REKLAMA

Szef MON: Wojsko wesprze wszystkich seniorów chętnych do szczepienia

2021-01-18 14:50
publikacja
2021-01-18 14:50
Szef MON: Wojsko wesprze wszystkich seniorów chętnych do szczepienia
Szef MON: Wojsko wesprze wszystkich seniorów chętnych do szczepienia
/ MON

Wojsko pomoże seniorom zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19, w razie potrzeby dowiezie do punktu szczepień – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że wsparcie obejmie wszystkich seniorów, nie tylko weteranów.

"Postanowiliśmy wykorzystać infolinię. Pod numerem 800 100 115 będą dyżurować żołnierze WOT. Będą pomagać wszystkim seniorom, którzy dotychczas jeszcze nie zapisali się na szczepienie" – powiedział w poniedziałek minister obrony.

Ochotnicy pomogą w rejestracji i – jeśli będzie taka potrzeba – w przywiezieniu na szczepienie. "Dotychczas wojsko było skoncentrowane na pomocy kombatantom, weteranom; dziś otwieramy nasze wsparcie na wszystkich seniorów. Tak jak wykorzystywaliśmy łącza internetowe, by łączyć na święta, tak teraz łączymy na szczepienia" – powiedział Błaszczak.

Podkreślił, że "zadaniem Wojska Polskiego jest odciążanie administracji medycznej, tak żeby wszyscy pracownicy cywilnej służby zdrowia mogli w pełni skoncentrować uwagę na pomocy pacjentom". "Wszelkie działania administracyjne może wykonywać wojsko. Wojsko jest do tego gotowe, szczególnie żołnierze WOT" – zapewnił. Przypomniał, że codziennie prawie 10 tys. żołnierzy jest zaangażowanych w walkę z epidemią.

W poniedziałek pod numerem 800 100 115 została uruchomiona infolinia wsparcia dla seniorów. Ochotnicy WOT pomogą kombatantom w procedurze szczepień - od rejestracji do szczepionki, będą też monitorować ich samopoczucie między szczepieniami i po drugiej dawce. Od ubiegłego piątku na szczepienie przeciw COVID-19 mogą się rejestrować osoby, które ukończyły 80. rok życia. Od 22 stycznia będą mogły rejestrować się osoby w wieku od 70 lat; szczepienia dla zarejestrowanych mają się rozpocząć 25 stycznia.(PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
Widzę że na ostro biorą się za ta"eutanazje". Nawet RODO już nie obowiązuje

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki