REKLAMA
BADANIE

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

2010-08-19 09:28
publikacja
2010-08-19 09:28
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej podkreślała w Sygnałach Dnia, że taka pomoc prowadzona jest często w trudnych warunkach.

Janina Ochojska powiedziała, że wolontariusze kierowani są przede wszystkim do krajów ogarniętych konfliktem zbrojnym. A tam często trzeba dokonać wyboru komu pomagać, a komu nie - mówiła szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Janina Ochojska podała przykład Czeczeni, którą PAH w latach 90. niemal całkowicie zaopatrzyła w wodę pitną. Gdyby wolontariusze nie skupili się na tym celu, tylko pomogli by komuś po drodze, tej wody mogłoby zabraknąć w domach i szpitalach Groznego.

Organizacja Janiny Ochojskiej skierowała do tej pory pomoc do czterdziestu miejsc na świecie. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej podkreśliła, że były to nie tylko tereny biedne i ogarnięte konfliktem. Pomoc trafiała na przykład do Niemiec, podczas powodzi w 2002 roku, i do Stanów Zjednoczonych - po przejściu huraganu Katrina trzy lata później. Janina Ochojska tłumaczyła, że jej organizacja chciała w ten sposób odwdzięczyć się tym krajom za pomoc w czasach PRL.

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej obchodzimy po raz drugi. Data 19 sierpnia, gdy obchodzone jest święto, wiąże się z wydarzeniami sprzed 7 lat. Wówczas w zamachu w Iraku zginęły 22 osoby, w tym specjalny wysłannik Sekretarza Generalnego ONZ do spraw Iraku Sergio Vieira de Mello.

Informacyjna Agencja Radiowa
Źródło:IAR
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki