Szefernaker: Nie odstąpiliśmy od tematu województwa środkowopomorskiego

Nie odstąpiliśmy od tematu województwa środkowopomorskiego - zapewnił w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Malechowa (Zachodniopomorskie) wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

W niedzielę wiceminister Paweł Szefernaker, któremu towarzyszyli m.in.: europoseł Czesław Hoc i radny sejmiku województwa Krzysztof Nieckarz, spotkał się w Malechowie (Zachodniopomorskie) z mieszkańcami.

"Myślę, że w najbliższym czasie będą dobre wiadomości dla Pomorza Środkowego w sprawie drogi S6" powiedział Szefernaker. Jak dodał, będzie mógł je przekazać w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Poinformował też, że z 500 mln zł dodatkowo przekazanych przez rząd na budowę dróg gminnych i powiatowych w tym roku 30 mln zł trafi do województwa zachodniopomorskiego. W kolejnych dwóch latach, zgodnie z programem rządu, na drogowe inwestycje w kraju ma zostać wydanych 5 mld zł.

"My ciągle nie odstąpiliśmy od tematu województwa środkowopomorskiego" - podkreślił też wiceszef MSWiA.

W niedzielę w Trzciance prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Koszalin powiedział, że "niewykluczone jest referendum w sprawie utworzenia województwa środkowopomorskiego".

"O tę sprawę niewątpliwie, po wyborach samorządowych, zapytamy społeczeństwo. Nie chcemy o tym decydować bez ludzi" - powiedział prezes PiS Radiu Koszalin. "Ja osobiście uważam to za uzasadnione. Tutaj rzeczywiście jest bardzo duża odległość między dwoma centrami - Szczecinem i Trójmiastem. Przydałoby się jakieś centrum decyzyjne w środku tego. To akceptuje wielu ludzi w Koszalinie, ale już w Słupsku, który byłby włączony w to województwo, jest znacznie gorzej" - ocenił w rozmowie z radiem Jarosław Kaczyński. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ hgt/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 9 pluto85md

5-te wybory z rzedu chca wygrac na tym samym. Wiele wskazuje na to ze ciemny lud znow to kupi. Chyba nie ma tu juz perspektyw. To nie jest kraj dla mlodych ludzi.

! Odpowiedz