REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Syn wiceprezydenta USA dostał pracę na Ukrainie

2014-05-14 08:00
publikacja
2014-05-14 08:00

R. Hunter Biden – najmłodszy syn wiceprezydenta USA – zostanie dyrektorem w największej prywatnej firmie gazowej na Ukrainie. Ta co najmniej niezręczna nominacja w kontekście polityki USA wobec Rosji i Ukrainy.

R. Hunter Biden będzie nadzorował dział prawny w Burisma Holdings – największej na Ukrainie, choć jak na standardy światowe stosunkowo niewielkiej , spółce gazowej. Burisma poprzez swoje spółki zależne ma koncesję na wydobycie gazu w Doniecku, Karpatach i na Morzu Azowskim. W 2013 roku koncern wydobył 1,8 mln m3 gazu ziemnego i sprzedała go na rodzimym rynku.

Pan Biden ma za zadanie „dostarczać firmie wsparcia wśród organizacji międzynarodowych” – można przeczytać w oficjalnym komunikacje Burisma Holdings. „Historia innowacji Burismy i przywództwo w branży gazu ziemnego oznacza, że spółka może być motorem silnej gospodarki na Ukrainie. Jako nowy członek Zarządu wierzę, że moja pomoc w doradzaniu Spółce w zakresie przejrzystości, ładu korporacyjnego, odpowiedzialności i ekspansji międzynarodowej przysłużą się gospodarce i ludowi Ukrainy” – napisał Biden-junior.

Nominację syna amerykańskiego wiceprezydenta trudno jest oderwać od kontekstu polityki prowadzonej na Ukrainie przez rząd Stanów Zjednoczonych, w tym także osobiście przez samego Joe Bidena. Władze USA udzieliły jednoznacznego poparcie nowemu rządowi w Kijowie i stanowczo wypowiadały się przeciwko rosyjskiej aneksji Krymu oraz prób oderwania od Ukrainy wschodnich i południowych regionów.

Reklama

K.K.

Źródło:
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~krysztofiak1963
Bez wątpienia, atak na Kwaśniewskiego jest skierowany przeciwko Palikotowi i polskim intelektualistom startującym z list EPTR do Parlamentu Europejskiego: prof. Kowalskiej, prof. Grabowskiej, prof. Hartmanowi, dr hab. (zdegradowanemu profesorowi US z powodów antyklerykalnych) Krysztofiakowi, Kazimierze Szczuce, Ewie Wójciak i Kazimierzowi Bez wątpienia, atak na Kwaśniewskiego jest skierowany przeciwko Palikotowi i polskim intelektualistom startującym z list EPTR do Parlamentu Europejskiego: prof. Kowalskiej, prof. Grabowskiej, prof. Hartmanowi, dr hab. (zdegradowanemu profesorowi US z powodów antyklerykalnych) Krysztofiakowi, Kazimierze Szczuce, Ewie Wójciak i Kazimierzowi Kutzowi. Żadna partia startująca w wyborach do PE nie wystawiła takiej gromady osobistości polskiego rynku intelektualnej opinii. Kto więc boi się polskich, niezależnych intelektualistów? Dzisiejsze informacje atakujące Kwaśniewskiego pokazują, że Rosja aktywnie włączyła się w polskie wybory za pośrednictwem SLD. Partia Palikota stała się obiektem ataku najpoważniejszych agentur działających w Europie. „Intelektualiści-Palikotowcy” są rękojmią tego, że polityczne cwaniactwo PO, SLD i PiS będzie blokowane w szkodliwych decyzjach gospodarczych dla naszego kraju. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/687678,kwasniewski-gaz-i-geopolityka.html
~plutarch
Co już widać po wpisach pod tym artykułem. Bardzo dobrze, że Amerykanie podchodzą strategicznie to tematu gazu na Ukrainie :-)
~Obywatel
@plutarch: Co jest dobrego w podstępnym dzieleniu narodów i kradzierzy cudzego majątku narodowego? Co jest złego w wytykaniu tego? Życzę Ci Wszystkiego Dobrego :)
~gazda
Amerykanie mają swoje największe na świecie złoża gazu łupkowego. Co im do ukraińskich złóż. Mapy Ci się kolego pomyliły. "Gdzie Krym, a gdzie Rzym" -(czyli USA).
~plutarch odpowiada ~Obywatel
Czy ja coś piszę o podstępnym dzieleniu narodów i kradzieży cudzego majątku narodowego? Takie zarzuty to można postawić tylko oligarchii ukraińskiej, tej, co trzyma sztamę z Rosją, więc np. byłemu prezydentowi Janukowyczowi. Nie zapominaj, że w necie jest teraz bardzo dużo aktywnych dyspozycyjnych komentatorów, którzy robią wszystko,Czy ja coś piszę o podstępnym dzieleniu narodów i kradzieży cudzego majątku narodowego? Takie zarzuty to można postawić tylko oligarchii ukraińskiej, tej, co trzyma sztamę z Rosją, więc np. byłemu prezydentowi Janukowyczowi. Nie zapominaj, że w necie jest teraz bardzo dużo aktywnych dyspozycyjnych komentatorów, którzy robią wszystko, żeby zdyskredytować Zachód i najbardziej USA, jako "szatana świata". Poczytaj jakie brednie głosi ideolog Kremla - A. Dugin. Włos się na głowie jeży!
~Obywatel odpowiada ~plutarch
Zrozum że atakując "ad hominem" innych komentujących narażasz się na posądzenie bycia "dyspozycyjnym" wobec Zachodu... Obecny premier Jaceniuk, pomagał rozsprzedać Ukrainę... Na pierwszy ogień poszły firmy energetyczne... Bo energia to klucz do wszystkiego... Pieniądze to tylko śmiertelna iluzja...
~gazda odpowiada ~plutarch
@Plutarch. Nowoczesne i silne państwo nie posiada 17 bln $ długu.Twoje zapewne ukochane TVN-24 podaje (chyba tej stacji uwierzysz) że,"

""15,1 proc. populacji, czyli 46,1 mln Amerykanów żyje w biedzie - wynika z raportu Biura Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych (Cenzus). Poziom ubóstwa nie zmienił się od 2010
@Plutarch. Nowoczesne i silne państwo nie posiada 17 bln $ długu.Twoje zapewne ukochane TVN-24 podaje (chyba tej stacji uwierzysz) że,"

""15,1 proc. populacji, czyli 46,1 mln Amerykanów żyje w biedzie - wynika z raportu Biura Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych (Cenzus). Poziom ubóstwa nie zmienił się od 2010 r. i jest najwyższy od ponad 50 lat. ""
( http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bieda-w-usa-najwieksza-od-polwiecza,276593.html )

Oczywiście jest prawdą, że USA to nowoczesność i siła armii, a to podstawy podboju "neokolonialnego" świata. Cały widz polega na zadłużaniu (kredytowaniu) państw narodowych by później je sobie podporządkowywać i eksploatować, dla dobra najbogatszych elit świata (kiedy już zadłużenie tych krajów będzie niespłacalne tak jak np Polski gdzie dług oficjalny to ok. biliona zł, a nieoficjalny w/g Balcerowicza to 3 biliony)

Nie mogło by tego zrobić państwo USA (bo jest z takim długiem za słabe), a jego najbogatsze elity również żydo-elity mające pod swoim nadzorem FED, MFW I Centralne Banki i Banki Kredytowe. Warto dostrzegać takie "niuanse". Dzięki tym instytucjom, a nie swojej państwowości może USA być hegemonem świata.

Kiedyś zostanie również zniszczone USA (państwowość) jako państwo narodowe( po to takie wysokie zadłużenia państwa USA ponad 17 bln $) na rzecz prywatnego rządu światowego, zastępującego w przyszłości obecną organizację ONZ. Naywa to się "New World Order",a nazwa ta po raz pierwszy został użyta przez George W. Busha - ówczesnego prezydenta USA powiązanego z elitami NWO. -(najwięcej ciekawostek z tego okresu podaje w swoich książkach Zb Brzeziński.doradca prezydenta Cartera) jak np.
"Between two ages. America`s role in the Technetronic Era"; - pisał o technikach używanych aby wprowadzić nowy zjednoczony świat;,

Po to tak są potrzebne te zadłużenia państw narodowych by globalna polityka elit (globalizacja rynku światowego) doszła kiedyś do skutku. No cóż ale może dla Ciebie te plany są zbyt dalekosiężne.

P.S.
I nie chodzi tu o USA jako "szatana świata" Bo to nie USA jako kraj i naród jest obwiniany. a grupa najbogatszych elit dążących do panowania w przyszłości nad gospodarką światową.. Rosja i po części kraje BRICS stanowią na dziś naturalną przeszkodę opóźniającą te dążenia w/w elit.

Stosuje się różne "pojęcia ośmieszające" wobec osób drążących te niewygodne tematy.
Dlatego ja zawsze proponuje adwersarzom aby zapoznali się z logiką znanej literatury czy to Brzezińskiego, Paul Craig Roberts-a, W.Busha itd związanych bezpośrednio z polityką i gospodarką amerykańską USA. Tudzież innej niezależnej literatury.

Nigdy mi nie chodzi aby kogokolwiek wprowadzać w błąd i może to zabrzmi banalnie ale zależy mi wyłącznie na ostrzeganiu przed takim biegiem wydarzeń.
Gdyby Rosja była dziś na miejscu USA to podobnie bym pisał o Rosji.

Pozdrawiam wszystkich adwersarzy.
~Obywatel
Pan Jaceniuk, mając 18 lat, prywatyzował Ukrainę za rządów Kuczmy. Zanim ten polubił Rosję. Teraz jest w rządzie. Którą państwową firmę Burisma kupi za grosze jako pierwszą? Naftogaz?
~Jurek M
Skoro Rosja może bezkarnie mordować destabilizować Ukrainę to dlaczego Baiden nie może być dyrektorem Amerykanie nie odpuszczą Ukrainy i nie zgodzą się na okrągły stół. To zły pomysł - Polska jest tego fatalnym przykładem. USA powinno zaangażować się bardziej - najlepiej zbrojnie. Gonić ruskich po Władywostok aż roztrzaska się w Skoro Rosja może bezkarnie mordować destabilizować Ukrainę to dlaczego Baiden nie może być dyrektorem Amerykanie nie odpuszczą Ukrainy i nie zgodzą się na okrągły stół. To zły pomysł - Polska jest tego fatalnym przykładem. USA powinno zaangażować się bardziej - najlepiej zbrojnie. Gonić ruskich po Władywostok aż roztrzaska się w pył banda PutinA1
~gazda
Jurku M. -Jasne, niech gonią Ruskich jak terrorystów na bliskim wschodzie, za te mordy przez "Zielone Ludziki" na Krymie gdzie 60% narodu to Rosjanie I o dziwo nikt z ręki "Zielonych ludzików" tam jakby nie zginął. To były wtedy wojska rosyjskie i sami się do tego przyznali.

We wsch Ukrainie sytuacja jest
Jurku M. -Jasne, niech gonią Ruskich jak terrorystów na bliskim wschodzie, za te mordy przez "Zielone Ludziki" na Krymie gdzie 60% narodu to Rosjanie I o dziwo nikt z ręki "Zielonych ludzików" tam jakby nie zginął. To były wtedy wojska rosyjskie i sami się do tego przyznali.

We wsch Ukrainie sytuacja jest nieco inna, tam zielone ludziki to tzw "separatyści" ukraińscy. Jest zapewne i wywiad Ruski i USA.
Rosję można potępiać, za zabór Krymu. Czego efektem jest dalsza eskalacja konfliktu.

Ale jedno jest pewne USA jako znakomity gracz i hegemon świata wykorzysta to tak jak w LIbii czy Iraku czy Afryce płn. itp zależnych już dziś krajach od USA. Ukraina to rynek wpływów Rosji. Tak jak np. dla Wielkiej Brytanii Falklandy, dla Francji byłe kolonie, a dla USA Bliski Wschód z Żandarmem Izraelem. Ile zbrodni dokonano w tym czasie by przejąć pola ropy, nafty i innych bogactw i uzależnić te kraje???. W Afryce np. kopalnie diamentów i inne bogactwa itd.
Jeżeli się powie całą prawdę to wtedy mogę się z Tobą zgodzić, w innym wypadku stajesz się ogniwem propagandowym wuja Sama i UE.

Oto Twoje święte USA jak niżej:
""...Zaczął się etap hegemonicznej dominacji Stanów Zjednoczonych. Na jej potrzeby wymyślono sobie papierowego wroga w postaci rzekomego terroryzmu islamskiego. Rozdmuchano jego znaczenie, by uzasadniæ wiele haniebnych posunięć. .."
"(wywiad: Paul Craig Roberts, były v/sekretarz skarbu USA - Gazeta Prawna).

Paul Craig Roberts, amerykański ekonomista uważany za jednego z twórców reaganomiki, w latach 1981–1982 zastępca sekretarza skarbu USA. Wykładał później na wielu czołowych amerykańskich uczelniach. Ceniony również jako publicysta i autor kilkunastu książek.

Zachowaj więcej dystansu

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki