Syria: szyicka milicja twierdzi, że wysłała do Aleppo tysiąc bojowników

2016-09-07 15:13
publikacja
2016-09-07 15:13
fot. Rodi Said / Reuters

Walcząca po stronie wojsk syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada iracka milicja szyicka poinformowała w środę o wysłaniu do Aleppo oddziału liczącego tysiąc bojowników. Mają oni pomóc siłom reżimowym utrzymać niedawno zdobyte pozycje.

Milicja Harakat al-Nudżaba wspiera nie tylko siły wierne władzom w Damaszku, ale także oddziały Hezbollahu i jednostki irańskie. Wspólnie walczą one przeciwko rebeliantom starającym się obalić rządy Asada, które określają mianem grup islamistycznych.

W niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informowało, że po ponownym zajęciu części Aleppo przez siły syryjskiego reżimu dzielnice tego miasta kontrolowane przez rebeliantów znowu są całkowicie okrążone i odcięte od świata.

Rzecznik Harakat al-Nudżaba Haszim al-Mussawi powiedział, że posiłki wysyłano do Aleppo przez ostatnie dwa dni. Dodatkowe siły mają za zadanie wzmocnić obronę zdobytych obszarów - dodał.

Do tej pory informacji milicji szyickiej nie skomentowały syryjskie wojska.

Od 2012 roku Aleppo, dawna gospodarcza stolica kraju, jest praktycznie podzielone: dzielnice na wschodzie znajdują się w rękach rebeliantów walczących z reżimem - Asada, a te na zachodzie są pod kontrolą sił reżimu. Całkowite okrążenie sektorów kontrolowanych przez rebeliantów oznacza, że nie można tam dostarczać żywności, lekarstw czy paliwa.

W trwającej od marca 2011 roku wojnie w Syrii zginęło już 280 tys. ludzi; ponad połowa ludności kraju została zmuszona do opuszczenia domów.(PAP)

lm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Grześ
Jak Aleppo zostanie opróżnione od wataszkow to wojna sie skończy w ciagu kilku dni, to miasto to klucz do końca konfliktu. Tylko zachodnim państwom nie zależy na koncu wojny bo dzięki temu Izrael ma u siebie spokoj..taka prawda.
~Morek
Aleppo to bastion rebeliantów wspieranych przez zachód wiec nie ma co sie dziwic ze nasi dziennikarze nie mając własnego rozumu bo sa zależni od swoich pracodawców pisza to co im sie każe, jednak śledząc informacje z kilku źródeł prawda wyłania sie zupełnie inna niż pisza.
~Coto
Czy ktos jeszcze wierzy w to co pisza ze jedni sa źli drudzy dobrze? Zachod od początku postawił na złego konia i teraz idzie w zaparte, a szanse coraz mniejsze.
~Wert
Autor zapomniał dodać że oprócz żywności, lekarstw i paliwa nie moze byc dostarczana takze broń . Oczywiscie okrążeni sa tylko bezbronni cywile a siły walczace z wojskami rządowymi maja tylko proce.

Powiązane: Konflikt w Syrii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki