Szwed: Wcześniejsze emerytury będą dobrowolne

Po obniżeniu wieku emerytalnego zostanie zachowana dobrowolność przechodzenia na emeryturę. Zapowiedział to w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

Szwed: Wcześniejsze emerytury będą dobrowolne
Szwed: Wcześniejsze emerytury będą dobrowolne (FORUM)

Sejm ma się dziś zająć prezydenckim projektem ustawy, przywracającej wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił, że decyzja o przejściu na emeryturę będzie dobrowolna. "To od pracownika będzie zależało, czy chce z tego skorzystać, czy nie" - powiedział wiceminister.

Dodał, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany przedstawić przyszłemu emerytowi, jaką emeryturę otrzyma, aby miał świadomość, jaką decyzję podejmuje. Stanisław Szwed podkreślił, że osoby, które przejdą na emeryturę, będą mogły sobie dorabiać. Gość PR 24 uznał za przeszacowane pesymistyczne prognozy opozycji, dotyczące finansowych skutków obniżenia wieku emerytalnego.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 ~As

Zawistne oszołomy. Przywileje emerytalne w wojsku już dawno zlikwidowano.

! Odpowiedz
0 8 ~rulon

Likwidacja przywilejów jestem za młody nich pracuje w policji wojsku strazy i po 15 latach zamiast na emeryturę na budowę fundamenty kopać i wyrównać staż pracy tak jak inni pracownicy w tym kraju pracuja którzy nie mają przywilejów a jest w rządzie siedzi w ciepelku chroniony jedzonko truneczki hotelik z najwyższej polki po kadencji też do ciężkiej roboty Najlepiej by było okres pracy połowa lekkiej polowa ciężkiej by wszyscy doświadczyli ciezaru wtem by wiedzieli jak zadzic by było wszystkim jednakowo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 9 ~Basia

to co z nami robią politycy woła o pomstę do nieba .
w jednej chwili robi się z nas biedaków , a oni biorą ile się da

! Odpowiedz
12 20 ~Karolina

Basiu nie pisz głupstw. POprzednicy kazali pracować do śmierci za głodową pensję. Aktualnie rząd zachowuje się uczciwie- jeżeli chcesz to pracuj ale jak nie jesteś w stanie to idz na emeryturę. Uczciwe podejście. Brawo

! Odpowiedz
13 7 ~asd odpowiada ~Karolina

Nikogo w Europie nie stać na tak niski wiek emerytalny, nie stać Holandii, nie stać UK, nie stać Niemców a Polaków stać... naprawdę się Pani czerwona lampka nie zapala?

! Odpowiedz
2 3 ~Franek odpowiada ~Karolina

Tylko na jaką emeryturę, na głodową

! Odpowiedz
1 19 ~Ferdek

ALBO ŚWIADCZENIE EMERYTALNE , RENTOWE albo PRACA NO I LIKWIDACJA PRZYWILEJÓW , WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW . Jak tego nie będzie to szkoda czasu na jakąkolwiek dyskusję .

! Odpowiedz
11 16 ~Jasko

Używając pisowskiego przedwyborczego słownictwa, każdy będzie miał prawo "pracować do śmierci", czyli do 67. roku życia

! Odpowiedz
5 18 ~ja

"wcześniejsze emerytury będą dobrowolne", a praktyka będzie taka, że pracodawca będzie miał okazję do uszczuplenia apanaży w zamian za pozostawienie emeryta na etacie.

! Odpowiedz
2 16 ~lewak

Kazdy wezmie emeryture i będzie dorabial jak da rade bo jak daja to na co czekać

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne