Szwed: Nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów

Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów - powiedział wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem". Przypomniał, że po raz pierwszy "czternastki" mają być wypłacone w listopadzie 2021 r.

(fot. Andrzej Hulimka / Forum)

"Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej czternastki dla seniorów. Czternastka zostanie najpewniej wypłacona po raz pierwszy w listopadzie 2021 r. Z kolei trzynaste emerytury są zapisane w ustawie, zostały wypłacone i nie ma zagrożenia, że nie będą wypłacane" - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

"SE" przypomina, że zgodnie z projektem "czternastki" w pełnej wysokości będą wypłacane tym, których świadczenie nie przekracza 2,9 tys. zł (potem będzie obowiązywała zasada "złotówka za złotówkę").(PAP)

ozk/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 samsonn

hodowcy GERIATRYCZNEGO ELEKTORATU kosztem Polski- glosujcie na nich ,glosujcie a w wagonach Wladimira sie na koncu znajdziecie

! Odpowiedz
0 42 marxs

słuchaj szwed ty chyba ze Szwecji jesteś bo inaczej byś wiedział że ZUS juz zbankrutował i juz w tym roku bedą wielkie problemy z wyplata emerytur i rent

! Odpowiedz
0 36 tu154sk

Już się cieszą ci starzy "emeryci" po 45 lat z policji , górnicy itp.

! Odpowiedz
4 37 marcinkrakow

Starzy maja w du.pie młodych - taka prawda jest. A starszych będzie coraz więcej ....

! Odpowiedz
4 21 disnej2x

znowu mi do kieszeni siegaja, musze chyba Mentzena zawolac -> https://www.youtube.com/watch?v=-XNhF7Tmoho

! Odpowiedz
4 72 reinonak

Zastanawiające dlaczego nikt nie protestuje przeciwko zwiększaniu wydatków budżetu państwa. Jest masa takich przykładów. Przykładowo, w 2005 r. górnicy zjechali "na Warszawę" by bronić przywileji górniczy które uposażały 45 letnich górników w 4000 zł miesięcznie. Kto za to płaci? Reszta Polski bo przecież nie Śląsk czy kopalnie. I co? I nic, żadnych kontrmanifestacji, żadnej obrony swoich ciężko zarobionych składek, podatków, no bo budżet nie nasz tylko polityków. Przeciętny podatnik Kowalski daje się doić różnym cwaniakom którzy siłowo wymuszają korzystne dla nich rozwiązania. Akceptuje to, a czasem nawet dopinguje strajkującym bo z natury jest przeciwko każdej władzy. Czy to normalne? Logiczną reakcją na takie pomysły jak czternastka powinny być strajki milionów osób w całym kraju, obrona naszych pieniędzy. Gdyby nie miliardy wydawane na przywileje emerytalne ludziom których łatwo przekupić, w budżecie wytworzyłaby się nadwyżka która mogłaby skutkować np. zmniejszeniem Vatu o pkt procentowy dla wszystkich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 51 r4k

Zgadzam się w 100%.
Dodam tylko jeszcze, że łączna wartość wszystkich przywilei emerytalnych udzielonych/wypłaconych od 89 roku przewyższa dług Polski.
Innaczej mówiąc, gdyby nie przywileje emerytalne bylibyśmy krajem bez długu, teraz mamy go ponad BILION PLN.

! Odpowiedz
3 68 margin50

Jeszcze nie tak dawno panowala opinia , ze nie ma komu pracowac na nasze emerytury z powodu nizu demograficznego i zwiazanego z tym deficytem w systemie emerytalnym.
Zamiast podniesc emerytom waloryzacje swiadczen oszukuje sie wszystkich kielbasa wyborcza przed kazda kampania.
Czeka nas grecka tragedia.

! Odpowiedz
2 49 dmarch1

Jesli budzet pozwoli.... Ha ha ha.

! Odpowiedz
24 5 and-owc

Emerytom się nalezy (długo nie pożyją) niech się cieszą na starość (nie radość) jak dzieci. Metoda "BIsmarka-kanclerza Rzeszy". Lepiej gospodarują jak młodzi (niedouczeni). Politycy "szumują" i piana leci z kufla (niedopita). Budzet jest z "gumy" pomożemy go rozciągnąć dla lepszego rozwoju młodzieży. "Jak hartowała się stal" -film.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne