Szwecja grozi wstrzymaniem połączeń kolejowych do Danii

Szwecja grozi wstrzymaniem połączeń kolejowych do Danii od 4 stycznia. Decyzja jest związana z trudnościami dot. nowych przepisów, które mają zmniejszyć ewentualny napływ imigrantów.

(YAY Foto)

Zgodnie z nowymi szwedzkimi rozwiązaniami, od 4 stycznia, przewoźnicy muszą sprawdzać, czy pasażerowie mają dokumenty. Jeśli ich nie posiadają, firmom transportowym grożą kary.

Państwowe koleje SJ twierdzą, że nie są w stanie wykonać tych żądań i w związku z tym podjęły decyzję o zawieszeniu połączeń. Tłumaczą, że kontrola dokumentów zajmuje zbyt dużo czasu, jest uciążliwa dla pasażerów, z których wielu to osoby podróżujące codziennie między dwoma krajami.

Inny operator kolejowy Oresundstag, który obsługuje jedynie połączenia między Szwecją a Danią, zapowiada zmniejszenie liczby kursujących pociągach w godzinach szczytu.

W tym roku do Szwecji przyjechało 150 tysięcy imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu.

IAR/Reuters/newdaily/dw.com/pp/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~elo

Jak się patrzy na te zjawiska, to człowiek zaczyna rozumieć skąd się mogła wziąć masowa ciemnota średniowiecza oraz dlaczego niegdyś ludzie tak chętnie i często organizowali krwawe wojny z byle powodu. Po prostu na masową głupotę i ciemnotę oraz zamęt polityczny wojna jest jedynym skutecznym środkiem. Dziś może jest inaczej o tyle, że mamy zajmującą umysły i czas technologiczno-informacyjną mamonę. Tylko czy to chwyci przy takim levelu prymitywizmu i takim przeludnieniu? Bo na pewno skorzystają na tym ci, którzy sobie tego na swój teren nie importują a będą jedynie korzystać z zagłębii taniej siły roboczej stworzonych w innych krajach (wraz ze wszystkimi problemami finansowo-organizacyjno-społecznymi).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~endzin

Rozmowa z Joanną Teglund, Polką od 1981 mieszkającą w Szwecji, która pracuje w szwedzkim urzędzie imigracyjnym od 12 lat. Wywiad przeprowadził Grzegorz Lindenberg.

https://rgrunholz.wordpress.com/2015/12/15/upadek-szwecji/

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~endzin

Owszem...
https://rgrunholz.wordpress.com/2015/12/15/upadek-szwecji/

! Odpowiedz
0 1 ~młotek

Spostrzeżenie IMO trafne, ale wyizolowane z całości systemu tak jak napisałeś daje fałszywy obraz sytuacji. "Zapomniałeś" dodać, że w demokracji niektóre stanowiska celowo obsadza się idiotami, osobami skorumpowanymi lub właśnie oderwanymi od realiów adkademickimi teoretykami (z silną etyką i zasadami, co skutecznie powstrzymuje ich od przywalenia młotkiem tam gdzie trzeba). Tymczasem ci co zgarniają i zdają sobie sprawę z konsekwencji, pozostają w cieniu i ciszy, a dodatkowo prawnie za nic nie odpowiadają.
(I to też jest bardzo uproszczony obraz, tylko wycinek całości zjawisk.)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Walsie

Czy ta szwedzka ministerzyna znowu płakała?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~last_starfighter

Blondynom zdaje się nie muszą sprawdzać dokumentów (chyba, że to byłby "rasizm"...), więc aż tyle roboty nie będzie.

! Odpowiedz
0 3 ~mi

No dobra to teraz z sensem .Jak niby kolejarze mieliby to robić ? Przed kazdymi drzwiami pociągu bramki?. A jak zatrzymają sto osób bez dokumentów to zamkną je w służbówce ? .? No może jakieś konkretne rozwiązania ? Sytuacja wymknęła się spod kontroli i teraz będzie spychanie jednych na drugich .Te tysiące bezimiennych już krążą po Europie .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Karol_Gdansk

jak nie masz dokumentow, to wysiadasz na przystanku na moscie... ups, zapomnialem ze tam nie ma dworca.... no coz, czyli tak zwany "wypad"

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil