REKLAMA

Szef brytyjskiej komisji spraw zagranicznych: samoloty nie powinny latać nad Białorusią

2021-05-24 09:25
publikacja
2021-05-24 09:25
Szef brytyjskiej komisji spraw zagranicznych: samoloty nie powinny latać nad Białorusią
Szef brytyjskiej komisji spraw zagranicznych: samoloty nie powinny latać nad Białorusią
fot. Drop of Light / / Shutterstock

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych brytyjskiej Izby Gmin Tom Tugendhat wezwał w poniedziałek wszystkie cywilne linie lotnicze do zaprzestania lotów nad Białorusią po - jak to ujął - "akcie piractwa powietrznego" ze strony Alaksandra Łukaszenki.

"Musimy powstrzymać wszelkie samoloty przed przelatywaniem nad Białorusią. To jest akt piractwa powietrznego połączony z porwaniem, a w końcu prowadzący do uprowadzenia" - powiedział Tugendhat w Radiu Times.

"Kolejną rzeczą, którą musimy zrobić, to nałożyć bardzo surowe sankcje na reżim Łukaszenki" - podkreślił.

W niedzielę samolot linii Ryanair lecący z Aten do Wilna został zmuszony do lądowania w stolicy Białorusi Mińsku wskutek nieprawdziwej informacji o ładunku wybuchowym na pokładzie. Na lotnisku w Mińsku białoruskie władze zatrzymały opozycyjnego aktywistę, dziennikarza i blogera Ramana Pratasiewicza, który był na pokładzie. Władze Białorusi potwierdziły, że poderwały myśliwiec MiG-29 do pasażerskiej maszyny. Działania Białorusi potępiło w niedzielę wiele państw, w tym Polska, zarzucając jej władzom złamanie prawa międzynarodowego, piractwo, „terroryzm państwowy” i „porwanie samolotu”. (PAP)

bjn/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
A czym niby rózni się zatrzymanie przez policję tira przejezdzajacego tranzytem przez jakiś kraj i skontrolowanie ładunku od zatrzymania samolotu przelatującego nad jakimś krajem i skontrolowania go? To jedynie kwestia trudniejszego manewru. USA nie miało problemu z tym żeby sciągnąć na ziemię boliwijski samolot i to A czym niby rózni się zatrzymanie przez policję tira przejezdzajacego tranzytem przez jakiś kraj i skontrolowanie ładunku od zatrzymania samolotu przelatującego nad jakimś krajem i skontrolowania go? To jedynie kwestia trudniejszego manewru. USA nie miało problemu z tym żeby sciągnąć na ziemię boliwijski samolot i to w dodatku dyplomatyczny, gdzie podejrzewali że na pokładzie jest Snowden. Wtedy nie słyszałem jakoś świętego oburzenia z tego powodu. Mało tego, "wolne" media milczały jak zaklęte.
taki-ktos-jak-ja
To prawda. Mamy wszechobecną obłudę.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki