z obywatelami. To są projekty ustaw, które w ciągu pierwszych dni – stu dni rządu Prawa i Sprawiedliwości – jeżeli Państwo nam zaufacie – zrealizujemy. Tutaj jest właśnie ta ustawa, o której wcześniej była mowa, dająca prawo do decydowania rodzicom, kiedy ich dzieci pójdą do szkoły. Tutaj jest ustawa dla przedsiębiorców – 15-sto procentowy CIT – przedsiębiorcy będą wiedzieli doskonale, jak zainwestować w rozwój swojej firmy te pieniądze. Tutaj jest ustawa „Rodzina 500 Plus” dająca właśnie pomoc, wsparcie materialne dla rodzin – 500 złotych na KAŻDE dziecko.(...)”

Debata liderów – 20.10.2015r. - podsumowanie Beaty Szydło:
„Szanowni Państwo, za chwilę usłyszycie kolejne puste obietnice albo straszenie opozycją. A Polacy nie chcą o tym rozmawiać. Polacy chcą rozmawiać o dobrej zmianie. Powiedzieli o tym, wybierając Andrzeja Dudę na Prezydenta Rzeczypospolitej. Ta dobra zmiana może być przeprowadzona tylko przez partię, która będzie miała silną, stabilną pozycję, a nie przez rozdrobniony parlament. Ta dobra zmiana to 500 złotych na KAŻDE dziecko na miesiąc, to piętnastoprocentowy podatek CIT dla małych przedsiębiorców, to dwanaście złotych – minimalna stawka godzinowa, to wreszcie kwota wyższa wolna od podatku. To więcej pieniędzy w portfelach Polaków. To silniejsza polska gospodarka, szybciej się rozwijająca. To wreszcie większe wpływy do budżetu. Jeżeli Państwo chcecie takiej Polski, zagłosujcie na Prawo i Sprawiedliwość. Damy radę!”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~siwek

baju, baju Szydło, która tak jak Duda są marionetkami prezesa i szalonego błazna Antosia. Wy se możecie samodzielnie to tylko podłubać w nosie

! Odpowiedz
2 5 ~PosadyiStanowiska

Jak byłem mały to dużo musiałem jeść w Wegla bo często robiłem kupkę. Teraz może nadaje się na jakiegoś dyrektora w kopalni bo przecież doświadczenie już mam. Dojna zmiano daj mi szansę i stanowisko!

! Odpowiedz
3 9 ~OtoPytanie

Czy czas "złotej dziewczynki" również dobiega końca?

! Odpowiedz
3 3 ~qaz

Ladnie, tak poetycko, okresliles zardzewiala rure.

! Odpowiedz
2 9 ~obsrane_gaciePISu

Trza prać, a oni wietrzą, robią roszady, smród dalej wali.

Działacze PiS byli wyposzczeni przez osiem lat i nic dziwnego, że ruszyli ławą do spółek skarbu państwa. Ojcowie, synowie, ciotki, znajomi Królika Bugsa, każdemu się coś należało, aptekarzowi, pielęgniarce, bo przecież byli wierni od tylu lat. Jak zwierzył się jeden z działaczy PiS "Newsweekowi": "przez wiele miesięcy wystawaliśmy w błocie, na śniegu na Krakowskim Przedmieściu".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~sad

Złoci chłopcy odchodzą - PiS wprowadzi oddziały diamentowe

! Odpowiedz
3 6 ~teraz_MY_przyjdziemy

czy na te marsze 24.09.2016 r. to trzeba wziąć hełm i ochraniacze, czy dopiero za tydzień

! Odpowiedz
5 8 ~ihatepisuar

Muszę przyznać że w wyborach prezydenckich oddałem głos na Dudę ! ,ale teraz widzę że to był błąd pasożyt oszukał miliony obiecując rozwiązanie kredytów frankowych lub podanie się do dymisji .Z 3 lata z całą stanowczością zagłosuje na SLD i Leszka Millera bo ten stary komuch jest bardziej szczerszy od kłamliwych pasożytów z Pisu !,a może na Palikota zagłosuje napewno przeciwko Pisowi !!.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~gość

Czas "Złotych pociągów też"

! Odpowiedz
1 3 ~Złoci_chłopcy

Ziobro? Kamiński? Jaki? Misiewicz? Janniger?

! Odpowiedz
2 8 ~ff

Szkoda ze nie odniosła się do listy Misiewiczów? I każdego z osobna nie wychwalił jakim kompetentnym i bystrym pracownikiem jest. To co ta kobieta mówi jest papką dla tych co niewiele rozumieją.

