REKLAMA

Szef węgierskiej dyplomacji: Do Europy zmierza 35 milionów uchodźców

2015-09-18 13:11
publikacja
2015-09-18 13:11

Państwa Europy powinny wzmacniać swoje granice, ponieważ na Stary Kontynent zmierza od 30 do 35 milionów uchodźców. Kraje te boją się nazywać rzeczy po imieniu - twierdzi szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó. Zarzuca rządom europejskim, że działają, sugerując się "kłamliwymi doniesieniami mediów". Dlatego - jak wyjaśnia - Budapeszt stoi na stanowisku, że Europa nie zdoła przyjąć setek tysięcy czy milionów imigrantów ekonomicznych.

fot. CSABA SEGESVARI / / EastNews
"Możemy kontrolować kryzys, tylko wtedy, gdy utrzymamy i wzmocnimy zasady szengeńskie"- mówił minister.

15 września na Węgrzech weszło w życie prawo wzmacniające kontrole granic w tym kraju. Przewiduje ono m.in. udział armii w tych kontrolach, sądowe karanie tych, którzy nielegalnie przekraczają granicę, a także osób im pomagających. W rezultacie tych zmian, uchodźcy musieli szukać innych dróg na północ Europy.

Od początku 2015 roku na teren Unii Europejskiej przybyło około pół miliona uciekinierów, głównie z Bliskiego Wschodu. Każdego dnia przypływają kolejni.

Komisja Europejska oświadczyła, że obecny kryzys migracyjny w świecie to najpoważniejsze wyzwanie od czasów II wojny światowej.

RiaNowosi/IAR/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Komentarze (179)

dodaj komentarz
~adolf
natychmiast brac ludzi na przeszkolenia do wojsk nim bedzie za pozno...Rzad otworz wreszczcie oczy...mobilizacja juz musi byc ...zegar tyka...poczytajcie przepowiednie---zaczelo sie...
~lowa
To już koniec,nic nas nie uratuje. Fiutin zaciera ręce że europa ma jakieś zajęcie będzie się mógł spokojnie zająć Ukrainą. Potem nami,nikt w Eurokołchozie nawet nie mrugnie okiem jak tu do nas wpadnie.Jakiś czas temu przecież to przerabialiśmy.Wszyscy powinni popatrzeć co dzieje się w krajach gdzie to towarzystwo To już koniec,nic nas nie uratuje. Fiutin zaciera ręce że europa ma jakieś zajęcie będzie się mógł spokojnie zająć Ukrainą. Potem nami,nikt w Eurokołchozie nawet nie mrugnie okiem jak tu do nas wpadnie.Jakiś czas temu przecież to przerabialiśmy.Wszyscy powinni popatrzeć co dzieje się w krajach gdzie to towarzystwo już jest. Najgorsze jest to że Polacy nie mają żadnego doświadczenia w starciu z odmiennymi "cywilizacjami"
~endi
Makrela wyszkoli ciapciatych na janczarów , da im broń i gwarancję otrzymania części ziem rosyjskich na własność po wygranej wojnie z Rosją , do podziału tortu zostaną oczywiście zaproszone Chiny , które choć na początku poprą Rosję to jednak w decydującym momencie przejdą na naszą stronę , NATO pierwsze zaatakuje Makrela wyszkoli ciapciatych na janczarów , da im broń i gwarancję otrzymania części ziem rosyjskich na własność po wygranej wojnie z Rosją , do podziału tortu zostaną oczywiście zaproszone Chiny , które choć na początku poprą Rosję to jednak w decydującym momencie przejdą na naszą stronę , NATO pierwsze zaatakuje gdy wszyscy nie będą się tego w ogóle spodziewali , sami zobaczycie
~StanRS
Cała ta polskojęzyczna menażeria z PO, lewacy i "biskupi" polskojęzyczni, którzy są za "uchodźcami", żeby wpuszczać wszystkich do Europki jak leci na swoją zgubę. Proponuję, żeby wzięli oni każdy po jednej rodzinie "imigrantów z Afganistanu, Pakistanu, Kaukazu, Syrii i czarnej Afryki do swoich Cała ta polskojęzyczna menażeria z PO, lewacy i "biskupi" polskojęzyczni, którzy są za "uchodźcami", żeby wpuszczać wszystkich do Europki jak leci na swoją zgubę. Proponuję, żeby wzięli oni każdy po jednej rodzinie "imigrantów z Afganistanu, Pakistanu, Kaukazu, Syrii i czarnej Afryki do swoich domów. I niech utrzymują ich, leczą za swoje pieniądze, skoro oni są tacy "dobrzy" i politpoprawni. Chcą oni zrobić z Europy i Polski drugą Szwecję. Gdzie gwałty, rozboje, pobicia rodowitych Szwedów przez kolorowych są na porządku dziennym.
~opty
..a ci z PO europosły to kto to takie ? ......jakieś dziwne nazwiska.....ja na nich przecie nie głosowałem....
~miro
"Słonica w składzie porcelany? Merkel w ogniu krytyki Niemców za nieudolną politykę wobec imigrantów"
~miro
do zimy bezrobocie w europie spadnie do zera, wszyscy pod lewackim nadzorem bedą budowali meczety
~AntyMahdi
Wiadomosc dla imigrantow od burmistrza wegier
youtube.com/watch?v=fgJRjy2Xc0c
~Kleszcz
Hej. Na szybko analizując sytuację graniczną w unii. Wiemy, że od kilku lat Hiszpania uszczelniła swoje granicę (płoty, zasieki) Niemcy nie mają z tym żadnego problemu (przyzwolenie). Kiedy to samo robi Wiktor Orban Niemcy podnoszą wrzask. Pytanie dlaczego. Szybki rzut oka na mapę i sprawa wyjaśniona. Hiszpania zablokowała Hej. Na szybko analizując sytuację graniczną w unii. Wiemy, że od kilku lat Hiszpania uszczelniła swoje granicę (płoty, zasieki) Niemcy nie mają z tym żadnego problemu (przyzwolenie). Kiedy to samo robi Wiktor Orban Niemcy podnoszą wrzask. Pytanie dlaczego. Szybki rzut oka na mapę i sprawa wyjaśniona. Hiszpania zablokowała granicę od strony zachodniej unii. Gdyby granica nie była chroniona to z Hiszpanii do Francji a potem do Niemiec, droga stała by otworem. Nie powstrzymano by tego najazdu. Orban blokuję granicę od strony południowej unii i tutaj Niemcy mają problem, zaczyna się lament, medialny lincz.. Czyli nie chodzi o zablokowanie granic unii ale zablokowanie granic starej unii. Co by się stało, gdyby Orban nie zablokował granicy. Proste Niemcy i Austria od razu zablokowali by swoje granice i uszczelnili na fest. Tym samym fala najeźdźców zalałaby Europę środkowo-wschodnią i oto właśnie chodzi w dużej mierze Niemcom. Jednak plan nie wypalił a sami najeźdźcy prą tylko do Germany.
~JA6969
Za uchodzców podziękujmy naszym wspaniały sojusznikom hamerykanom którzy to załatwili kilka reżimów wcześniej przez nich finansowanych szczodrze.
Jak rozwiązac problem? Zapakować uchodzców na statki i odesłać do us-ra. Niech spijają śmietankę z tego co sami naważyli.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki