Szef MSWiA: Nie będzie zmian w systemie emerytalnym dla służb mundurowych

Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że nie będzie zmian w systemie emerytalnym dla służb mundurowych. Mariusz Błaszczak wręczył nagrody funkcjonariuszom, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. pseudonim Hoss, odnaleźli porwaną 12-latkę z Golczewa, a także tym, którzy pomogli rodzicom duszącego się noworodka.

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Podczas uroczystości minister powiedział, że informacje prasowe o planowanych zmianach w systemie emerytalnym były nieprawdziwe. Oświadczył, że dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, system nie będzie zmieniony. Mariusz Błaszczak podkreślił, że rząd dba, aby funkcjonariusze mieli dobre warunki służby. Wprowadzono więc program modernizacji służb mundurowych, przyznano im podwyżki i przeznaczono środki na zakup nowoczesnego sprzętu.

Szef MSWiA zapewnił, że rząd nie będzie oszczędzał na bezpieczeństwie, szczególnie w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Powiedział, że Polska jest bezpieczna dzięki profesjonalizmowi funkcjonariuszy służb i działaniom rządu.

Nagrody dla funkcjonariuszy

Szef MSWiA wyróżnił w poniedziałek policjantów, strażaków, funkcjonariuszy SG i BOR, którzy uratowali ludzkie życie. Nagrodził też policjantów, którzy zatrzymali "Hossa".

"Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów" - powiedział minister. "To jest wielka wartość, największa; ratowanie życia ludzkiego to jest rzecz niezwykła, rzecz, o której należy mówić" - dodał. Poinformował, że przed jawną częścią uroczystości wyróżnił też policyjną grupę "Łowcy Cieni" z Poznania i funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy, którzy "ponownie zatrzymali człowieka nazywanego tym, który stworzył mafię wyłudzającą od starszych ludzi pieniądze na tak zwanego wnuczka". Minister zaznaczył, że musiał tak zrobić ze względu na charakter ich służby. Błaszczak ubolewał, że "Hoss" został wypuszczony za kaucją i był poszukiwany ponownie, wyraził przekonanie, że nie będzie trzeba go zatrzymywać po raz trzeci.

Poszukiwany listem gończym 49-letni Arkadiusz Ł. stał na czele grupy zajmującej się wyłudzaniem, w kilku krajach Europy, pieniędzy od starszych osób tzw. metodą na wnuczka. Został zatrzymany na początku lutego, ale wówczas sąd uznał, że nie ma potrzeby jego aresztowania i wyznaczył mu policyjny dozór. "Hoss" wkrótce zniknął i przez kilka tygodni był poszukiwany. Ujęto go w czwartek na warszawskim Żoliborzu. Stołeczna prokuratura okręgowa zarzuciła "Hossowi" dokonanie oszustw na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

W poniedziałek nagrody od szefa MSWiA otrzymali także policjanci, którzy odnaleźli porwaną 12-letnią Amelkę z Golczewa. Dziewczynka została uprowadzona na początku marca niedaleko swojego domu. Została wciągnięta do auta. Po kilku godzinach policja znalazła ją w samochodzie kilkanaście kilometrów dalej. Nad ranem policjanci zatrzymali osoby podejrzane o uprowadzenia i pozbawienia wolności dziewczynki.

Wśród nagrodzonych są policjanci, którzy pomogli rodzicom duszącego się noworodka, udzielił pierwszej pomocy dziecku pogryzionemu przez psa w miejscowości Dubin. Minister wręczył także Krzyże Zasługi za Dzielność oraz Medale za Ofiarność i Odwagę - otrzymali je funkcjonariusze, którzy m.in. uratowali tonących, wynosili z mieszkań ofiary pożarów i ratowali próbujących - popełnić samobójstwo.

PAP/IAR

Źródło: Bankier24
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~obserwator

poproszę o artykuł pokazujący roczne koszty dla budżetu w tytułu wszystkich przywilejów branżowych za 2016 rok

! Odpowiedz
0 1 ~fred

Bohaterom 200 zł, ich przełożonym 1000 zł? Bo to norma w służbach.

! Odpowiedz
3 2 ~uchoprezia

a tylu naiwniaków głosowało na PiS bo myślało, że zlikwidują przywileje mundurowych, sędziów, prokuratorów, rolników, górników itp.! głupio naiwniakom?

! Odpowiedz
2 2 ~prawoisprawiedliwosc

setki tysiącom , a może milionom wyborców PiS opadła szczenna! PiS miało likwidować przywileje!!! buhaha

! Odpowiedz
1 8 ~autor

Wszystko jasne. Ktoś musi bronić władzy przed gniewem ciemnego ludu. A przepraszam, przed ludem, który przyjdzie demonstrować i śpiewać pieśnie pochwalne dla wodza.

! Odpowiedz
1 6 ~emeryt

No ico -brakło odwagi, by przeprowadzić reformę?...

! Odpowiedz
1 13 ~Bezpartyjny

Zlikwidować wszystkie przywileje branżowe...

! Odpowiedz
3 4 ~Buhahaha

Szefów lokalnych komend jak szeryfów powinno się wybierać w wyborach lokalnych z lokalnej społeczności i zawsze z batem możliwości jego odwołania.
To się świetnie sprawdza i nie ma płk. misiewicza w teczce z Warszawy.
Ale wtedy jak wpływać na sytuację z Centrali? Która jak wiemy wie najlepiej.

! Odpowiedz
1 1 ~Buhahaha

Już się zaczęła kiełbasa wyborcza. Zbliżają się wybory samorządowe. Chociaż PiS obniża rangę lokalnych wyborów, bo jeżeli się zdaży jakiś dobry lokalny gospodarz, to po obecnych zmianach PiS'u nie będzie już mógł się udzielać, żeby dożywotni prezes [od zawsze polityk-jedyne słońce narodu i jedyny jego wybawca i źródło wszelkiej prawdy i oświecenia], mógł się wmieszać i wskazać nowego samorządowca, nazwisko Misiewicz będzie przypadkowym zbiegiem okoliczności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~MacGawer

To jak, już wiecie dlaczego nalezy wprowadzić emerytury obywatelskie? A może dalej będziecie bronili obecnego systemu bo 1000 zł dla kazdego bez wyjątku rolnik, sędzia, sprzataczka czy policjant za 300 zł identycznej składki wydaje się wam niesprawiedliwe?

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl