REKLAMA

Szef MSWiA: 20 proc. polskich policjantów zachorowało na COVID-19

2021-03-26 10:25
publikacja
2021-03-26 10:25
Szef MSWiA: 20 proc. polskich policjantów zachorowało na COVID-19
Szef MSWiA: 20 proc. polskich policjantów zachorowało na COVID-19
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Statystyka jest dramatyczna. W ostatnim roku ok. 20 proc. polskich policjantów zachorowało na COVID-19 poinformował w piątek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak dodał, obecnie choruje 1,7 tys. funkcjonariuszy, a drugie tyle jest na kwarantannie.

Minister pytany podczas konferencji prasowej o liczbę zachorowań na COVID-19 wśród policjantów zwrócił uwagę, że funkcjonariusze obok służb medycznych odgrywają kluczową rolę w walce z epidemią i są szczególnie narażeni na zarażenia.

"Statystyka jest bardzo trudna, dramatyczna. Przez ostatni rok ok. 20 proc. polskich policjantów zachorowało na COVID. Mamy wypadki śmiertelne znakomitych funkcjonariuszy, młodych zdrowych, którzy niestety zmarli w wyniku zarażenia. W tej chwili mamy ok. 1,7 tys. policjantów, którzy są chorzy i drugie tyle, którzy przebywają na kwarantannie" - wskazał Kamiński.

Szef MSWiA podziękował przy tym policjantom wypełnianie codziennych obowiązków.

"Musimy egzekwować prawo obywateli do ochrony swojego zdrowia i życia i osoby bezmyślne; osoby, które wyłamują się z tej podstawowej solidarność społecznej; które nie przestrzegają tych zakazów; które utrudniają nam dojście do normalności" - powiedział Kamiński.

Podkreślił, że wobec tych osób muszą być podejmowane działania. "Jest to po prostu niezbędne dla zdecydowanej większości obywateli, którzy chcą wrócić do normalności. Dlatego też takie działania są i będą podejmowane" - podkreślił minister. (PAP)

Autor: Mateusz Mikowski

mm/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pirat125
100 Procent POLICJANTÓW ma COVIDA

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki