REKLAMA

Sztab Ukrainy: na wojnie zginęło 90 tys. żołnierzy rosyjskich

2022-12-02 07:55
publikacja
2022-12-02 07:55

Na wojnie przeciwko Ukrainie zgięło ponad 90 tys. żołnierzy rosyjskiej armii - poinformował w piątek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Minionej doby poległo 650 wojskowych sił przeciwnika - dodano.

Sztab Ukrainy: na wojnie zginęło 90 tys. żołnierzy rosyjskich
Sztab Ukrainy: na wojnie zginęło 90 tys. żołnierzy rosyjskich
fot. STRINGER / / Reuters

Według ukraińskiego sztabu straty rosyjskiej armii od początku inwazji na Ukrainę wynoszą 90 090 osób. (https://tinyurl.com/2bzybecm)

W czwartek doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak powiedział, że od początku prowadzonej na pełną skalę wojny zginęło ok. 90 tys. rosyjskich żołnierzy, zaś wraz ze stratami sanitarnymi, obejmującymi wojskowych, którzy zostali ranni, przeszli amputację, ciężko chorują, oraz wziętymi do niewoli i tymi, którzy zaginęli bez wieści, nieodwracalne rosyjskie straty na wojnie sięgają ok. 200 tys.

Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów amerykańskiej armii, gen. Mark Milley szacował w połowie listopada rosyjskie straty poniesione na Ukrainie od 24 lutego na ponad 100 tys. zabitych i rannych. Ocenił, że podobne straty poniosła strona ukraińska.

Podolak przekazał z kolei również w czwartek, że według oficjalnych szacunków na wojnie zginęło "od 10 do 12,5-13 tys." ukraińskich żołnierzy.

Dzień wcześniej Ołeksij Arestowycz, inny doradca prezydenta, poinformował, że liczba poległych wojskowych ukraińskich to "trochę ponad 10 tys.", zaś rannych zostało kilkadziesiąt tysięcy osób. Podkreślił przy tym, że 96 proc. z nich wraca na front.

ndz/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Straty okopanych w defensywie Rosjan - 90 tys., straty ukraińskie w szturmach na rosyjskie pozycje 10-13 tys. Czy ukraiński sztab uważa, że wszyscy ludzie to idioci? Czy jest jakiś poziom absurdu i zwykłej głupoty, której propaganda ukraińska nie przekroczy?
endes
Ukraińcy mówią o stratach przeciwnika?… cóż oni mogą wiedzieć!?… swoich nie raczą dokładnie policzyć albo podać wiarygodna liczbę do publicznej wiadomości… wiadomo tak chce propaganda.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki