REKLAMA

Szef Pentagonu uczestniczył w symulacji wojny jądrowej z Rosją

2020-02-23 03:41
publikacja
2020-02-23 03:41

Minister obrony USA Mark Esper wziął udział w ćwiczeniach symulujących wojnę jądrową z Rosją - poinformował Pentagon. Przewidywały one odwet nuklearny Stanów Zjednoczonych na Rosję po ataku jądrowym rosyjskiego wojska na terytorium NATO w Europie.

/ fot. Lisa Ferdinando / Reuters

Symulacja odbyła się w tygodniu w dowództwie operacyjnym w Nebrasce. Podczas briefingu w Pentagonie o jej szczegółach informował wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu.

Odgrywany w ćwiczeniach scenariusz obejmował atak jądrowy Rosji "na cel NATO w Europie" - tłumaczył Esper. W trakcie "mini-ćwiczenia" - jak dodał - wojsko Stanów Zjednoczonych odpowiedziało "ograniczonym" atakiem nuklearnym. Urzędnik nie sprecyzował dokładnego sposobu oraz miejsca odwetu.

Według przedstawiciela Pentagonu Esper został poinformowany o zagrożeniu nuklearnym ze strony Korei Północnej, Rosji oraz Chin.

Portal National Defense zaznacza, że chociaż amerykańskie wojska regularnie przeprowadzają symulacje wojny jądrowej, to udział w nich ministra obrony "jest niezwykły".

Do Europy dotarły w tym tygodniu pierwsze amerykańskie transporty wojskowe na ćwiczenia "Defender Europe 2020". W ich ramach na Stary Kontynent zostanie przerzuconych 20 tys. żołnierzy USA. Będzie to największa operacja transportu wojsk z USA do Europy od 25 lat.

Oprócz operacji logistycznej w ramach "Defender Europe 2020" zaplanowane są też ćwiczenia na terytorium Niemiec, Polski, Gruzji i krajów bałtyckich. W sumie, do czerwca, weźmie w nich udział 37 tys. żołnierzy z 18 krajów. Potem amerykańscy wojskowi i sprzęt wrócą za ocean.

Jednym z celów Stanów Zjednoczonych jest przećwiczenie w ramach tych manewrów przerzucania dużych kontyngentów wojsk do Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.(PAP)

mobr/ zm/

Źródło:PAP
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (22)

dodaj komentarz
sztos1
Znaczy się los POLSKI jest przesądzony .
mooooo
Amerykanie Europę zachodnia traktują jak swoją własność ??Nie słychać ani nie widać aby Putin do byłych niemieckich wschodnich landów czy do Czech aby symulować lub uczestniczyć w ataku jądrowym dla ruskich wojna skończyła się w 1945 wraz z kapitulacja Niemiec ale dla USA jeszcze trwa i trwać będzie puki my żyjemy Amerykanie Europę zachodnia traktują jak swoją własność ??Nie słychać ani nie widać aby Putin do byłych niemieckich wschodnich landów czy do Czech aby symulować lub uczestniczyć w ataku jądrowym dla ruskich wojna skończyła się w 1945 wraz z kapitulacja Niemiec ale dla USA jeszcze trwa i trwać będzie puki my żyjemy w latach 50-tych zagrożeniem był komunizm a teraz demokracja albo tylko chyba tyle ze ktoś się ruskim urodził
angol
W dniu dzisiejszym również został wyemitowany przez jedną z platform film dokumentalny pod tytułem : ,, Gorbaczow i zmarnowana szansa na pokój '', w którym począwszy od skutków zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki przedstawiono rozbrojeniowy proces negocjacyjny między innymi porozumienia w Genewie W dniu dzisiejszym również został wyemitowany przez jedną z platform film dokumentalny pod tytułem : ,, Gorbaczow i zmarnowana szansa na pokój '', w którym począwszy od skutków zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki przedstawiono rozbrojeniowy proces negocjacyjny między innymi porozumienia w Genewie czy Rejkjawiku, umieszczono zdjęcia Syrii i Libii po tych ''cywilizowanych '' interwencjach zachodu oraz co jest oczywiste padły znamienne słowa : oni na zachodzie nie dotrzymują żadnych porozumień.
znawca_wszystkiego
Atak Rosji na Europę, buhaha, mokry sen tych zasrańców zza oceanu.
staszek55
W ciekawych czasach przyszło nam żyć, a ten news to nic innego jak wiadomość dla Turcji i Rosji w Syrii.
marianpazdzioch
Chyba już coraz mniej z ruskim się liczą, że tak sobie ogłaszają takie nowiny.
tygztqbq77n5mg9ercmet
Piszesz tak, jakby mieli z kim się liczyć. Rosja, to kraj, w którym niedługo zacznie się katastrofalne załamanie demograficzne. Brakuje im wykształconych inżynierów i lekarzy. Od czasów świetności ZSRR obcinali wydatki na wyższą edukację i zacznie się to mścić. Więc Rosja przestaje się liczyć w wojnie mózgów.Piszesz tak, jakby mieli z kim się liczyć. Rosja, to kraj, w którym niedługo zacznie się katastrofalne załamanie demograficzne. Brakuje im wykształconych inżynierów i lekarzy. Od czasów świetności ZSRR obcinali wydatki na wyższą edukację i zacznie się to mścić. Więc Rosja przestaje się liczyć w wojnie mózgów. Rosyjskie _wysokie_ technologie są z czasów ZSRR więc tak samo jak ludzie, zaczynają się sypać ze starości. Lada moment nie będą mogli mieć pewności, że broń jądrowa, którą dysponują, będzie sprawna. Nie będą mogli też przywrócić jej do sprawności, bo bazuje ona na przestarzałych podzespołach, których się już ani nie produkuje, ani nie mają możliwości wyprodukowania specjalnie na życzenie rządu.

Pieniądze biorą z surowców, których nie przybywa. Ceny surowców energetycznych od niedawna zaczęły być obniżane przez eksport z USA. Podatków nie mają komu podnieść, bo albo ludzie wymierają, żyjąc poniżej ubóstwa, albo ta wegetacja pozbawia ich możliwości płacenia większych podatków w wieku produkcyjnym. Kreml zbyt długo trzymał ludzi w ekonomicznym upodleniu i ich wyzyskiwał fiskalnie. Teraz Rosjanie wyniszczeni życiem są zdemoralizowani i bez przyszłości.

Nie będąc w stanie wypracować pieniędzy, muszą je komuś ukraść. Pozostaje im desperacka próba zniewolenia mniejszych sąsiadów. USA jest oczywiście zbyt daleko i zbyt dobrze chronione przez potężne wojsko.
znawca_wszystkiego odpowiada tygztqbq77n5mg9ercmet
masz dobrego dealera.
tygztqbq77n5mg9ercmet odpowiada znawca_wszystkiego
Proszę o merytoryczne uwagi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki