Szkolenia tirowców, jak "walić w osobówkę"; Grabarczyk zapowiada konsekwencje

Na obowiązkowych szkoleniach kierowców tirów ich uczestnicy uczą się, jak fałszować podpisy i powodować wypadek, by nie narażać ładunku - wynika z pokazanych przez TVN24 nagrań ze szkoleń. Minister infrastruktury zapowiada konsekwencje wobec szkoleniowców.

TVN i TVN24 pokazały w czwartek nagrania ze szkoleń kierowców tirów - organizowanych przez Ogólnopolskie Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego - na których wykładowcy nakłaniają, aby w razie zagrożenia na drogach nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. "Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg" - takie instrukcje mogli usłyszeć uczestnicy.

"Ten instruktaż to jak podżeganie do przestępstwa" - powiedział TVN24 minister Cezary Grabarczyk i zapowiedział, że w piątek spotka się z wiceministrem infrastruktury Tadeuszem Jarmuziewiczem, odpowiedzialnym za transport drogowy. Nie wykluczył też, że resort zawiadomi prokuraturę.

Jak podał TVN24, nagrania, które dokumentują patologiczne szkolenia kierowców zawodowych w ramach obowiązkowych szkoleń okresowych, zostały wykonane w grudniu i styczniu w kilku ośrodkach szkoleniowych w Polsce - Kielcach, Kościerzynie i Bralinie. (PAP)

bk/ jra/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil