System Kart Inteligentnych OSKAR

System Kart Inteligentnych OSKAR


Bydgoska firma SABA z grupy Softbank otrzymała Medal Europejski w II edycji konkursu Medal Europejski dla Usług za System Kart Inteligentnych OSKAR.

System Kart Inteligentnych Oskar jest nowoczesnym i bezpiecznym systemem stosowanym w elektronicznej bankowości detalicznej. Zastosowanie technologii kart mikroprocesorowych umożliwiło opracowanie systemu, który rozszerza zakres obrotu bezgotówkowego, automatyzuje obsługę i zamyka obieg pieniądza pomiędzy bankiem, klientami i jednostkami handlowo-usługowymi.

Umożliwia to ograniczenie ilości gotówki i czeków w obrocie pomiędzy bankiem i jego klientami na rzecz pieniądza elektronicznego a także zredukowanie ilości klientów obsługiwanych przez bank w jego siedzibie. Obecnie system działa już w kilku bankach środkowej i zachodniej Polski. Ogółem dotychczas wydanych zostało ok. 12 000 kart Oskar.

Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem organizowanym przez Business Centre Club i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. Konkurs ma na celu promowanie najlepszych usług i produktów oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, a także pobudzenie zainteresowania firm polskich europejskimi przepisami i standardami.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. Medal i dyplom z rąk sekretarza Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusza-Wolskiego i Prezesa BCC Marka Goliszewskiego odebrał Zbigniew Gralak, Prezes Zarządu firmy SABA Grupa Softbank SA.

Softbank SA istnieje od 1989 r. Spółka koncentruje się na dostarczaniu projektów informatycznych i biznesowych dla administracji publicznej, sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Jest także dostawcą usług internetowych ISP i ASP oraz właścicielem portalu finansowego Expander.pl. Od czerwca 1998 r. Softbank jest notowany na rynku podstawowym Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie Grupa Softbank SA zatrudnia ponad 1100 pracowników.

+ SABA
+ Softbank
+ BCC
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.