! Odpowiedz
0 10 ~hehe

Teraz zacznie się czas złotego deszczu - "Lejemy wyborcom w twarz ciepłym moczem".
Podatek od deszczu zresztą już wprowadzają, zaraz kolejna podwyżka haraczu w rachunku za energię na związkowców górniczych, potem podnoszenie stawek za wodę i śmieci itd. Za rok będzie jeszcze kilka kolejnych opłat i podatków.

! Odpowiedz
3 13 ~haha

trzeba mieć tupet, żeby jednocześnie kraść i mówić "to nie moja ręka" :)

! Odpowiedz
2 12 ~jak_nic_będąKRAŚ

przepraszam, kradną i się tym chwalą.

"Kupuj za Cudze, twój PIS"

A mówili ze PO "kradło", a pis robi to razy 2 do kwadratu, sześcianu


! Odpowiedz
5 9 ~Yar-Kim-Kwak

Co za bezczelna soo qa, przecież oni juz pobili w tym temacie PO i PSL

! Odpowiedz
5 6 ~byłyprof

Przyszedł czas bolszewii. Mierny bierny ale wierny.

! Odpowiedz
3 3 ~zbaraniały

Rabunek majątku wspólnego trwa i bleblanie pani premier, ani dąsy pana nadpremiera tego nie powstrzymają.

! Odpowiedz
3 12 ~Kocopały

W kontekście ostatnich informacji o Misiewiczach, Jackiewiczach, kolegach Hoffmana, a dodatkowo o niszczeniu spółek i ich pozostałych akcjonariuszy skandalicznymi decyzjami i komunikatami w czasie sesji sugerującymi udział w jakiejś ogromnej spekulacji - brzmi to tak obłudnie, nieszczerze i hipokrytycznie, że aż wstyd, że przechodzi to jej przez gardło.
Całkowita utrata wiarygodności. Słowa sobie, działania sobie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 ~frustracja

A jeszcze biorąc pod uwagę jakie nadzieje wyborcy wiązali z tą formacją po ich szumnych obietnicach "odnowy moralnej" etc., to efekt wkurzenia i bulwersacji jest podwójny.

! Odpowiedz
4 1 ~EMIGRANT

AWS I UW I ZCHN=PO+PSL+PIS!!!!!

SYF CZEROWNY TAK SAMO JAK PZPR I DZIS SLD!!I ODPADY!

ZATOPIA KRAJ!

! Odpowiedz
2 2 ~777

Uważaj emigrant, żeby ci mordy nie obili na tej emigracji. Jak spierd...eś z Polski, to ciebie nie zatopią.

! Odpowiedz
4 7 ~fakty

Na początku można było mieć złudne nadzieje, że PiS to jakaś zmiana vs PO, PSL. teraz odczepcie się już od tych nudnych bełkotów, to PiS to ta sama liga - wszyscy wywodzicie się z tej samej podzielonej partii. Wy jedynie bardziej bezczelnie realizujecie dokładnie to samo co Po, PSL. Ot cała prawda.

! Odpowiedz
3 6 ~07

a co o rabowaniu spółek na giełdzie ciekawe czy ta Pani byłaby w stanie kebaba uruchomić i nie zbankrutować

! Odpowiedz
11 2 ~pucio

Ta Pani od roku rządzi Polską, której wskaźniki idą w górę więc silisz się chłopcze na dowcipy-petardy a wychodzą mokre kapiszony

! Odpowiedz
3 14 ~xxx

zaczął się czas kolesi jak "tchórzewski , który jednym pier...ciem wywołuje zwałe np. na spółkach energetycznych (wczoraj) po kilku dniach znów coś powie odkręcając wcześniejszą wypowiedź i kurs strzela w górę i 10% w kieszeni "podłej zmiany i kolesi pociotków" po co się pchać do rad nadzorczych jak można w złodziejski sposób ustawiać kursy. Ciemny naród niech się cieszy ze dostał 5stów.. A co rusz to rozmodlone dranie po kościołach klęczą, albo smoleńska religia. Ciekawe kiedy szkoły zaczną pędzić do kin na smoleński gniot?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~sexPISstolce_pl

Pani Premier kiedy kolejny zaciąg ?. Proszę o odpowiedź, motywując ją, z uniżeniem:

Też chcę iść na łupy. Ssie mnie strasznie. Mam kwalifikacje np. CHĘCI.

Warunek wystarczający spełniam. Z poniżeniem osobistym, zapytam:

czy jest jeszcze co grabić ?

! Odpowiedz
0 6 ~pyt

banda z tchórzem działającym dla służb innego państwa

! Odpowiedz
0 10 ~pavoolon800

oczywiście buta i arogancja są obce temu rządowi, a Pan Minister Patryk Jaki jest tego najlepszym przykładem

! Odpowiedz
0 3 ~silvio_gesell

Państwo nie musi mieć udziałów większościowych by kontrolować przemysł strategiczny. Ponieważ obecne spółki SP są to głównie spółki surowcowe i energetyczne więc są to naturalne monopole zwiazane z ziemią. Wystarczy sprywatyzować te spółki temu, kto zapłaci państwu najwyższą dzierżawę za zajmowaną strategiczną ziemię. A oczywiście najwyższą dzierżawę zawsze będzie płacić ta firma, która jest efektywna, i nie produkuje +złotych chłopców+ i miliardowych odpraw itd. Jeśli zacznie to inna firma ją podkupi. Tylko w ten sposób spółki istotne dla sukcesu RP nie będą przy każdych wyborrach rozdrapywane na lewo i prawo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 ~Flow

Ośmiorniczki to przy tych gościach małe pikusie.

! Odpowiedz
7 18 ~werc

Buraczana znowu wylazla z drewutni bez pozwolenia Kurdupla i bredzi :-)

! Odpowiedz
2 16 ~wsx

Noż kurza twarz nie dadzą morawieckiemu kolejnych lat na tworzenie fantasmagorii pod tytułem: teraz polski (tzn. mirkowy) biznes. Jak to tak ?!

! Odpowiedz
2 18 ~PosadyiStanowiska

Przecież dopiero zaczął dobrze funkcjonować ten nowy program "Rodzina PiS na Swoim" proszę go nie zawieszać. Ja często robię herbatę na kuchence gazowej, na pewno wystarczy na jakiegoś dyrektora w spółce gazowej. Nigdy sie nie popatrzyłem a palnik z gazem nawet po ciemku umie odkręcić.

! Odpowiedz
1 22 ~wswswsw

"Pytana o swoich najlepszych ministrów, premier wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską (...)" - czy to ta pani, ktorej policjanci przywozili hamburgery ? Z tydzien temu o tym bankier przypomnial w jakims tam artykule. Jak to jest najlepszy minister, to co powiedziec o innych ? nic tylko sznur na szyje...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~miro

zalewska byla dużo lepsza, jej edukacja szkolnictwa uswiadamia uczniom że 12:3=6, taka to innowacyjna edukatorka :)

! Odpowiedz
0 11 ~NieZgadzamSię odpowiada ~miro

No nie, Tchórzewski po swoich wystąpieniach publicznych jest bezapelacyjnie nr1 ignorancji oszołomstwa i niekompetencji.

! Odpowiedz
1 6 ~sxsxsx odpowiada ~NieZgadzamSię

oj tam oj tam... maciarewicz jest najlepszy... szczegolnie jak rozkminia tematy smolenskie... ten to ma leb... nie od parady... z takim ministrem obrony czuje sie tak bezpiecznie jakbym sobie fajeczke palil przy otwartym zbiorniku na stacji beznynowej....

! Odpowiedz
1 13 ~SynBiskupa

To jak PiS nazwie swoich chłopców? Smoleńsk qłwa!

! Odpowiedz
1 25 ~wsws

czas zlotych chlopcow sie skonczyl, bo zaczal sie czas misiewiczow...

! Odpowiedz
2 12 ~jurek35

Pani Premier Szpital Pro-Familia w Łodzi przyjął 2000 porodów nie otrzymał nawet złotówki z
NFZ bo beton kolesi z starych układów nie pozwala na to i chce doprowadzić szpital do upadłości,a utrzymanie Szpitala zmusi zgniłe układy w pozostałych szpitalach miasta do właściwej pracy.

! Odpowiedz
1 19 ~sexPISstolce_pl

Pani Premier kiedy kolejny zaciąg ?. Proszę o odpowiedź, motywując ją, uniżenie:

Też chcę iść na łupy. Ssie mnie strasznie.

Mam kwalifikacje np. CHĘCI. Warunek wystarczający spełniam.

! Odpowiedz
2 10 ~mówili_zapalŚWIAT

Wiwat Krystyna - gruba, lecz piękna rozgrzana do czerwoności dziewczyna ... .

! Odpowiedz
18 3 ~miro

głosny skowyt oszalałych lemingów oderwanych od żłoba świadczy jedynie ze Polska podąża we włąściwym kierunku :)

! Odpowiedz
0 6 ~benek

to kumple hoffmana to tez lemingi hehehe coś pis ma krótką ławkę fachowców

! Odpowiedz
1 9 ~aaa

Wie ktoś może kiedy się ten czas nareszcie skończył? Wczoraj czy dzisiaj?

! Odpowiedz
3 21 ~Polak

Co ona bredzi?
Przecież to za jej rządów obsadzono swoimi (bez wykształcenia i doświadczenia) znajomymi i rodziną chyba wszystkie stanowiska na poziomie rad nadzorczych i zarządów spółek państwowych. Efekt jest taki, że po roku działania tego rządu wchodzi CBA. Zmieniane są cynicznie przepisy, żeby móc zatrudniać swoich ludzi bez wykształcenia, albo z wykształceniem nieadekwatnym (aptekarzy - w obronie narodowej, astronomów w bankowości, etc).
Zniesiono konkursy, żeby zatrudniani członkowie rodzin nie musieli spełniać żadnych oczekiwań merytorycznych).
Tak cynicznych rządów nie było od czasów socjalizmu.
Wycieranie sobie gęby PO czy PSLem świadczy o tym, że ktoś usiłuje znowu odwrócić uwagę od problemu. To zresztą typowe dla tej zakłamanej kobiety.
Prawda jest jaka jest - to jest najgorszy i najbardziej cyniczny rząd od 1989 roku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 14 ~stop-pistra-szydłom

OBRZYDLIWA i ODRAŻAJĄCA osoba na foto do artykułu! - już z samej fizjonomii ciągnie złem i mataczeniem.

! Odpowiedz
11 2 ~spoko

ten sam gówno.zjad co podpisał się yon ?

! Odpowiedz
11 23 ~yon

Cyniczne , ohydne babsko.Po kursie składania paluszków.

! Odpowiedz
7 5 ~Europejczyk

yon czy sron, Na tym portalu potrzebne są argumenty, nie prostactwo. Nic nie masz do powiedzenia to pisz w onecie swoje brednie.

! Odpowiedz
10 6 ~polak

Yon, po twoim wpisie widzę, że korytko wyschło...... Jesteś pajac i tyle. A paluszki to teraz będziesz ssał, bo pewnie do uczciwej roboty nie pójdziesz, prawda ?

! Odpowiedz
8 0 ~ssssssssss

A który z ostatnich premierów nie był po kursie wizerunkowym. Tusk to taką dogłębną tresurę przeszedł, że aż przestał się zachowywać jak pospolity prostak i do dziś trzyma fason. No ale trudno powiedzieć co w głowie takiemu siedzi.

! Odpowiedz
0 8 ~stefan odpowiada ~polak

Używanie słowa "uczciwej roboty" w jakimkolwiek kontekście w rozmowiena temat działań tego "rządu" przez ostatni rok jest nieadekwatne i tworzy dysonans.
Tak nieuczciwego, zakłamanego, dzielącego społeczeństwo rządu nie było od zakończenia PRLu.
I tyle.

! Odpowiedz
0 9 ~ja odpowiada ~ssssssssss

A co ma Tusk do tego, że rząd tej kobiety obsadza wszystkie możliwe istniejące i nieistniejące stanowiska osobami z PiS???
I samo w sobie to nie byłoby nawet dziwne, ale oni instalują tam osoby kompletnie niemerytoryczne, bez doświadczenia, bez wizji rozwoju sektora etc. Najlepszy sposób, żeby firma, przedsiębiorstwo czy urząd działał źle to zainstalować tam posłusznych partii głupków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 15 ~Ogr

Burmiszczowa sama zaskoczona swoim awansem na pozycje premiera, miala by zabronic karier partyjnym towarzyszom ? Aptekarzom, oborowym, lesniczym, dojarkom ? Zloci chlocy i dziewczeta garna sie lawa i lawica na posady. I zadnej prywatyzacji, bo to zgorszenie boze !!

! Odpowiedz
4 17 ~krasnoludek

.Można kłamać? można-damy radę ...a ja słowa dotrzymuję" - mówiła szefowa rządu. .....
Mam wymienić wszystkie kłamstwa pani S. ?
Wystarczy jedno : Macierewicz nie będzie ministrem obrony....

! Odpowiedz
4 14 ~hipokrytka

"Czas złotych chłopców skończył się". Znaczy to, że PiS zakończył obsadzanie spółek swoimi darmozjadami.

! Odpowiedz
14 4 ~spoko

Znaczy to, że niektórym wydawało się że będzie tak jak było w rządzie Mc Donalda Tuska.

! Odpowiedz
0 7 ~nn odpowiada ~spoko

Misiewicz to ty?

! Odpowiedz
1 14 ~Dżejms

Nie zawsze zgadzam się z Korwinem ale jest na te bolączki lekarstwo które zaproponował - zmniejszać koryto! Mniej urz3dasów, niższe podatki, mniej regulafji i dodam ulgi dla Polaka a nie zagranicy. Postawić państwo na nogach a nie na głowie.

! Odpowiedz
1 8 ~jan

widac wyraznie ze rzad przygotowuje duzy dodruk pieniedzy na rynek, to spowoduje wzrost cen,wzrost niby wartosci aktywow w panstwie, by to jakos zakamuflowac ,tchorzewski glosi juz np.ze trzeba zwiekszyc wartosc nominalna spolek skarbu panstwa.tylko tak takie dzilanie mozna zrozumiec bo inaczej spolki skarbu panstwa , a potem i panstwo zaczelyby plajtowac.jest to wiec odwlekanie plajty, duzych skokow cen wszystkiego , w czasie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~spoko

Dodruk i wzrost cen ? To dlaczego w eurolandzie drukują miliardy dziennie i mają deflację ? Więcej wiedzy jan.

! Odpowiedz
2 6 ~JOJO

A co z Panem Kilianem? Gradem? Radziwiłłem tym od BOT???

! Odpowiedz
3 26 ~Rodak

Czy Pani Szydło robi z ludzi idiotów? Przecież ro za rządów Szydło dochodzi do skandalicznych przekretów- bez potrzebnego wykształcenia, bez niezbędnych kursów, bez doświadczenia zostaje sie w wieku 26 lat członkiem więcej niż jednej rady nadzorczej. Takich przypadków wymienianych w telewizji są dziesiątki czy setki- chodzi o nieprawidłowości. Pani Premier z oszukaniem 3 mln dzieci z 500+ sie udało i nie przeprosin - tego ludzie nie kupią

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 2 ~pik

Co z tego. Żeby przebić Peło i PSL trzeba by było takich zatrudnić ze 100.

! Odpowiedz
11 0 ~Europejczyk

Oczywiście w ciemnogrodzkiej TVN. Tam od rana sensacja za sensacją.

! Odpowiedz
0 8 ~nik odpowiada ~pik

Właśnie to, że masz zalany mózg papką z TVP – łykasz wszystko co mówi do Ciebie partyjna prezenterka niejaka Holecka.
Co to za mentalność, „peło kradło teraz czas na nas”.

! Odpowiedz
0 5 ~Polak odpowiada ~pik

a tak konkretnie to co masz na myśli?
Może podaj jakieś dane, liczby.
Ale konkretnie a nie ogólniki jak w ostatnim poście. Bo na razie to piszesz bzdury.

! Odpowiedz
4 23 ~DF

Teraz bedzie czas Misiewiczow.

! Odpowiedz
6 22 ~wchodzę_wPISdeczki_

Pani Premier kiedy kolejny zaciąg ?. Proszę o odpowiedź motywując:

Też chcę iść na łupy. Ssie mnie strasznie.

Mam kwalifikacje np. CHĘCI. Warunek wystarczający spełniam.

! Odpowiedz
5 17 ~lesio_SIEPACZpisowy

witamy kolegę. Takich nam trza. Twardych, nieugiętych, bez skrupułów.

! Odpowiedz
4 9 ~miecio_PISowy_MŁOT

pozdro, składaj papiery. Idzie zima, a u nas jak w ZOMO, zawsze jest co jeść i pić.

! Odpowiedz
3 5 ~bejsbolistaNARODOWY_

zapraszam na treningi, władania pałą, może się przydać na "spacerowiczów"

Pierwsze zajęcia planowane na 24.09.2016 r.

! Odpowiedz
2 5 ~januszek_JanczarMUCH

mnie tez wzięli, chronię tyły. Dobra kasa, roboty brak.

Dla mnie w sam raz, a i kariera z medalami gwarantowana.

! Odpowiedz
3 5 ~LEPKIEłapki1983PZPR

mnie PIOTROWICZ obiecał tekę Ministra Finansów jak ten Szaałamacha odejdzie.

ponoć przyjmują wszystkich. Każdy nabywa z czasem kwalifikacji.

Ja ze względu na praktykę i znajomości walę od razu do WERSALU.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~lesio_SIEPACZpisowy

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 19 ~hubal

Do słów Pani Beaty idealnie pasuje powiedzenie... Kowal zawinił, a cygana powiesili.
Szczyt hipokryzji!

! Odpowiedz
4 21 ~www

"Czas "złotych chłopców" w spółkach Skarbu Państwa się skończył - powiedziała premier Beata Szydło." - po czym zatrudniła nowych misiewiczów.

! Odpowiedz
5 23 ~Gospodarka_Głupcze

Beatka nie skumała że "Złoci chłopcy" to synonim Misiewiczów i innych ZiobroZiomali i używa tego w niewłaściwym kontekście.

Wygląda komicznie, ale pociesznie ;]

! Odpowiedz
4 12 ~www

Właśnie, jakby "dumała" nad tym którego nowego misiewicza zatrudnić.

! Odpowiedz
2 15 ~SPOKO

nadszedł czas na ZŁOTE DZIEWCZYNY ;-)

! Odpowiedz
3 8 ~tlk

Już dziś w Bratysławie, na nieformalnym spotkaniu unijnych ministrów handlu, rząd PiS ( Zdrajca Morawiecki ! ) ponad głowami Obywateli i Sejmu najprawdopodobniej zgodzi się na tymczasowe wprowadzenie umowy #CETA! Umowy, która będzie mieć fatalne skutki dla polskiej gospodarki, może zrujnować nasze rolnictwo. POMOZCIE NAGLOSNIC TA SPRAWE DLA DOBRA NAS WSZYSTKICH !!! UDOSTEPNIAJIE GDZie TYLKO MOZECIE !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~a_MOSIEKnaTO

CETA to kanadyjski klucz do rynku. USA mają tam swoje korporacje, to prawie to samo co TTIP

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 13 ~dewocja

To szydlo nie wie o czym mowi , a zawsze mowi to samo. Czas kolesiostwa za dojnej zmiany nigdy nie byl tak rozbuchany jak za bolszewickiej zmiany . Samych misiewiczow w PGZ juz naliczono ze 40-tu.

! Odpowiedz
3 9 ~trine

PO zrobila numer z OFE, PIS robi to na wieksza skale ze spolkami SP. Korwin ma racje nazywając ich "bandą czworga" - złodzieje.

! Odpowiedz
2 12 ~Daffa

To sa puste slowa niezaleznie jakiej masci polityk je wymawia. Chyba nie myslicie, ze ludzie garna sie do polityki z milosci do narodu? Garnek, liczy sie garnek. Gar musi byc.

! Odpowiedz
2 8 ~olo

koryto rACZEJ

! Odpowiedz
12 6 ~krewxxxzalewa

W końcu dość z tymi złodziejami, wywalić ich, deportować na Syberię, okradli Polaków z kasy i godności, złodzieje z PO

! Odpowiedz
7 16 ~a_jednak_dali

ostro w gardła na Nowogrodzkiej

Największy, Najmniejszy krzyczał: bierzcie PISbulle, zamiast Redbulle, a prawdziwe kacze skrzydła same wyrosną.

PO przy PISie, to zuchy, lub co najwyżej młodzi harcerze

! Odpowiedz
4 3 ~zero_do_ZERA_pl

mówił wczoraj, u nas trzeba takich, którzy dają "prosto w ryj", także słownie.

A jak się pyta dlaczego, to znaczy, że było za słabo.

Spójrz na PETRO, toż to sam Wersal, a my jak rozmawiamy, to tak, jak z Kułakiem i na glebę.

! Odpowiedz
2 6 ~rozszerzonaKONFISKAT

BROSZKA się skarżyła, że wczoraj "spcerowicze" próbowali się do nie dobrać, molestować.

Przecież MY tylko z gracją bolszewicką, obrabiamy na razie tylko rebeliantów z KASY

Nie wie, jak zareagować 24.09.2016 na ich pochody.

! Odpowiedz
0 13 ~pyt

kiedy tchórz pod trybunał stanu za wrogie działanie

! Odpowiedz
5 18 ~arek

Czas na rodzinę Beatki, familię Ziobry i chłopców Macierewicza. Za trzy lata Was już nie będzie i to najbardziej cieszy.

! Odpowiedz
2 18 ~paździoch

Witajcie złote dziewczyny

! Odpowiedz
5 18 ~AKTYWISTApis_2016

Wiwat Krystyna - gruba, lecz piękna rozgrzana do czerwoności dziewczyna ... .

! Odpowiedz
1 10 ~vacek odpowiada ~AKTYWISTApis_2016

Napalona ekogroszkiem

! Odpowiedz
2 21 ~edek

Pani premier swoimi rozsądnymi wypowiedziami ułatwia podejmowanie decyzji inwestycyjnych inwestorom na naszej giełdzie.

! Odpowiedz
11 33 ~wonzpisem

Od dziewięciu miesięcy krajem rządzi, kraj rozkrada i kraj niszczy banda pisowsko-radiomaryjnych złodziei. Jest to zgraja zdrajców o bolszewickiej mentalności z tajnymi powiązaniami z reżimem putina. Krótko mówiąc ta pisowsko-radiomaryjna zgraja to postsowiecka piąta kolumna, której zadaniem jest doprowadzenie w naszym kraju do jak najgłębszych podziałów społecznych, wywołanie chaosu gospodarczego oraz doprowadzenie do możliwie jak największego skłócenia Polski z Unią Europejską. Czym prędzej ten głupi naród się obudzi i wyrąbie siekierą tą sforę psów tym większe ma szanse na to, że ostatecznie nie obudzi się z ręką w nocniku. Won, won i jeszcze raz won z pisowsko-radiomaryjnymi bandytami sponsorowanymi przez putina i jego postsowiecką watahę!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 19 ~Aa

Mamy chłopców diamentowych.

! Odpowiedz
6 34 ~wchodzę_wPISsex

Pani Premier kiedy kolejny zaciąg ?.

Też chcę iść na łupy. Ssie mnie strasznie.

Mam kwalifikacje np. CHĘCI. Warunek wystarczający spełniam.

! Odpowiedz
4 18 ~lesio_SIEPACZpisowy

witamy kolegę. Takich nam trza.

! Odpowiedz
4 15 ~miecio_PISowy_MŁOT

pozdro, składaj papiery. Idzie zima, a u nas jak w ZOMO.

! Odpowiedz
4 10 ~bejsbolistaNARODOWY_

zapraszam na treningi, władania pałą, może się przydać na "spacerowiczów"

! Odpowiedz
3 11 ~januszek_JanczarMUCH

mnie tez wzięli, chronię tyły. Dobra kasa, roboty brak. Dla mnie w sam raz.

! Odpowiedz
2 9 ~LEPKIEłapki1983PZPR

mnie PIOTROWICZ obiecał tekę Ministra Finansów jak ten Szaałamacha odejdzie

! Odpowiedz
3 25 ~adam555

Jeśli standardem PiS jest wsadzanie swoich ludzi gdzie tylko się da bez wykształcenia, doświadczenia tylko że popiera PiS to gratuluje.Niech mi ktoś powie który polityk ponióśł za coś odpowiedzialność ( więzienie, konfiskata majątku) to utrata stołka to za mało.
Pani premier -puste słowa

! Odpowiedz
25 5 ~spoko

Zapamiętaj, że w PIS nie ma litości dla kombinatorów. Każdy kto nadużyje władzy lub podda się korupcji w rządzie, będzie surowo osądzony, bez względu na przynależność partyjną. Tak samo nieudacznicy zostaną rozliczeni, nie będzie dla nich tolerancji takiej jaka była w rządzie PO+PSL.

! Odpowiedz
2 20 ~PasazerNostromo odpowiada ~spoko

Oplulem monitor ze smiechu.

! Odpowiedz
1 13 ~rokokoko odpowiada ~spoko

Czy używanie telefonów podczas lekcji nie jest przypadkiem zabronione?

! Odpowiedz
0 19 ~adam555 odpowiada ~spoko

chyba jesteś mocno oderwany od rzeczywistości i nie wiesz co posłowie PiS wyrabiają lokalnie
PiS zwalnia wszędzie ludzi bezpartyjnych z doświadczeniem, wykształceniem a wsadza ludzi bez kompetencji,tylko że są z grona PiSu wiec nie pisz takich rzeczy PRAWDZWI NIEUDACZNICY TO PIS dlatego że tak postępują i krzywdzą masę ludzi, ale ty masz klapy na oczach po prostu bredzisz

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ~teraz_k_MY_twójPIS_

Najjaśniejszy, Najmniejszy się przeraził. Aktyw zarządczy "grabi" hurtowo wszystkie spółki SP

Trzeba zauważyć, że w tych spółkach siedzą teraz w zarządach i RN pisowcy. Ostatnio były naloty ABW, nie pytajcie o wyniki. Aby ktoś nie mógł kraść, musi nie mieć co kraść, KASĘ. Podwyższeniem Kapitału Podstawowego(Nominalnego) spółki, zmniejsza się radykalnie ilość gotówki w firmie, która mogła by ulec wyprowadzeniu przez ZAPRZYJAŹNIONYCH(np. umowy usług doradczych itd) , a przy okazji w ciągu kilku lat wpłynie do budżetu ok. 10 mld PLN, a PKO BP udzieli tym spółkom kilkanaście miliardów nie uwzględnionych rynkowo w wycenie PKO BP kredytów. Stąd wzrosty 3,31% w dniu 22.09.2016r. (jedne z lepszych w indeks branży bankowej). Bez tego czynnika akcje PKO BP wzrosły by o ok. 1,5-1,7%

WIG_Banki notowania: http://stooq.pl/q/i/?s=wig_banki&o=4&i

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~AKTYWISTApis_2016

Jak to jaki i jak? Normalnie jak w mafii. Jeden nagania, drugi bejsbolem daje w łeb i kradnie ;-)

! Odpowiedz
3 8 ~sprzedawcaUSŁUG

HORYZONT_alnych, tj. polisy parlamentarnej "Kupuj za Cudze, twój PIS"

A mówili ze PO "kradło", a pis robi to razy 2 do kwadratu, sześcianu.

Skąd to zdziwienie, że mało. damy radę

! Odpowiedz
5 20 ~svb

"Dodała, że "ministrowie nie są kadrowymi" i muszą pamiętać, że "ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie swoich resortów". "

dzieki za ministra Tchórzewskiego ! to dzięki niemu i waszym pomysłom kurs spółek energetycznych na GPW leży i kwiczy.

! Odpowiedz
15 5 ~Europejczyk

Jesteś tępakiem finansowym, kurs rośnie a ci sprzedawali akcje bo uwierzyli takim jak ty dostali po du.ie.

! Odpowiedz
3 10 ~13 odpowiada ~Europejczyk

Gdzie rosnie, na ktorej spolce?

Tak patrze na wykres i od objecia wladzy nowego rzadu kurs PGE spadl o okolo 1/3.

! Odpowiedz
2 20 -zbyszek1 odpowiada ~13

Już od dnia, dokładnie i precyzyjnie od dnia kiedy dowiedzieliśmy się, że plebejusze wybrali sobie toto na prezydenta kapitał odpłynął z rynku.

! Odpowiedz
9 20 ~oczarowany

W chlewie prezesa nastąpią zmiany przy korycie.
Nadchodzi druga zmiana Paskudztwa i Szumowin.

! Odpowiedz
6 5 ~manager

co ty bredzisz?

! Odpowiedz
6 6 ~psychoanalityk

Lubię czytać takie przejawy cierpienia prostaków. Nie ma argumentów to trzeba używać mowy nienawiści. oczarowany ty masz wielki problem ze sobą.

! Odpowiedz
2 9 ~oczarowany odpowiada ~psychoanalityk

Aby użyć argumentów trzeba mieć merytoryczna wypowiedź na bełkot odpowiada się podobnym bełkotem. Jest to dopasownie do dyskutantów oraz słuchaczy którzy są głownie z TKM. Na kłamstwa można nie reagować lub czasami zejść do poziomu oponenta. Pozdrawiam.
Ps. Słaby z Ciebie psychoanalityk skoro nie dostrzegasz stanu zdrowia nami rządzących. A to co napisałem jest po prostu prawdą - jedynie forma nie jest zbyt elegancka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 -zbyszek1 odpowiada ~psychoanalityk

Nie zauważyłeś, ~psychoanalityku, że hałastra zagarnia wszystko, wszystko co można obsadza swoimi a ponieważ nie ma ten lepszy sort kadr z kwalifikacjami, co przecież było wiadomo, to obsadza byle kim? Jesteś niewidomy czy to ci nie przeszkadza bo np. według Ciebie nasza chata skraja a liczy się zaspokajanie chorych emocji a nie dobro wspólne? Czy Ty który znajdujesz się na forum portalu ekonomicznego nie wiesz, że gospodarka zwalnia i to dramatycznie a inwestycje stanęły

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 7 ~lolopindolo

Trzy komentarze frustratów i brak merytoryki, czysty hejt. Szkoda czasu na takich.

! Odpowiedz
13 29 -zbyszek1

Łabędzi śpiew. A kogo ta prymitywna hałastra bez kwalifikacji ale za to naładowana chorymi emocjami może wystawić? Jedne miernoty zastąpi innymi. Wyniki ich rządów już odczuwamy w gospodarce.

! Odpowiedz
9 3 ~Europejczyk

zbyszek1 ? Znów ten agencina z PRL męczy internautów swoimi złotymi myślami.

! Odpowiedz
2 18 -zbyszek1 odpowiada ~Europejczyk

Nie zrobi z zapyziałego chama Europejczyka.

! Odpowiedz
5 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
16 7 ~powskiełoje odpowiada (usunięty)

Ty pewno z kodziarzy? Zrób zrzutę na Petru, bo mu braknie do pierwszego

! Odpowiedz
3 1 ~Europejczyk

Powiatowa ? Czyżby to była aluzja do matki Wojewódzkiego, czy może do jego narzeczonej ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil