REKLAMA

Szefowa KE apeluje o szybką ratyfikację planu odbudowy UE

2020-09-28 22:31
publikacja
2020-09-28 22:31
fot. Marian Weyo / Shutterstock

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaapelowała w poniedziałek w Lizbonie do członków UE o szybką ratyfikację planu odbudowy gospodarczej Unii po koronakryzysie.

W pierwszym dniu trzydniowej wizyty w Lizbonie szefowa KE podkreśliła, że szybkość wdrożenia w życie programu odbudowy europejskiej gospodarki jest kluczowym czynnikiem poprawy ekonomicznej kondycji państw UE w dobie koronawirusa.

Podczas wieczornego spotkania z premierem Portugalii Antonio Costą von der Leyen stwierdziła, że program odbudowy unijnej gospodarki po epidemii powinien zostać przygotowany “adekwatnie na miarę każdego z państw członkowskich”, ale “wciąż prowadzone są w tej sprawie twarde negocjacje”.

“W chwili kiedy wszystkie kraje członkowskie ratyfikują program odbudowy, KE przekaże im środki finansowe. Wierzymy, że nastąpi to w bardzo krótkim czasie” - dodała von der Leyen.

Szefowa KE podczas wieczornej konferencji prasowej w Lizbonie wyraziła też nadzieję na zawarcie szybkiego porozumienia UE z Wielką Brytanią w sprawie brexitu.

“Liczę na odpowiedzialność ze strony władz brytyjskich w okresie, kiedy nasze gospodarki są tak bardzo doświadczone przez epidemię” - podsumowała szefowa KE.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ zm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki