REKLAMA
PILNE

Szef MON: Będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe wśród europejskich państw NATO

2022-07-24 07:33
publikacja
2022-07-24 07:33
Szef MON: Będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe wśród europejskich państw NATO
Szef MON: Będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe wśród europejskich państw NATO
/ MON

Rosja nie uderzy w silnego; wśród europejskich państw NATO będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe - mówi wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z tygodnikiem "Sieci”, którego fragment opublikowano w niedzielę na portalu wpolityce.pl.

W opublikowanym fragmencie wywiadu szef MON zwrócił uwagę, że Wojsko Polskie musi być tak liczne i tak silne, że samo jego istnienie odstraszy potencjalnego agresora.

"Władcy Kremla nie uderzą w silnego; gdy widzą słabość, to atakują. Zarówno jeśli chodzi o artylerię, jak i o wojska pancerne, to nie będzie finalnie w Europie silniejszego państwa. Wśród europejskich państw NATO będziemy mieli najsilniejsze wojska lądowe. Jesteśmy na linii frontu, mamy granicę z Rosją i na północy, i faktycznie, militarnie, od strony Białorusi" - mówił Błaszczak.

Na uwagę, że agresja Rosji może mieć jednak charakter punktowy, np. uderzenie rakietami w kluczowe punkty naszej gospodarki, szef MON został zapytany, czy mamy odpowiedź na taki scenariusz.

"Już w tym roku dotrą do nas pierwsze z zamówionych w 2018 r. wyrzutni przeciwlotniczych Patriot, będzie także bateria tożsama z brytyjskim systemem krótkiego zasięgu Sky Sabre. Mamy wreszcie nasze Pioruny, które sprawdziły się na Ukrainie. To będzie wielowarstwowa osłona, której budowa jest już bardzo zaawansowana" - odpowiedział wicepremier.

Portal zapowiedział, że w rozmowie, która ukaże się w poniedziałkowym wydaniu "Sieci", wicepremier Błaszczak mówi także m. in. o kulisach rozmów z Niemcami w sprawie czołgów, które miały pomóc nam załatać lukę po sprzęcie wysłanym Ukrainie, a także o najnowszych zakupach zbrojeniowych w Korei Południowej. (PAP)

rbk/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Tak, tak, miliony aut elektrycznych już mamy. Podobnie jak jacht z poświęconej stępki, setki tysięcy mieszkań, elektrownię gazową w Ostrołęce i ogólny dobrobyt. Czy jedynym kryterium doboru na stanowiska ministerialne w PIS jest to, kto większe głupoty opowiada? Wygląda na to że tak.

Powiązane: Modernizacja polskiej armii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki