REKLAMA

Szef Parlera: Giganci technologiczni nie dawali sygnału, że ich groźby były poważne

2021-01-17 16:22
publikacja
2021-01-17 16:22
fot. viewimage / Shutterstock

Giganci technologiczni Amazon, Apple i Google aż do ostatniej chwili nie dali serwisowi społecznościowemu Parler żadnych sygnałów, że groźby dotyczące uniemożliwienia pobierania aplikacji były "śmiertelnie poważne" - powiedział szef Parlera John Matze w rozmowie ze stacją z Fox News.

W weekend po zamieszkach, do których doszło 6 stycznia na Kapitolu, Parler został usunięty z Google Play i Apple App Store. Wkrótce potem Amazon Web Services odłączyło Parler od swoich serwerów.

„To bardzo, bardzo interesujące, że wszyscy dokładnie tego samego dnia, bez wcześniejszego zasygnalizowania, nigdy nam nie sygnalizowali, że jest jakiś poważny lub istotny problem z naszą aplikacją. Ale (...) wszyscy tego samego dnia wysyłają nam te bardzo groźne zawiadomienia” - powiedział Matze.

Jak dodał, Parler próbował rozmawiać z gigantami technologicznymi. Powiedział, że Google nie wysłało im e-maila i nie mieli możliwości skontaktowania się z firmą. „OK, więc Google odpada. Apple (...) zadzwoniliśmy do naszego przedstawiciela, a oni po prostu zlekceważyli to i nie mówili nic, że to śmiertelnie poważna sprawa, mimo że ich e-mail był bardzo poważny" - relacjonował.

„A Amazon, jak zwykle, mówił w zasadzie: +Och, nie zauważyłem żadnych istotnych problemów. Nie ma żadnych problemów+. Odegrali to bardzo nonszalancko. (...) Nie mieliśmy żadnych prawdziwych oznak, że to było śmiertelnie poważne" - oświadczył Matze.

Według Matze Parler był najszybciej rozwijającą się platformą mediów społecznościowych w pierwszych dniach 2021 roku - miał prawie 1 mln nowych kont, założonych ostatniego dnia przed zdjęciem serwisu przez Amazon Web Services. "Byliśmy numerem jeden w App Store. Byliśmy przed Facebookiem, przed TikTokiem, przed YouTube, przed Instagramem, przed każdą aplikacją w App Store w Stanach Zjednoczonych. Byliśmy numerem jeden" - powiedział.

Na stronie internetowej Fox News w niedzielę opublikowano fragment wywiadu, całość ma być wyemitowana wieczorem. (PAP)

kib/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (7)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
typowa aplikacja dla ekstremistów i fake news
qart
Big tech- współcześni gangsterzy. Albo zaczniemy ich bojkotować albo będziemy chodzić na ich smyczy (przejmują kolejne branże i tworzą monopole).
Google, amazon, Aplle, twitter, visa, facebook.
pstrzezek
"w rozmowie ze stacją z Fox News" i w tym momencie można zakończyć czytanie artykułu.
Trochę jak grzesio powołujący się na TV Trwam...
meryt
pstrzezek ""w rozmowie ze stacją z Fox News" i w tym momencie można zakończyć czytanie"

"pstrzezek" "i w tym momencie można zakończyć czytanie" :)
santoriusz
Tobie pstrzezek zalęgł się w czerepie obrzeżek że taki głupoty tu smarujesz? mogę Ci fachowca od czerepa polecić, to Winnetou ściąga skalp i leczy patologie
abcx
"Byliśmy numerem jeden" - no to gościu sobie odpowiedział co było nie tak, klasyczne zmiażdżenie i rozjechanie konkurencji.
pstrzezek
numerem jeden w jakieś kategorii? powielania mułu?

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki