Szef urzędu kanclerskiego: Merkel cieszy się dobrym zdrowiem

2019-07-17 20:08
publikacja
2019-07-17 20:08

Kanclerz Niemiec Angela Merkel cieszy się "dobrym zdrowiem" i jest gotowa rządzić krajem do 2021 roku, czyli do końca swojej kadencji - powiedział w środę agencji Reutera szef urzędu kanclerskiego Helge Braun.

/ fot. Darmer/Davids/Ropi / Reuters

Zdaniem Brauna wyzwania, przed którymi stoją Niemcy, powodują, że rząd obchodzącej w środę 65. urodziny Merkel musi wytrwać do końca swojej kadencji. "Nie wydaje mi się, że SPD wycofa się" z koalicji - stwierdził Braun, podkreślając, że gabinet w Berlinie w najbliższej przyszłości mierzyć się będzie m.in. z kwestią brexitu.

"Nie mogę oczekiwać, że niemiecka Volkspartei (partia masowa - PAP) powie: +to jest dla nas moment odwrócenia się i zajęcia się sobą+" - podkreślił.

Niepotrafiący od miesięcy wydobyć się z sondażowego dołka niemieccy socjaldemokraci byli przeciwni nominacji Ursuli von der Leyen, politycznej sojuszniczki Merkel, na szefową KE.

Kanclerz Niemiec miała w ostatnim czasie powtarzające się napady drgawek. Do pierwszego ataku doszło 18 czerwca, kiedy witała w Berlinie nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Sytuacja powtórzyła się 27 czerwca w zamku Bellevue, siedzibie prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera, podczas zaprzysiężenia nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht, oraz 10 lipca w czasie wizyty premiera Finlandii Anttiego Rinne.

Szefowa niemieckiego rządu przekonuje, że pierwszy napad był spowodowany odwodnieniem i upałami. Kolejne miały według niej podłoże psychiczne.

Dokładna przyczyna dolegliwości niemieckiej polityk nie jest znana. W czwartek Merkel zapewniła, że dba o swoje zdrowie oraz zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na niej w związku z pełnioną funkcją.(PAP)

mobr/ kar/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
Opowiadanie o tym że nic się nie dzieje wyssali z mlekiem matki bazując na latach minionego wieku od jednego pana. W tym Niemcy sa MISTRZAMI SWIATA w zaklinaniu rzeczywistości

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki