Światowy Kongres Technologii Mobilnych opuści Barcelonę?

Odbywający się od 2006 r. w Barcelonie Światowy Kongres Technologii Mobilnych jest coraz bliższy przeniesienia do innej lokalizacji ze względu na niestabilność polityczną i społeczną w stolicy Katalonii. 

(fot. REUTERS/Ivan Alvarado / FORUM)

Hiszpańskie miasto co roku w lutym gości u siebie największy na świecie kongres technologii, gdzie firmy z całego prezentują swoje nowinki technologiczne. ŚKTM jest także miejscem premier nowych rozwiązań z wielu gałęzi przemysłu. W ubiegłorocznej edycji eventu zaprezentowały się m.in. Samgung, Nokia, Sony, Vodafone, HTC, Huawei, Orange, Seat, Toyota czy Xiaomi. Łącznie Barcelonę w związku z kongresem odwiedziło 107 tys. osób z 205 krajów, które zostawiły w mieście ponad 420 mln EUR.  

Kongres stał jednak pod znakiem zapytania już w 2018 r., do czego dopiero teraz przyznał się dyrektor projektu, John Hoffman, chociaż już wcześniej pojawiały się spekulacje na temat przeniesienia kongresu. Hiszpański portal "elEconomista" donosi, że John Hoffman nie był długo pewien również tegorocznej lokalizacji imprezy. Pod uwagę były brane takie miasta jak Dubaj czy Lizbona. 

Tegoroczny "festiwal technologii" odbędzie się jeszcze w stolicy Katalonii, która liczy na widownię i przychody w podobnych rozmiarach do tych z ubiegłego roku. Władze ŚKTM potwierdzają jednak, że poszukiwania alternatywnych miejsc trwają.

Jest to spowodowane m.in. niestabilną sytuacją polityczną związaną z groźbą secesji Katalonii. Problem stanowić mogą także strajki pracowników z branży transportowej: przetaczające się przez Madryt i Barcelonę strajki taksówkarzy czy też pracowników barcelońskiego metra. 

KS 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.