REKLAMA

Szef niemieckiego MSZ zadowolony z decyzji Kongresu USA blokującej szybkie wycofanie wojsk z Niemiec

2020-12-04 15:04
publikacja
2020-12-04 15:04
fot. Bumble Dee / Shutterstock

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas wyraził w piątek zadowolenie z decyzji Kongresu USA, który w projekcie budżetu obronnego zawarł przepisy blokujące szybkie wycofanie amerykańskich wojsk z Niemiec.

Maas odniósł się w ten sposób do uzgodnionego przez obie izby Kongresu tekstu ustawy o wydatkach na obronę (NDAA), w którym Kongres wyraził poparcie dla utrzymania obecności wojskowej w Niemczech i zamieścił zapisy, które znacznie utrudniłyby wykonanie decyzji administracji prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu około jednej trzeciej z ponad 38 tys. stacjonujących tam żołnierzy.

"Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnej informacji o redukcji liczby żołnierzy, która została ogłoszona w lipcu, więc nie mogę powiedzieć, jakie są plany lub czy w ogóle istnieją" - powiedział Maas podczas konferencji prasowej. "Ale cieszymy się, że jest zgoda między Republikanami i Demokratami w Waszyngtonie co do rewizji tej decyzji" - dodał.

Dyplomata oznajmił, że żołnierze USA są mile widziani i przyczyniają się do bezpieczeństwa kraju oraz całego kontynentu.

W październiku były szef Pentagonu Mark Esper zapowiedział, że część z wycofywanych z Niemiec żołnierzy może trafić do Polski. (PAP)

osk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki