Szwecja: dodatkowe miliardy koron dla imigrantów

Szwedzki rząd przyjął poprawkę budżetową, która zakłada zwiększenie o 11 miliardów koron - czyli prawie 5 miliardów złotych - finansowania kosztów związanych z przyjmowaniem imigrantów. Środki mają być podzielone pomiędzy urzędem migracyjnym i gminami do których napływa najwięcej uchodźców.

(YAY Foto)

Dotację 380 milionów koron otrzyma gmina Malmoe, niewiele mniej - Goteborg i Sztokholm. Resztę środków podzielą między sobą urząd migracyjny (961 milionów) i organizacje społeczne (200 milionów koron), które mają wzmocnić integrację imigrantów ze szwedzkim społeczeństwem. Według szwedzkiej minister finansów Magdaleny Andersson, rząd, by mógł sfinansować ten dodatkowy zastrzyk pieniędzy do budżetu, wziął pożyczkę.

Ogłoszona poprawka budżetu jest zaskoczeniem, bowiem w październiku ministerstwo finansów Szwecji domagało się od rządu szukania konkretnych propozycji oszczędności w wydatkowaniu budżetowych środków na utrzymanie imigrantów. Premier Szwecji Stefan Loefven również wielokrotnie wypowiadał się na temat zmniejszania kosztów polityki migracyjnej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Przemysław Gołyński/dj

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 13 ~NYT

Ten artykuł dedykuję totalnej opozycji, która tak krytykowała 500+ itp. na polskie dzieci. Czasami mam poczucie, iż to nie mogą być Polacy, choć wiem , iż są z obywatelstwa.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl