REKLAMA

Szwecja coraz bliżej NATO. Szefowa dyplomacji podpisała wniosek o wstąpienie kraju do Sojuszu

2022-05-17 09:39
publikacja
2022-05-17 09:39
Szwecja coraz bliżej NATO. Szefowa dyplomacji podpisała wniosek o wstąpienie kraju do Sojuszu
Szwecja coraz bliżej NATO. Szefowa dyplomacji podpisała wniosek o wstąpienie kraju do Sojuszu
fot. TT NEWS AGENCY / / Reuters

Szefowa dyplomacji Szwecji Ann Linde podpisała we wtorek wniosek o wstąpienie kraju do NATO. Dokument ma zostać wysłany do Brukseli, gdzie mieści się kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspólnie z Finlandią.

"Robimy to, co najlepsze dla naszego kraju" - skomentowała Linde po podpisaniu dokumentu.

Procedurę transmitowała na żywo szwedzka telewizja publiczna SVT, nazywając złożenie podpisu pod wnioskiem Szwecji do NATO "historyczną chwilą".

Dokument ma zostać złożony wspólnie z Finlandią, której parlament kontynuuje we wtorek debatę w tej sprawie. Tego samego dnia dwudniową wizytę w Sztokholmie rozpoczyna prezydent Finlandii Sauli Niinisto. Oczekuje się, że po decyzji fińskiego parlamentu Niinisto zatwierdzi na odległość wniosek Finlandii o wejście do NATO.

W Sztokholmie Niinisto zostanie przyjęty we wtorek przez króla Karola XVI Gustawa, a także spotka się m.in. z premier Magdaleną Andersson. W środę odwiedzi bazę szwedzkiej marynarki wojennej w Berga.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk 

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
7000
Rosja chciała większej granicy z NATO i będzie ją miała. Przejmując Ukrainę ta granica się znacznie by wydłużyła. Teraz już nie musi, niech zostawi Ukrainę w spokoju. Będzie miała dłuższą granicę z NATO dzięki Finlandii i Szwecji. Jeśli Rosja uważa że to za dużo to niech jej wojska wracają do siebie zostawiając również Polsce i Rosja chciała większej granicy z NATO i będzie ją miała. Przejmując Ukrainę ta granica się znacznie by wydłużyła. Teraz już nie musi, niech zostawi Ukrainę w spokoju. Będzie miała dłuższą granicę z NATO dzięki Finlandii i Szwecji. Jeśli Rosja uważa że to za dużo to niech jej wojska wracają do siebie zostawiając również Polsce i Litwie obwód Królewiec.

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki