REKLAMA

Szpital Narodowy wznawia działanie

2021-11-25 16:01
publikacja
2021-11-25 16:01
Szpital Narodowy wznawia działanie
Szpital Narodowy wznawia działanie
/ Szpital Narodowy CSK MSWiA

W czwartek, o godz. 17 Szpital Narodowy w Warszawie wznowi działanie i przyjmie pierwszych pacjentów; osiągnęliśmy pełną gotowość, mamy kadrę i sprzęt - poinformował PAP wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

Szpital na PGE Narodowym, zarządzany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w stolicy, wznawia działanie w czwartek, o godz. 17. Od tej godziny ma też przyjmować pierwszych pacjentów.

"Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie" - powiedział PAP Poboży, który w resorcie nadzoruje Departament Zdrowia.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu gotowych będzie na razie 100 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, od grudnia może zostać rozszerzony do 285 łóżek, a potem zależnie od rozwoju sytuacji.

Poboży za uruchomienie szpitala podziękował kierownikowi placówki i pracownikom CSK MSWiA. "Dziękuję dyrektorowi Arturowi Zaczyńskiemu i jego ekipie z Centralnego Szpitala Klinicznego za determinację i poświęcenie w pracy nad jak najszybszą reaktywacją Szpitala Narodowego" - powiedział.

Szpital Narodowy, zgodnie z decyzjami wojewody i ministra zdrowia, to ósmy szpital tymczasowy, jaki będzie teraz działał w województwie mazowieckim.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
carlito1
rzeka szmalu płynie dalej :):)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki