Syn byłego burmistrza Zakopanego wyburza nielegalnie stawiany dom

Syn byłego burmistrza Zakopanego Janusza Majchra przystąpił do rozbiórki nielegalnie stawianego domu w eksponowanym miejscu Zakopanego na wzgórzu Antałówka. Grzegorz Majcher rozpoczął nielegalną budowę, gdy jego ojciec sprawował funkcję burmistrza.

(Polskie Koleje Linowe SA)

Decyzję o rozbiórce samowoli wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem pod koniec 2011 r., jednak Grzegorz Majcher odwoływał się od niej do wszystkich instancji.

"Ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję o rozbiórce. Inwestor nie ma już możliwości dalszego odwoływania się, w związku z tym przystąpił dobrowolnie do wykonania nakazu zawartego w decyzji" – powiedział w piątek PAP powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem Jan Kęsek.

Budowa na Antałówce była nielegalna z uwagi na obowiązujący w tym miejscu plan zagospodarowania przestrzennego. Wcześniej stał tam drewniany góralski dom, który kupił syn burmistrza. Drewniany budynek spłonął w niewyjaśnionych okolicznościach, a na zgliszczach powstała wielka betonowa konstrukcja. Wywołało to falę oburzenia wśród zakopiańczyków.

W 2014 r. Sąd Rejonowy w Zakopanem uznał syna byłego burmistrza Zakopanego za winnego samowoli budowlanej i wymierzył mu grzywnę w wysokości 10 tys. zł.

Szczyt Antałówki to niezabudowany teren łąk i lasów, z którego roztacza się widok na całą panoramę Tatr. Syn byłego burmistrza wraz ze wspólnikami wcześniej nielegalnie postawił schody do swojej kamienicy przy Krupówkach, zajmując część drogi. Zostały rozebrane dopiero w bieżącym roku.(PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 szlachta-nie-pracuje

a miała być abolicja ?

! Odpowiedz
2 74 infinum

Głupek z niego - zamiast po ludzku ustalić warunki zabudowy, żeby nowy budynek był wkomponowany w krajobraz, to zrobił samowolnie betonowego gargamela i zdziwinie, że mu sąd kazał go wyburzyć.

Bardzo dobrze, cwaniaków trzeba tępić.

! Odpowiedz
3 70 jerloz210935

Ma z kogo brać przykład tępić takie chwasty!

! Odpowiedz
52 55 misafi

A mógł się skonsultować z Mateuszem, to jeszcze by mu ten dom z jakieś dotacji wybudowali.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne