Syryjski ambasador: możemy zrobić "niespodziankę" Izraelowi

Syria może podjąć niespodziewaną decyzję w odpowiedzi na izraelski atak. Taką informację przekazał Ali Abdul Karim Ali, ambasador Syrii w Libanie.

W nocy z wtorku na środę izraelskie siły powietrzne zbombardowały wojskowy ośrodek badawczy w miejscowości Dżamraja w Syrii. Amerykańskie media podają, że atak mógł być kolejną próbą przerwania zbrojeń libańskiego Hezbollahu. Izraelska armia nie komentuje doniesień o nalocie.

- Jesteśmy zaangażowani w obronę swojej suwerenności i własnego terytorium - oświadczył syryjski ambasador w Libanie. Ali Abdul Karim Ali nie poinformował jednak jakich środków może użyć Syria w odpowiedzi na izraelski nalot.

Atak potępiła Rosja. Moskwa zaznaczyła, że jest "bardzo zaniepokojona" doniesieniami o izraelskim bombardowaniu. "Jeśli informacje te zostaną potwierdzone, to mamy do czynienia z niesprowokowanymi atakami na cele znajdujące się na terytorium suwerennego kraju" - napisało w oświadczeniu rosyjskie MSZ.

Nalot potępił również irański minister spraw zagranicznych. Ali Akbar Salehi w telewizyjnym wystąpieniu powiedział, że atak Izraela był "oczywistym naruszeniem" syryjskiej suwerenności.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Reuters/AP/kd/kl
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil