Syria: szyicka milicja twierdzi, że wysłała do Aleppo tysiąc bojowników

Walcząca po stronie wojsk syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada iracka milicja szyicka poinformowała w środę o wysłaniu do Aleppo oddziału liczącego tysiąc bojowników. Mają oni pomóc siłom reżimowym utrzymać niedawno zdobyte pozycje.

Milicja Harakat al-Nudżaba wspiera nie tylko siły wierne władzom w Damaszku, ale także oddziały Hezbollahu i jednostki irańskie. Wspólnie walczą one przeciwko rebeliantom starającym się obalić rządy Asada, które określają mianem grup islamistycznych.

W niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informowało, że po ponownym zajęciu części Aleppo przez siły syryjskiego reżimu dzielnice tego miasta kontrolowane przez rebeliantów znowu są całkowicie okrążone i odcięte od świata.

Rzecznik Harakat al-Nudżaba Haszim al-Mussawi powiedział, że posiłki wysyłano do Aleppo przez ostatnie dwa dni. Dodatkowe siły mają za zadanie wzmocnić obronę zdobytych obszarów - dodał.

Do tej pory informacji milicji szyickiej nie skomentowały syryjskie wojska.

Od 2012 roku Aleppo, dawna gospodarcza stolica kraju, jest praktycznie podzielone: dzielnice na wschodzie znajdują się w rękach rebeliantów walczących z reżimem - Asada, a te na zachodzie są pod kontrolą sił reżimu. Całkowite okrążenie sektorów kontrolowanych przez rebeliantów oznacza, że nie można tam dostarczać żywności, lekarstw czy paliwa.

W trwającej od marca 2011 roku wojnie w Syrii zginęło już 280 tys. ludzi; ponad połowa ludności kraju została zmuszona do opuszczenia domów.(PAP)

lm/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~Grześ

Jak Aleppo zostanie opróżnione od wataszkow to wojna sie skończy w ciagu kilku dni, to miasto to klucz do końca konfliktu. Tylko zachodnim państwom nie zależy na koncu wojny bo dzięki temu Izrael ma u siebie spokoj..taka prawda.

! Odpowiedz
0 2 ~Morek

Aleppo to bastion rebeliantów wspieranych przez zachód wiec nie ma co sie dziwic ze nasi dziennikarze nie mając własnego rozumu bo sa zależni od swoich pracodawców pisza to co im sie każe, jednak śledząc informacje z kilku źródeł prawda wyłania sie zupełnie inna niż pisza.

! Odpowiedz
0 1 ~Coto

Czy ktos jeszcze wierzy w to co pisza ze jedni sa źli drudzy dobrze? Zachod od początku postawił na złego konia i teraz idzie w zaparte, a szanse coraz mniejsze.

! Odpowiedz
0 2 ~Wert

Autor zapomniał dodać że oprócz żywności, lekarstw i paliwa nie moze byc dostarczana takze broń . Oczywiscie okrążeni sa tylko bezbronni cywile a siły walczace z wojskami rządowymi maja tylko proce.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil