Święta coraz bliżej: Ceny choinek bez zmian

W Starogardzie Gdańskim powoli zaczyna się ruch w sprzedaży choinek. Handlowcy spodziewają się natarcia klientów w przyszłym tygodniu. Nadleśnictwo Starogard sprzedało w zeszłym roku około 3 tys. choinek. Obecnie w nadleśnictwie jeszcze nie handlują tym świątecznym towarem.

- Sprzedaż zaczniemy w najbliższy piątek - informuje Roman Tomczak, nadleśniczy z Nadleśnictwa Starogard. - Wychodzimy z założenia, że klienci chcą kupić choinkę jak najświeższą. Ceny będą praktycznie bez zmian w porównaniu z zeszłorocznymi. W innym punktach Starogardu prawdziwe choinki można już nabyć. Na przykład za choinkę do 1 metra wysokości trzeba zapłacić 10 zł, do 2 metrów - 20 zł, a za drzewko o wysokości 2,5 m - 25 zł. - Najwięcej klientów zacznie przychodzić po świerki mniej więcej za tydzień - mówi Ewa Nowacka z Agromarketu. - Ceny mamy dokładnie takie same jak rok temu. Niektórzy nabywcy sądzą bowiem, że kupując choinkę tuż przed świętami, otrzymają najświeższy towar. Tak naprawdę jednak - jak informują handlowcy - nie ma to znaczenia, gdyż drzewka są ścinane nie w ostatniej chwili, ale dużo wcześniej. Nie oznacza to jednak, iż towar jest niedobry, bo jest odpowiednio przechowywany. - Chcąc zabezpieczyć choinkę przed ciepłem w mieszkaniu, można ją na przykład wstawić bezpośrednio do wiadra z wodą - dodaje pani Ewa. Jeśli ktoś nie jest zatwardziałym tradycjonalistą może zakupić sztuczną choinkę. Co prawda nie ma ona specyficznego zapachu, ale jest odporna na temperaturę panującą w mieszkaniu. Ceny są dosyć zróżnicowane, podobnie jak wygląd drzewek. Za sztuczne drzewko, które ma około dwóch metrów wysokości trzeba przeważnie zapłacić około 100 zł.

Ceny świerków

W Nadleśnictwie Starogard choinek jeszcze nie sprzedają, ale wiadomo już dokładnie, jakie będą ich ceny. Kształtują się one w zależności od wysokości drzewka. do 1 m - 10 zł do 2 m - 20 zł od 2 m do 2,5 m - 26 zł powyżej 3 m - 36 zł duże choinki tzw. świetlicowe - 55 zł

Dziennik Bałtycki
Maciej Jędrzyński
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Polak

A to ja was zaskoczę niedaleko sprzedawał gość choinki od 50zł do 250zł ta za 50miała 2 metry a taza250 3m jodła

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% IX 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 473,06 zł IX 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl